КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 7 березня 2012 р. N 238

Київ

Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів

Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, що додається.

2. Визнати такими, що втратили чинність:

постанову Кабінету Міністрів України від 2 березня 2011 р. N 191 "Про Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для проведення незалежної експертизи (випробувань) якості товарів, сировини, матеріалів, напівфабрикатів та комплектувальних виробів" (Постанова N 191) (Офіційний вісник України, 2011 р., N 16, ст. 679);

постанову Кабінету Міністрів України від 11 березня 2011 р. N 241 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виробництва та розповсюдження соціальної реклами щодо шкоди тютюнопаління та зловживання алкоголем" (Постанова N 241) (Офіційний вісник України, 2011 р., N 19, ст. 798).

 

Прем'єр-міністр України

М. АЗАРОВ

Інд. 70

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 березня 2012 р. N 238

ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів

1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Здійснення державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів" (далі - бюджетні кошти).

2. Бюджетні кошти використовуються з метою:

проведення незалежної експертизи (випробувань) якості та безпеки товарів, сировини, матеріалів, напівфабрикатів та комплектувальних виробів (далі - продукція) для здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання вимог нормативно-правових актів, нормативних документів щодо якості і безпеки продукції та забезпеченням виконання статті 26 Закону України "Про захист прав споживачів" і статті 23 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції";

пропаганди здорового способу життя і протидії впливу на свідомість громадян реклами тютюнових виробів та алкогольних напоїв.

3. Головним розпорядником бюджетних коштів є Мінекономрозвитку.

Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня є Держспоживінспекція та її територіальні органи.

Відповідальним виконавцем бюджетної програми є Держспоживінспекція.

4. Бюджетні кошти спрямовуються на оплату:

зразків продукції, відібраних у суб'єктів господарювання, що провадять діяльність у сфері торгівлі і послуг, зокрема у підприємств ресторанного господарства, для проведення незалежної експертизи (випробувань) їх якості та безпеки;

послуг з транспортування зразків продукції;

послуг з проведення незалежної експертизи (випробувань) якості та безпеки зразків продукції;

послуг із зберігання зразків продукції;

послуг із знищення використаних зразків продукції;

послуг з виробництва і розповсюдження соціальної реклами щодо шкоди тютюнокуріння та зловживання алкоголем.

5. Держспоживінспекція:

за погодженням з головним розпорядником бюджетних коштів здійснює розподіл бюджетних коштів, передбачених для проведення незалежної експертизи (випробувань) якості та безпеки продукції, на підставі затверджених кошторисів та планів асигнувань загального фонду державного бюджету в розрізі її територіальних органів пропорційно штатній чисельності таких органів у кожному регіоні.

6. У разі неефективного виконання завдань Держспоживінспекція за погодженням з головним розпорядником бюджетних коштів може прийняти рішення про перерозподіл таких коштів у межах затверджених обсягів асигнувань між розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня із зазначенням конкретних напрямів їх використання та обсягів витрат.

7. Відбір зразків продукції та проведення їх незалежної експертизи (випробувань) здійснюються до закінчення календарного року з подальшим складенням відповідних актів та протоколів проведення незалежної експертизи (випробувань) кожного із зразків.

8. Закупівля товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти здійснюється в установленому законом порядку.

9. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація та облік бюджетних зобов'язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов'язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.

10. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності, звітів про виконання паспорта бюджетної програми (в тому числі за результативними показниками), звітування розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня перед головним розпорядником бюджетних коштів із поданням інформації про здійснення заходів та досягнуті результати, а також контроль за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів здійснюються в установленому законодавством порядку.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали