МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 24 вересня 2009 року N 689

Про затвердження рішення Ліцензійної комісії

Відповідно до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" та наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства охорони здоров'я України від 18.09.2002 N 103/346 "Про затвердження Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження певних видів господарської діяльності в галузі охорони здоров'я, що ліцензуються", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.10.2002 за N 820/7108, наказую:

1. Затвердити рішення Ліцензійної комісії МОЗ України (Протокол від 24.09.2009 N 32 додається).

2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Лазоришинця В. В.

 

Міністр

В. М. Князевич

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказ МОЗ України
24.09.2009 N 689

Протокол N 32
засідання Ліцензійної комісії МОЗ України

від 24 вересня 2009 року

На засіданні Ліцензійної комісії присутні:

Шпак І. В. Банчук М. В. Жданова М. П., Бронова В. М., Коновалова Л. М., Гарнік Т. П., Зозовська Л. П.

Запрошені голови комісій по перевірці: Садова О. І., Торовець Л. Ю., Філатова Л. А.

Порядок денний:

1. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Банаром А. В.

2. Про результати планової перевірки виконання розпорядження МОЗ щодо усунення порушень Ліцензійних умов фізичною особою - підприємцем Баньковською Л. В.

3. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем фізичною особою - підприємцем Бариською О. Б.

4. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Безушко С. М.

5. Про результати позапланової перевірки виконання розпорядження МОЗ щодо усунення порушень Ліцензійних умов малим приватним підприємством "Клініка дентальної імплантології"

6. Про результати позапланової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики ТОВ "Український медичний центр безпеки дорожнього руху"

7. Про результати позапланової перевірки виконання розпорядження МОЗ щодо усунення порушень Ліцензійних умов малим приватним підприємством "Сучасні стоматологічні послуги"

8. Про результати позапланової перевірки виконання розпорядження МОЗ щодо усунення порушень Ліцензійних умов ТОВ "Центр травматології та ортопедії"

9. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Бабенком В. Д.

10. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Гасик М. І.

11. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Борзило Т. А.

12. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Батуріним П. Ф.

13. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Варенею Н. С.

14. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Забродіною Є. В.

15. Про результати планової перевірки дотримання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Лущиком В. М.

16. Про результати планової перевірки дотримання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Артющенко О. С.

17. Про результати планової перевірки дотримання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Герасименком В. М.

18. Про результати планової перевірки дотримання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Жовтуном О. І.

19. Про результати планової перевірки дотримання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Вефелевою Ю. А.

20. Про результати планової перевірки дотримання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Антоновою Н. А.

21. Про результати планової перевірки дотримання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Вереїмчуком В. В.

22. Про результати позапланової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики ПП "Дентал Плюс"

23. Про результати позапланової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики МПП "Резонанс"

24. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Ільїною В. Л.

25. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики АТЗТ "Санаторій "Восход"

26. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики ТОВ "ХДС

27. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики ТОВ "Буві"

28. Про результати планової перевірки дотримання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою-підприємцем Василевським М. Й.

29. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики ПП "Центр здоров'я"

30. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики ТОВ "Євростом"

31. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики ПП "Немо"

32. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики ПП "Елістом"

33. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики ДП "Клінічний санаторій "Роща"

34. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Базаринським О. Г.

35. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Балаком О. К.

36. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Байзульдіною А. Б.

37. Про результати позапланової перевірки виконання розпорядження МОЗ щодо усунення порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики ТОВ "Центр здоров'я сім'ї"

38. Про результати позапланової перевірки виконання розпорядження МОЗ щодо усунення порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики ТОВ "Жіночий лікар плюс"

39. Про результати позапланової перевірки виконання розпорядження МОЗ щодо усунення порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики ТОВ "АГРО-ЛТД"

40. Про результати позапланової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Прописновою І. А.

Слухали Садову О. І. - головного спеціаліста відділу державного контролю за додержанням ліцензійних умов, голову комісії:

На підставі наказів МОЗ України від 25.06.2009 N 453 "Про затвердження плану перевірок на III квартал 2009 року" та від 18.08.2009 N 321-Адм "Про планові та позапланові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики" комісією МОЗ з 14.09.2009 по 18.09.2009 було проведено планову перевірку додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Банаром А. В. (ідентифікаційний номер 2650423754, місце проживання фізичної особи: Чернівецька обл., Новоселицький район, с. Костичани, місце провадження діяльності: Чернівецька обл., Новоселицький район, с. Кошуляни, вул. Леніна, 5), який здійснює діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ від 19.01.2009 серії АВ N 447401, за спеціальністю "стоматологія".

На момент перевірки комісією встановлено, що ліцензіат тимчасово діяльність не проводить, оскільки проводить капітальний ремонт в приміщенні, яке було пошкоджено під час весняної повені.

Ліцензіат висловив прохання щодо перенесення планової перевірки на наступний рік, так як має розпочати свою діяльність в грудні місяці 2009 р.

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо проведення планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Банаром А. В. в першому кварталі 2010 року.

Слухали Садову О. І.:

На підставі наказів МОЗ України від 25.06.2009 N 453 "Про затвердження плану перевірок на III квартал 2009 року" та від 18.08.2009 N 321-Адм "Про планові та позапланові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики" комісією МОЗ з 14.09.2009 по 18.09.2009 було проведено планову перевірку додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Баньковською Л. В. (ідентифікаційний номер 2341911447, місце проживання фізичної особи: м. Чернівці, пр-т Незалежності, 87/3, місце провадження діяльності: м. Чернівці, вул. Миколайчука, 5/21), яка здійснює діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ від 26.12.2005 серії АБ N 299763, за спеціальністю "терапевтична стоматологія".

При перевірці встановлено наступне.

Ліцензіатом не забезпечені вимоги статей 42 та 43 Основ законодавства України про охорону здоров'я в частині фіксації інформованої згоди пацієнтів з суб'єктом підприємницької діяльності на медичне втручання, що є порушенням п. 2.3.2 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва та Міністерства охорони здоров'я України від 16 лютого 2001 р. N 38/63 (далі - Ліцензійні умови).

Комісії стало відомо, що в ліцензіата за трудовими договорами (N 24120900125 та N 24120801803) працюють зубний лікар Цвик В. В. та медична сестра Осадчук Г. В., що є порушенням ст. 17 Основ законодавства України про охорону здоров'я та пунктів 2.1.1, 2.1.2 Ліцензійних умов.

Однак, в ході перевірки 16.09.2009 Баньковська Л. В. розірвала вищезазначені трудові договори в центрі державної служби зайнятості та наказами від 16.09.2009 року N 08-09 та N 08-10 звільнила зазначених працівників.

Провадиться вид медичної практики, що відсутній у ліцензії - рентгенологія (порушення п. 2.3.3 Ліцензійних умов).

Дентальні рентгенівські знімки проводить лікар, який в свою чергу не має курсів спеціалізації за напрямком "рентгенологія", що є порушенням статті 74 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" (п. 2.2 Ліцензійних умов).

Медичні картки стоматологічних хворих N 043/о, затверджені наказом МОЗ України від 27.12.99 N 302 "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)", ведуться не в повному обсязі (порушення п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо видачі фізичній особі - підприємцю Баньковській Л. В. розпорядження про усунення в місячний термін виявлених порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики.

Слухали Садову О. І.:

На підставі наказів МОЗ України від 25.06.2009 N 453 "Про затвердження плану перевірок на III квартал 2009 року" та від 18.08.2009. N 321-Адм "Про планові та позапланові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики комісією МОЗ з 14.09.2009 по 18.09.2009 було проведено планову перевірку додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Бариською О. Б. (ідентифікаційний номер 2653915462, місце проживання фізичної особи: м. Чернівці, вул. Ясинева, 8, місце провадження діяльності: м. Чернівці, вул. Гагаріна, 21-б), яка здійснює діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ від 25.05.2005 серії АБ N 299763, за спеціальністю "офтальмологія".

При прибутті комісії за адресою: м. Чернівці, вул. Гагаріна, 21-б (територія ТОВ "Регіональний Центр мікрохірургії ока", де ліцензіат орендувала площі) комісія пересвідчилась, що ліцензіат за зазначеною адресою діяльність не проводить, що підтвердив директор ТОВ "Регіональний Центр мікрохірургії ока" Дем'янишин О. Г.

Бариська О. Б. поінформувала членів комісії, що припинила свою діяльність 11.09.2009 та подала заяву до Ліцензійної комісії МОЗ України з оригіналом зазначеної ліцензії (рекомендованим цінним листом N 5839 від 14.09.2009 р., з описом вкладення до листа) на анулювання ліцензії за власним бажанням.

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо анулювання ліцензії від 25.05.2005 серії АБ N 299763, виданої фізичній особі - підприємцю Барисько О. Б. на провадження господарської діяльності з медичної практики, на підставі заяви про анулювання ліцензії, поданої ліцензіатом.

Слухали Садову О. І.:

На підставі наказів МОЗ України від 25.06.2009 N 453 "Про затвердження плану перевірок на III квартал 2009 року" та від 18.08.2009 N 321-Адм "Про планові та позапланові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики" комісією МОЗ з 14.09.2009 по 18.09.2009 було проведено планову перевірку додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Безушко С. М. (ідентифікаційний номер 1803303067, місце проживання фізичної особи: м. Чернівці, вул. Південно-Кільцева, 9/75, місце провадження діяльності: м. Чернівці, Н. Яремчука, 27), яка здійснює діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ від 28.01.2005 серії АБ N 216358, за спеціальністю "терапевтична стоматологія".

Комісією по перевірці встановлено наступне.

Загальна площа приміщень, відповідно довідки матеріально-технічної бази, становить 120 м2. Однак договір оренди змінено, відповідно до договору оренди від 25.05.2007 між приватним підприємцем Безушко С. М. і орендатором Безушком В. М. - площа змінилась і становить 60,1 м2.

Про зміну даних зазначених у документах, що подавались ліцензіатом до заяви про видачу ліцензії (орендованої площі), ліцензіат не поінформувала Ліцензійну комісію МОЗ України, що є порушенням статті 17 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".

Комісією встановлено також, що приміщення, орендоване приватним підприємцем Безушко Л. М по вул. Яремчука, 27, не переведене рішенням міськвиконкому з магазину-складу в стоматологічний кабінет, що є порушенням п. 2.6 "Санитарных правил устройства, оборудования, эксплуатации амбулаторно-поликлинических учреждений стоматологического профиля, охраны труда и личной гигиены" N 2956а-83 від 28.12.83 р., додатка М.1 БДН В.2.2-10-2001 "Заклади охорони здоров'я", ст. 22 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", п. 9А ст. 31 Закону України "Про місцеве самоврядування".

Ліцензіатом не було допущено членів комісії для перевірки до двох кабінетів (в плані приміщення каб. 10-3 та 10-4).

Надання медичних послуг проводиться в напівпідвальному приміщенні згідно технічного паспорта, що не відповідає вимогам п. 2 "Санитарных правил устройства, оборудования, эксплуатации амбулаторно-поликлинических учреждений стоматологического профиля, охраны труда и личной гигиены персонала" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

В лікувальних кабінетах та стерилізаційному кабінеті, де повинна проводитись передстерилізаційна обробка інструментарію, відсутній умивальник, що є порушенням вимог п. 8 "Санитарных правил устройства, оборудования, эксплуатации амбулаторно-поликлинических учреждений стоматологического профиля, охраны труда и личной гигиены персонала", утв. МЗ СССР 28 декабря 1983 г. N 2956а-83" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Стерилізація медінструментарію проводиться у сухожировій шафі та автоклаві що встановлені в рентгенкабінеті, що є порушенням п. 2.23 наказу МОЗ України N 294 від 04.06.2007 р. "Про затвердження Державних санітарних правил і норм "Гігієнічні вимоги до влаштування та експлуатації рентгенівських кабінетів і проведення рентгенологічних процедур".

Не якісно проводиться прибирання стоматологічного кабінету, що є порушенням пп. 8.13, 8.14 "Санитарных правил устройства, оборудования, эксплуатации амбулаторно-поликлинических учреждений стоматологического профиля, охраны труда и личной гигиены" N 2956а-83 від 28.12.83 р.

Площа кабінету, в якому надавалась медична допомога лікарем-стоматологом Матковською О. А., відповідно до технічного паспорта на приміщення (каб. 10-2), складає 10,2 кв. м, при нормі не менше 14 кв. м, що не відповідає вимогам ДБН В.2.2-10-2001 "Заклади охорони здоров'я" (табл. М.5).

У ліцензіата відсутній договір на прання білизни (прання білизни проводиться вдома), що є порушенням п. 9.14 "Санитарных правил устройства, оборудования и эксплуатации больниц, родильных домов и других лечебных стационаров" СанПиН 5179-90.

Не впорядковане зберігання верхнього, домашнього та робочого одягу персоналу, деззасобів; предметів прибирання, що є порушенням вимог пп. 9.1, 9.21 СанПиН 5179-90, додатків Л, М, табл. Л.1, М.3 ДБН В.2.2-10-2001 "Заклади охорони здоров'я".

Не представлено угоди на вивіз сміття, що є порушенням п. 5.4.1 Санітарних правил "Содержания территорий населенных мест" 42-128-4690-88, п. 5.3 "Санитарных правил устройства, оборудования и эксплуатации больниц, родильных домов и других лечебных стационаров" СанПиН 5179-90.

У приміщеннях не ведеться контроль температури та вологості з занесенням результатів в журнали обліку, що є порушенням п. 6.3 СанПиН 5179-90 "Санитарных правил устройства, оборудования и эксплуатации больниц, родильных домов и других лечебных стационаров" щодо забезпечення контролю за станом та утриманням приміщень закладу.

Упорядження деяких приміщень виконано не у відповідності до їх функціонального призначення, порушена цілісність покриття стін та стелі (місцями відпала штукатурка), незадовільний санітарно-технічний стан приміщення для зберігання та приготування дезрозчинів, не проводиться щорічний косметичний ремонт приміщень (усунення дефектів повинні проводиться терміново), що не дозволяє дотримувати санітарно-протиепідемічний режим, і є порушенням вимог пп. 4.1, 4.3, 4.4 СанПиН 5179-90, пп. 3.19, 3.22 ДБН В.2.2-10-2001.

На місці зберігання лікарських засобів відсутній термометр та гігрометр, що є порушенням п. 2.4 Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах, затверджених наказом МОЗ України від 16.12.2003 N 584 (п. 2.1.1 Ліцензійних умов).

Не проводиться перевірка дотримання умов зберігання лікарських засобів, (в аптечках для невідкладної допомоги зберігаються лікарські засоби, які потребують спеціальних умов зберігання(до +15° С - в холодильнику) (відсутній журнал перевірки), що є порушенням п. 4.6 правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах, затверджених наказом МОЗ України від 16.12.2003 N 584 (п. 2.1.1 Ліцензійних умов).

Під час вибіркової перевірки медичної облікової документації, а саме: листків обліку роботи лікаря-стоматолога виявлено, що огляд дітей: Чайки В. А. - 11 років, Грицюк М. В. - 12 років, Ніскоромні В. М. - 11 років, та інших, проводила Матковська О. А., яка не має ліцензії, у неї прострочена кваліфікаційна категорія зі спеціальності "дитяча стоматологія" від 05.04.2005 р., що є порушенням ст. 74 Основ законодавства України про охорону здоров'я, наказу МОЗ від 19.12.97 N 359.

Тонометр не повірений, що є порушенням ст. 28 п. 1 Закону України "Про метрологію і метрологічну діяльність" N 1765-IV в редакції від 15.06.2004.

Медична документація "Журнал реєстрації амбулаторних хворих" ф. N 074/о, "Листок щоденного обліку роботи лікаря-стоматолога (стоматологічної поліклініки, відділення, кабінету)" ф. N 037/о, "Щоденник обліку роботи лікаря-стоматолога (стоматологічної поліклініки, відділення, кабінету)" ф. N 039-2/о - не ведеться, а ф. N 043/о "Медична карта стоматологічного хворого", яка затверджена наказом МОЗ України від 27.12.99 N 302 "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)", ведуться не в повному обсязі (порушення п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Не забезпечені вимоги статей 42 та 43 Основ законодавства України про охорону здоров'я в частині фіксації інформованої згоди пацієнтів з суб'єктом підприємницької діяльності на медичне втручання (порушення п. 2.3.2 Ліцензійних умов).

Крім зазначеного, комісією встановлено, що у Безушко С. М. згідно трудових договорів між працівником і фізичною особою працюють ще 3 спеціалісти: Матковська О. А. (лікар стоматолог-терапевт, ліцензія відсутня), Царінний Я. В. (лікар - стоматолог, має ліцензію) та Чорна Ю. П. (лаборант, закінчила Чернівецький національний університет біологічний факультет, ліцензія відсутня), що є порушенням ст. 14 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".

Зазначеними спеціалістами згідно наданої медичної документації надаються види медичної практики, які не зазначені у ліцензії: рентгенологія, дитяча стоматологія, ортопедична стоматологія, сестринська справа, що є порушенням статті 17 Основ законодавства України про охорону здоров'я та пунктів 2.1.2, 2.3.3 Ліцензійних умов.

На підставі зазначеного комісією були складені: Акт про встановлення факту неподання в установлений строк повідомлення про зміну даних, зазначених у документах, що додавались до заяви про видачу ліцензії, Акт про неможливість ліцензіатом виконання Ліцензійних умов, установлених для певного виду господарської діяльності та Акт про встановлення факту передачі ліцензії або її копії іншій юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності, які є підставою для анулювання ліцензії.

Слухали Безушко С. М., яка поінформувала членів Ліцензійної комісії про звільнення найманих працівників після проведеної перевірки та про наявність державного акта про прийняття в експлуатацію нежитлового приміщення.

За результатами обговорення зазначеного питання членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо анулювання ліцензії МОЗ від 28.01.2005 серії АБ N 216358, виданої на провадження господарської діяльності з медичної практики фізичній особі - підприємцю Безушко С. М., на підставі Актів про встановлення факту неподання в установлений строк повідомлення про зміну даних, зазначених у документах, що додавались до заяви про видачу ліцензії, про неможливість ліцензіатом виконання Ліцензійних умов, установлених для певного виду господарської діяльності та про встановлення факту передачі ліцензії або її копії іншій юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності (ст. 21 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності").

Слухали Садову О. І.:

На підставі наказів МОЗ України від 25.06.2009 N 453 "Про затвердження плану перевірок на III квартал 2009 року" та від 18.08.2009. N 321-Адм "Про планові та позапланові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики" комісією МОЗ з 14.09.2009 по 18.09.2009 у присутності головного лікаря Калинчука В. П. було проведено позапланову перевірку виконання розпорядження МОЗ про усунення порушень Ліцензійних умов від 06.03.2009 N 21.20.2023/44-р малим приватним підприємством "Клініка дентальної імплантології" (ідентифікаційний код 33002104, місцезнаходження юридичної особи: м. Чернівці, вул. Південно-Кільцева, 23, 86, місце провадження діяльності: м. Чернівці, вул. Н. Яремчука, 19), яке здійснює медичну діяльність за ліцензією МОЗ від 16.04.2009 серії АВ N 471143.

Комісією по перевірці встановлено, що розпорядження МОЗ про усунення порушень Ліцензійних умов від 06.03.2009 N 21.20.2023/44-р виконане малим приватним підприємством "Клініка дентальної імплантології" в повному обсязі, а саме: за адресою провадження діяльності: м. Чернівці, вул. Назарія Яремчука, 19 отримано висновок Чернівецької міської санітарно-епідеміологічної станції про відповідність наявних приміщень вимогам санітарних норм і правил щодо здійснення медичної практики від 17.03.2009 року N 06/02-02 та Довідку "Про стан матеріально-технічної бази" від 03.04.2009 року N 16.

Ліцензія від 22.11.2005 серії АБ N 299279 була переоформлена та отримана ліцензія МОЗ від 16.04.2009 серії АВ N 71143 з правом провадження господарської діяльності з медичної практики за адресою м. Чернівці, вул. Назарія Яремчука, 19.

Інформацію голови комісії прийнято до уваги.

Слухали Садову О. І.:

На підставі наказів МОЗ України від 25.06.2009 N 453 "Про затвердження плану перевірок на III квартал 2009 року" та від 18.08.2009. N 321-Адм "Про планові та позапланові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики комісією МОЗ з 14.09.2009 по 18.09.2009 було проведено позапланову перевірку Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики ТОВ "Український медичний центр безпеки дорожнього руху" (ідентифікаційний код 34476237, місцезнаходження юридичної особи: м. Київ, вул. Ентузіастів, 29, місце провадження діяльності: м. Чернівці, бул. Героїв Сталінграда, 11). Ліцензія МОЗ від 02.03.2007 серії АБ N 317948 видана на провадження господарської діяльності з медичної практики за спеціальностями: організація і управління охороною здоров'я, хірургія, терапія, стоматологія, наркологія, неврологія, урологія, акушерство і гінекологія, отоларингологія, офтальмологія, медична сестра з масажу, фельдшер, медицина невідкладних станів.

Комісією не вдалося провести позапланову перевірку, оскільки за зазначеною в ліцензійній справі адресою: м. Чернівці, бул. Героїв Сталінграда, 11 ТОВ "Український медичний центр безпеки дорожнього руху" діяльність не проводить. За даною адресою з 2008 року розміщений Обласний центр медико-соціальної реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи. За інформацією керівництва Центру ТОВ "Український медичний центр безпеки дорожнього руху" приміщення не орендує.

Директор центру листом засвідчила, що згідно з рішення XV сесії Чернівецької обласної ради V скликання від 11.10.2007 року N 281-15/07 створена обласна комунальна установа "Обласний центр медико-соціальної реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи", яка почала функціонувати з 15 липня 2008 року відповідно до наказу Головного управління охорони здоров'я Чернівецької обласної державної адміністрації за адресою: м. Чернівці, бульвар Героїв Сталінграда, 11.

Крім того, за інформацією Франчука А. М. (лист від 12.08.2009 N 4/4076-Ф/21-273) зазначене товариство здійснює діяльність за адресою: м. Київ, вул. Пожарського, 15.

Прибувши за вказаною адресою, комісія підтвердила факт діяльності даного товариства у приміщенні будинку по вул. Пожарського, 15.

Також з листа Франчука А. М. стало відомо, що на час одержання ліцензії з 1 лютого 2007 р. Франчук А. М. працював головним лікарем ТОВ "Український медичний центр безпеки дорожнього руху", восени 2007 року він звільнився з займаної посади.

Про зміну місця провадження господарської діяльності з медичної практики та зміну головного лікаря директор ТОВ "Український медичний центр безпеки дорожнього руху" не поінформував Ліцензійну комісію МОЗ України, що є порушенням статті 17 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" та п. 6.1.6 наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства охорони здоров'я України "Про затвердження Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження певних видів господарської діяльності в галузі охорони здоров'я, що ліцензується" від 18.09.2002 р. N 103/346, на підставі чого комісією був складений Акт про встановлення факту неподання в установлений строк повідомлення про зміну даних, зазначених в документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо анулювання ліцензії від 02.03.2007 серії АБ N 317948, виданої ТОВ "Український медичний центр безпеки дорожнього руху" на провадження господарської діяльності з медичної практики, на підставі Акта про встановлення факту неподання в установлений строк повідомлення про зміну даних, зазначених в документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії.

Слухали Садову О. І.:

На підставі наказів МОЗ України від 25.06.2009 N 453 "Про затвердження плану перевірок на III квартал 2009 року" та від 18.08.2009. N 321-Адм "Про планові та позапланові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики" комісією МОЗ з 14.09.2009 по 18.09.2009 у присутності директора Сілоницької Е. В. було проведено позапланову перевірку виконання розпорядження МОЗ про усунення порушень Ліцензійних умов від 06.03.2009 N 21.20.2023/47-р малим приватним підприємством "Сучасні стоматологічні послуги" (ідентифікаційний код 30150325, місцезнаходження юридичної особи та місце провадження діяльності: м. Чернівці, вул. Головна, 103/7), яке здійснює діяльність за ліцензією МОЗ від 14.01.2005 серії АБ N 216149.

При проведенні перевірки 6 березня 2009 року були виявлені наступні порушення:

1. Відповідно до первинної медичної документації (форма 043/о "Медична карта стоматологічного хворого") лікування та діагностика хворих проводилась з порушенням вимог наказу МОЗ України від 23.11.2004 N 566 "Про затвердження Протоколів надання медичної допомоги за спеціальностями "ортопедична стоматологія", "терапевтична стоматологія", "хірургічна стоматологія", "ортодонтія", "дитяча терапевтична стоматологія", "дитяча хірургічна стоматологія".

2. Зубний лікар Лобур Н. Д., маючи середню медичну освіту, проводив лікування карієсу.

3. Був відсутній наказ на призначення уповноваженої особи, що здійснює вихідний контроль якості лікарських засобів.

4. Не проводилась перевірка дотримання умов зберігання лікарських засобів (відсутній журнал перевірки).

5. Мале приватне підприємство "Сучасні стоматологічні послуги" здійснює медичну практику з 1998 року, але було не акредитоване.

6. Підприємство не поінформувало, МОЗ України про зміну головного лікаря з Піцул Г. В. на Тодорюк В. С.

7. Відповідно до штатного розпису та первинної медичної документації підприємство провадила господарську діяльність з медичної практики за спеціальностями "стоматологія, рентгенологія, зубний лікар", які не заявлені в ліцензії МОЗ України.

8.В стоматологічному кабінеті, площа якого 27 кв. м., було розміщено 3 стоматологічні установки та дентальний рентген апарат.

9.В закладі відсутня кімната персоналу.

Ліцензіат не поінформував МОЗ про виконання розпорядження від 06.03.2009 N 21.20.2023/47-р "Про усунення порушень Ліцензійних умов" за результатами проведення планової перевірки 6 березня 2009 року.

Комісією по перевірці виконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов встановлено наступне:

Пункт 1 розпорядження не виконано (з 7 прийнятих пацієнтів згідно журналу реєстрації пацієнтів за липень, серпень, вересень 2009 р. представлено тільки 1 "Медична карта стоматологічного хворого" ф. 043/о пацієнта Дирди С. П. Записи ведуться поверхнево, неграмотно, відсутня згода пацієнта на медичне втручання).

Пункт 2 розпорядження не виконано (згідно інформації директора Солонецької Е. В. лікар Лобур Н. Д. та наказу N 4 від 17.03.2009 звільнений за власним бажанням. Однак записи в щоденнику обліку лікаря стоматолога форма N 037/о за вересень свідчать, що Лобур Н. Д. продовжує свою діяльність в зазначеному приватному підприємстві).

Пункт 3. Виконано (наказом від 29.05.2009 року N 14 призначено лікаря Гуцуляка І. М., як відповідальну особу, що здійснює контроль якості лікарських препаратів).

Пункт 4 розпорядження виконано частково (журнал заведений не по формі, не прошнурований, не пронумерований. В аптечках для невідкладної допомоги зберігаються лікарські засоби, які потребують спеціальних умов зберігання (до +15° С - в холодильнику).

Пункти 5, 7 розпорядження не виконані (У відведений трьохмісячний термін ліцензіат не подав документи до Ліцензійної комісії МОЗ для переоформлення ліцензії в зв'язку з розширенням переліку спеціальностей, а також не підготував та не подав пакет документів до Головної акредитаційної комісії МОЗ з метою проведення державної акредитації створеного закладу охорони здоров'я).

Пункт 6 розпорядження не виконано (про зміну головного лікаря підприємство не поінформувало МОЗ України).

Пункт 8 розпорядження частково виконано (дентальний рентген апарат в кабінеті на час перевірки відсутній, наявні два стоматологічних крісла).

Однак в стоматологічному кабінеті відсутні раковини для промивки відпрацьованих стоматологічних інструментів та рук персоналу, що є порушенням п. 4.12, 4.13 "Санитарных правил устройства, оборудования, эксплуатации амбулаторно-поликлинических учреждений стоматологического профиля, охраны труда и личной гигиены персонала" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов). N 2956а-83 від 28.12.83 р.

Пункт 9 розпорядження не виконано (Склад та площа приміщень не відповідає нормативним).

Таким чином комісією встановлено, що зазначені порушення Ліцензійних умов ліцензіатом в більшості пунктів не були усунені, на підставі чого був складений Акт про невиконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов, який є підставою для анулювання ліцензії.

Слухали директора підприємства Сілоницьку Е. В., яка зазначила, що підприємством виконані ті пункти розпорядження про порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, які змогли виконати за встановлений термін.

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо анулювання ліцензії МОЗ від 14.01.2005 серії АБ N 216149, виданої малому приватному підприємству "Сучасні стоматологічні послуги" на провадження господарської діяльності з медичної практики, на підставі Акта про невиконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов (ст. 21 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності").

Слухали Садову О. І.:

На підставі наказів МОЗ України від 25.06.2009 N 453 "Про затвердження плану перевірок на III квартал 2009 року" та від 18.08.2009. N 321-Адм "Про планові та позапланові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики" комісією МОЗ з 14.09.2009 по 18.09.2009 у присутності головного лікаря Васильчишина Я. М. було проведено позапланову перевірку виконання розпорядження МОЗ про усунення порушень Ліцензійних умов від 06.03.2009 N 21.20.2023/43-р ТОВ "Центр травматології та ортопедії" ідентифікаційний код 32137688, місцезнаходження юридичної особи та місце провадження діяльності: м. Чернівці, вул. Червоноармійська, 226), яке здійснює діяльність за ліцензією МОЗ від 01.06.2009 серії АВ N 471379.

Комісією по перевірці встановлено, що повідомлення про виконання ліцензіата про виконання розпорядження відповідає дійсності, порушення Ліцензійних умов усунені.

Інформацію голови комісії прийнято до уваги.

Слухали Торовця Л. Ю. - головного спеціаліста відділу державного контролю за дотриманням Ліцензійних умов Департаменту управління та контролю якості медичних:

На підставі наказів МОЗ від 25.06.2009 N 453 "Про затвердження плану перевірок додержання Ліцензійних умов провадження певних видів господарської діяльності в галузі охорони здоров'я на III квартал 2009 року" та від 11.09.2009 N 350-Адм "Про планові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики" комісією Міністерства (голова Залевська В. А.) з 14 по 18 вересня 2009 року було проведено планову перевірку додержання Ліцензійних умов з медичної практики фізичною особою - підприємцем Бабенком В. Д. (ідентифікаційний номер 2171323654 місце проживання фізичної особи: Київська обл., м. Ірпінь, вул. Озерна, 71, кв. 1. Місце провадження діяльності: Київська обл., м. Ірпінь, вул. II лінія, 18-Г), який здійснює господарську діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ України від 10.01.2008 серії АВ N 394130, за лікарською спеціальністю "стоматологія".

Перевіркою встановлено наступне.

Фізична особа - підприємець Бабенко В. Д. господарську діяльність з медичної практики за адресою Київська обл., м. Ірпінь, вул. II лінія, 18-Г, не здійснює, у зв'язку із закінченням терміну дії договору оренди.

Під час перевірки комісії стало відомо, що Бабенком В. Д. 08.09.2009 р. було поінформовано Ліцензійну комісію МОЗ України про припинення ним діяльності.

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо перенесення проведення планової перевірки на перший квартал 2010 р.

Слухали Торовця Л. Ю.:

На підставі наказів МОЗ від 25.06.2009 N 453 та від 11.09.2009 N 350-Адм комісією МОЗ (голова Залевська В. А.) з 14 по 18 вересня 2009 року було проведено планову перевірку додержання Ліцензійних умов з медичної практики фізичною особою - підприємцем Гасиком М. І. (ідентифікаційний номер 1853611518, місце проживання та місце провадження: Київська обл., м. Переяслав-Хмельницький, вул. Кріпосна, 9), який здійснює господарську діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ України від 29.12.2004 серії АБ N 121287, за спеціальністю "народна та нетрадиційна медицина" відповідно до спеціального дозволу від 16.12.2003 N 866.

Перевіркою встановлено, що фізична особа - підприємець Гасик М. І. господарську діяльність з медичної практики не здійснює.

Разом з тим, повідомлення щодо зміни даних, зазначених в документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії, ліцензіатом до МОЗ України подано не було, що є порушенням статті 17 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" та вимог пункту 5.4.7 розділу 5 Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження певних видів господарської діяльності в галузі охорони здоров'я, що ліцензується, затвердженого наказом МОЗ від 18.09.2002 р. N 103/346.

Під час перевірки Гасик М. І. написав заяву на адресу Ліцензійної комісії МОЗ України щодо анулювання ліцензії серії АБ N 121287 за власним бажанням.

Проте, комісією був складений Акт про встановлення факту неподання в установлений строк повідомлення про зміну даних, зазначених в документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії.

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо анулювання ліцензії МОЗ України від 29.12.2004 серії АБ N 121287, виданої фізичній особі - підприємцю Гасику М. І. на провадження господарської діяльності з медичної практики, на підставі Акта про встановлення факту неподання в установлений строк повідомлення про зміну даних, зазначених в документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії.

Слухали Торовця Л. Ю.:

На підставі наказів МОЗ від 25.06.2009 N 453 та від 11.09.2009 N 350-Адм комісією МОЗ (голова Залевська В. А.) з 14 по 18 вересня 2009 року було проведено планову перевірку додержання Ліцензійних умов з медичної практики фізичною особою - підприємцем Борзило Т. А. (ідентифікаційний номер 1366000081, місце проживання фізичної особи: Київська обл., м. Ірпінь, вул. I Травня, 6, місце провадження діяльності: Київська обл., м. Ірпінь, вул. Грибоєдова, 15), яка здійснює господарську діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ від 03.08.2007 серії АВ N 367105, за спеціальністю "стоматологія".

Перевіркою встановлено наступне.

У ліцензіата відсутні побутове приміщення для персоналу, санітарна кімната, приміщення для зберігання інвентарю та деззасобів, що є порушенням ДБН В.2.2-10-2001 "Учреждения здравоохранения" та п. 3 СанПиН 5179-90 "Санитарные правила устройства, оборудования и эксплуатации больниц, родильных домов и других лечебных стационаров" (порушення п. 2.4.1 Ліцензійних умов).

На рентгенологічний кабінет відсутній санітарний паспорт, що є порушенням наказу МОЗ України від 04.06.2007 N 294 "Гігієнічні вимоги до влаштування та експлуатації рентгенівських кабінетів і проведення рентгенологічних процедур" та п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

Фізична особа - підприємець Борзило Т. А. уклала трудові договори з лікарями-стоматологами Ключніковою Ю. В. (від 01.03.2007), Овсянніковим Ю. В. (від 01.01.2009), Борзило Н. О. (від 03.08.2009), лікарем-стоматологом-ортопедом Тіньовою Ю. О. (від 01.05.2007), зубними техніками Диптаном С. О. (від 01.06.2007) та Рибченком С. В. (від 01.03.2006), медичною сестрою Денисовою Л. Н. (від 01.04.2000), які здійснюють діяльність з медичної практики на підставі ліцензії, отриманої Борзило Т. А., що є порушеннямстатті 74 Основ законодавства України про охорону здоров'я та пунктів 2.1.2 та 2.3.3 Ліцензійних умов.

У зв'язку із провадженням господарської діяльності з медичної практики без ліцензії особами, рівень кваліфікації яких неможливо перевірити, комісією прийнято рішення про складання Акта про встановлення факту передачі ліцензії фізичним особам для провадження господарської діяльності.

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо анулювання ліцензії МОЗ України від 03.08.2007 серії АВ N 367105, виданої фізичній особі - підприємцю Борзило Т. А. на провадження господарської діяльності з медичної практики, на підставі Акта про встановлення факту передачі ліцензії фізичним особам для провадження господарської діяльності" (ст. 21 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності").

Слухали Торовця Л. Ю.

На підставі наказів МОЗ від 25.06.2009 N 453 та від 11.09.2009 N 350-Адм комісією МОЗ (голова Залевська В. А.) з 14 по 18 вересня 2009 року було проведено планову перевірку додержання Ліцензійних умов з медичної практики фізичною особою - підприємцем Батуріним П. Ф. (ідентифікаційний номер 2219807017, місце проживання фізичної особи: Київська обл., смт Гостомель, вул. Ювілейна, 70, місце провадження діяльності: Київська обл., смт Гостомель, вул. Рекунова, 2), який здійснює господарську діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ України від 28.09.2005 серії АБ N 292656, за спеціальністю "стоматологія".

Перевіркою встановлено наступне.

Площа та набір приміщень ліцензіата не відповідає вимогам ДБН В.2.2-10-2001 "Заклади охорони здоров'я" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов), а саме: відсутнє побутове приміщення, приміщення для зберігання інвентарю, санітарна кімната, як наслідок робочий та особистий одяг, інвентар для прибирання, дезінфікуючі засоби зберігаються у приміщенні, де проводиться огляд та лікування хворих.

Відсутні умови для проведення передстерилізаційної обробки інструментарію згідно вимог ГОСТу 42-21-2-85 "Стерилізація і дезінфекція виробів медичного призначення. Методи, засоби і режими" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Відсутні аптечка для надання невідкладної медичної допомоги та аптечка для надання термінової медичної допомоги медичним працівникам та технічному персоналу на випадок аварійних ситуацій в порушення наказу МОЗ України N 120 від 25.05.2000 року "Про вдосконалення організації медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Відсутні угоди на утилізацію відходів, бактерицидних опромінювачів, прання білизни. У лікаря відсутня особова медична книжка встановленого зразка згідно наказу МОЗ України N 280 від 23.07.2002 року "щодо організації проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

У лікаря Батуріна П. Ф. 31.03.2009 р. закінчився термін дії договору-оренди приміщення, яке знаходиться за адресою: Київська обл., смт Гостомель, вул. Рекунова, 2 (п. 2.1.2 Ліцензійних умов).

Не ведеться первинна медична документація (форма 043/о "Медична карта стоматологічного хворого","Листок щоденного обліку роботи лікаря-стоматолога стоматологічної поліклініки, відділення, кабінету" ф. 037/о, "Щоденник обліку роботи лікаря-стоматолога (стоматологічної поліклініки, відділення, кабінету)" ф. N 039-2/о) відповідно до вимог наказів МОЗ України від 27.12.99 N 302 "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)", від 15.05.2001 N 181 "Про доповнення до наказу МОЗ України від 27.12.99 N 302", із змінами та доповненнями, внесеними наказом МОЗ України від 05.02.2007 N 58 (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Ліцензіатом не подавалася до територіальних органів медичної статистики обов'язкова державна статистична звітність з питань охорони здоров'я за 2008 рік відповідно до вимог наказу Міністерства охорони здоров'я України від 10.07.2008 N 378 "Про затвердження форм звітності з питань охорони здоров'я та інструкцій щодо їх заповнення", який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03.09.2007 за N 1009/14276 (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

У зв'язку із закінченням терміну дії договору-оренди приміщення, грубими порушеннями діючих санітарно-гігієнічних і протиепідемічних норм, правил і нормативів, правил асептики і антисептики у діяльності ліцензіата, а також відсутність ведення будь-якої медичної документації (обліку та звітності) за формами державної статистичної звітності, комісією прийнято рішення про складання Акта про неможливість ліцензіата забезпечити виконання ліцензійних умов, встановлених для провадження господарської діяльності з медичної практики.

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо анулювання ліцензії МОЗ України від 28.09.2005 серії АБ N 292656, виданої фізичній особі - підприємцю Батуріну П. Ф. на провадження господарської діяльності з медичної практики, на підставі Акта про неможливість ліцензіата забезпечити виконання ліцензійних умов, встановлених для провадження господарської діяльності з медичної практики (ст. 21 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності").

Слухали Торовця Л. Ю.

На підставі наказів МОЗ від 25.06.2009 N 453 та від 11.09.2009 N 350-Адм комісією МОЗ (голова Залевська В. А.) з 14 по 18 вересня 2009 року було проведено планову перевірку додержання Ліцензійних умов з медичної практики фізичною особою - підприємцем Варенею Н. С. (ідентифікаційний номер 2053701525, місце проживання фізичної особи: Київська обл., м Переяслав-Хмельницький, вул. Кооперативна, 53, місце провадження діяльності: Київська обл., м. Переяслав-Хмельницький, вул. Б. Хмельницького, 57), яка здійснює господарську діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ України від 25.05.2007 серії АВ N 348376, за спеціальністю "терапевтична стоматологія".

Перевіркою встановлено наступне.

Площа та набір приміщень ліцензіата не відповідає вимогам ДБН В.2.2-10-2001 "Заклади охорони здоров'я", а саме: відсутнє приміщення для зберігання інвентарю, санітарна кімната (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Журнал генеральних прибирань приміщення ведеться з порушеннями, а саме: не вказується розчин, який застосовується, його експозиція. Відсутня розрахунок-потреба в дезінфікуючих засобах на стоматологічний, що є порушенням вимог ГОСТу 42-21-2-85 "Стерилізація і дезінфекція виробів медичного призначення. Методи, засоби і режими" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Прання брудної білизни та спецодягу лікаря-стоматолога здійснюється в домашніх умовах, угоду на прання спецодягу не укладено в порушення п. 9.14 СанПиН 5179-90 "Санитарные правила устройства, оборудования и эксплуатации больниц, родильных домов и других лечебных стационаров" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Відходи (в тому числі із біологічними рідинами), що утворюються в процесі діяльності утилізуються в загальні сміттєзбірники без попередньої дезінфекції. Відсутня угода на утилізацію медичних виробів одноразового застосування з пластичних мас, що є порушенням наказу МОЗ України від 22.10.93 року N 223 "Про збір, знезараження, зберігання і здачу використаних медичних виробів одноразового застосування з пластичних мас" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Бактерицидна опромінювальна лампа вмонтована з порушенням, в наслідок чого здійснюється опромінення частини приміщення, у журналі роботи обліку не вказується загальний час роботи опромінювача, відсутня угода щодо їх утилізації (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо видачі фізичній особі - підприємцю Варені Н.С. розпорядження про усунення в двомісячний термін виявлених порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики.

Слухали Торовця Л. Ю.

На підставі наказів МОЗ від 25.06.2009 N 453 та від 11.09.2009 N 350-Адм комісією МОЗ (голова Залевська В. А.) з 14 по 18 вересня 2009 року було проведено планову перевірку додержання Ліцензійних умов з медичної практики фізичною особою - підприємцем Забродіною Є. В. (ідентифікаційний номер 2668511910, місце проживання фізичної особи: Київська обл., смт. Буча, вул. Тарасівська, 12-А, кв. 47, місце провадження діяльності: Київська обл., м. Ірпінь, вул. Шевченка, 4а), яка здійснює господарську діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ України від 16.02.2007 серії АВ N 317817, за спеціальністю "стоматологія".

Перевіркою встановлено наступне.

Приміщення, де проваджує господарську діяльність з медичної практики Забродіна Є. В. потребує проведення поточного ремонту (покриття підлоги - лінолеум потребує заміни), що унеможливлює проведення вологого прибирання та дезінфекції, є порушенням пункту п. 3.19 ДБН В.2.2-10-2001 "Учреждения здравоохранения" та п. 4 СанПиН 5179-90 "Санитарные правила устройства, оборудования и эксплуатации больниц, родильных домов и других лечебных стационаров", п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

У приміщенні кабінету відсутній психрометр та термометр, як наслідок не ведеться контроль температури та вологості з занесенням результатів в журнали обліку, що є порушенням п. 6.3 СанПиН 5179-90 "Санитарные правила устройства, оборудования и эксплуатации больниц, родильных домов и других лечебных стационаров" щодо забезпечення контролю за станом та утриманням приміщень закладу, п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

Виявлено пил та бруд на поверхнях, не вимите вікно, неохайно складений інвентар, що свідчить про неякісне проведення прибирання та поточної дезінфекції приміщень. Відсутня розрахунок-потреба в дезінфікуючих засобах на стоматологічний кабінет, що є порушенням вимог ГОСТу 42-21-2-85 "Стерилізація і дезінфекція виробів медичного призначення. Методи, засоби і режими", п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

Відсутнє побутове приміщення персоналу, робочий та особистий одяг зберігається у приміщенні де проводиться огляд та лікування хворих, окрім цього у цьому ж приміщенні зберігаються у шафі продукти харчування та посуд, прибиральний інвентар промаркований частково, не ведеться журнал генеральних прибирань приміщення, кабінет лікаря-стоматолога не забезпечений гарячою проточною водою що є порушенням пп. 5.1, 8.5 та 9 СанПиН 5179-90 "Санитарные правила устройства, оборудования и эксплуатации больниц, родильных домов и других лечебных стационаров", п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

Прання брудної білизни та спецодягу лікаря-стоматолога здійснюється в домашніх умовах, угоду на прання спецодягу не укладено в порушення п. 9.14 СанПиН 5179-90 "Санитарные правила устройства, оборудования и эксплуатации больниц, родильных домов и других лечебных стационаров", п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

Відходи (в тому числі і з біологічними рідинами), що утворюються в процесі діяльності утилізуються в загальні сміттєзбірники без попередньої дезінфекції. Відсутня угода на утилізацію медичних виробів одноразового застосування з пластичних мас, що є порушенням наказу МОЗ України від 22.10.93 року N 223 "Про збір, знезараження, зберігання і здачу використаних медичних виробів одноразового застосування з пластичних мас", п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

Відсутні умови для тимчасового зберігання відпрацьованих люмінесцентних та договір на їх утилізацію, що є порушенням вимог ст. 25 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", постанови КМ N 440 від 20.06.95 р. "Про затвердження Порядку одержання дозволу на виробництво, зберігання, транспортування, використання, захоронення, знищення та утилізацію отруйних речовин, у тому числі токсичних промислових відходів, продуктів біотехнології та інших біологічних агентів", п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо видачі фізичній особі - суб'єкту підприємницької діяльності Забродіній Є. В. розпорядження про усунення в двомісячний термін виявлених порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики.

Слухали Торовця Л. Ю.:

На підставі наказів МОЗ від 25.06.2009 N 453 "Про затвердження плану перевірок додержання Ліцензійних умов провадження певних видів господарської діяльності в галузі охорони здоров'я на III квартал 2009 року" та від 11.09.2009 N 355-Адм "Про планові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики" комісією Міністерства з 14 по 18 вересня 2009 року було проведено планову перевірку додержання Ліцензійних умов з медичної практики фізичною особою - підприємцем Лущиком В. М. (ідентифікаційний номер 2131712215, місце проживання фізичної особи: Київська обл., Васильківський р-н, м. Васильків, вул. Грушевського, 28, 111. Місце провадження діяльності: Київська обл., Васильківський р-н, м. Васильків, вул. Володимирська, 22), який здійснює господарську діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ України від 09.03.2006 серії АВ N 049679, за лікарською спеціальністю "кардіологія".

Перевіркою встановлено наступне.

В аптечці для надання невідкладних станів зберігається прострочений лікарський засіб "Адреналін", термін придатності якого грудень 2003 р., що є порушенням вимог п. 1.5 Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах, затверджених наказом МОЗ України від 16.12.2003 N 584 (п. 2.1.1 Ліцензійних умов).

Відсутні інструктивні матеріали з надання невідкладної медичної допомоги, що є порушенням Протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю "Медицина невідкладних станів", затверджених наказом МОЗ України від 17.01.2005 N 24 (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Первинна медична документація (ф. N 031/о "Книга запису викликів лікарів додому", ф. N 039/о "Відомість обліку відвідувань в поліклініці (амбулаторії), диспансері, консультації, вдома"), які затверджені наказами МОЗ України від 27.12.99 N 302 "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)" та від 28.01.2004 N 47 "Про затвердження облікової форми N 039/о "Відомість обліку відвідувань в поліклініці (амбулаторії), диспансері, консультації, вдома", не ведеться, що є порушенням вимог п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

Відповідно до первинної медичної документації встановлено, що в деяких випадках діагнози захворювання не відповідають класифікації МКХ 9 за спеціальністю "кардіологія", що є порушенням вимог наказу МОЗ України від 28.12.2002 N 507 "Про затвердження нормативів надання медичної допомоги та показників якості медичної допомоги" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Відсутня бактерицидна опромінювальна лампа, що є порушенням вимог п. 9.2 СанПіНу N 5179-90 від 01.01.91 "Санитарные правила устройства, оборудования и эксплуатации больниц, родильных домов и других лечебных стационаров" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Відсутній договір з пральнею на прання медичного одягу, що є порушенням вимог п. 9.14 СанПіНу N 5179-90 від 01.01.91 "Санитарные правила устройства, оборудования и эксплуатации больниц, родильных домов и других лечебных стационаров" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

В приміщенні де здійснює господарську діяльність з медичної практики за лікарською спеціальністю "кардіологія" фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності Лущик В. М. не забезпечене центральними водопостачанням, опаленням, а також відсутня вбиральня, що є порушенням вимог п. 3.13, 7.12, таблиці М.1. ДБН В.2.2-10-2001 "Заклади охорони здоров'я", п. 6.4 СанПіНу N 5179-90 від 01.01.91 "Санитарные правила устройства, оборудования и эксплуатации больниц, родильных домов и других лечебных стационаров" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Відповідно до зазначеного, комісією був складений Акт про неможливість ліцензіата забезпечити виконання Ліцензійних умов для провадження господарської діяльності з медичної практики.

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо видачі фізичній особі - підприємцю Лущику В. М. розпорядження про усунення в трьохмісячний термін виявлених порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики.

Слухали Торовця Л. Ю.

На підставі наказів МОЗ від 25.06.2009 N 453 та від 11.09.2009 N 355-Адм комісією Міністерства з 14 по 18 вересня 2009 року було проведено планову перевірку додержання Ліцензійних умов з медичної практики фізичною особою - підприємцем Артющенко О. С. (ідентифікаційний номер 1722821267, місце проживання фізичної особи: Київська обл., Васильківський р-н, м. Васильків, вул. Фрунзе, 60, 44. Місце провадження діяльності: Київська обл., Васильківський р-н, м. Васильків, Військове містечко 11, будинок 14, кв. 33), яка здійснює господарську діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ України від 28.07.2006 серії АВ N 191042, за лікарською спеціальністю "неврологія".

Перевіркою встановлено наступне.

Прибувши за адресою провадження господарської діяльності з медичної практики фізичної особи - підприємця Артющенко О. С.: Київська обл., м. Васильків, Військове містечко 11, будинок 14, кв. 33 комісією встановлено, що за зазначеною адресою знаходиться квартира, яка розташована на другому поверсі житлового будинку.

Зустрівшись з Артющенко О. С. комісія оглянула приміщення, яке знаходиться на першому поверсі цього ж будинку та під'їзду, повністю загромаджене приватними речами, без окремого входу, не забезпечене центральними водопостачанням та вбиральнею, що є порушенням вимог п. 1.5, 3.13, 4.3, 7.12, таблиці М.1. ДБН В.2.2-10-2001 "Заклади охорони здоров'я" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Артющенко О. С. було пояснено, що вона не здійснює господарську діяльність з медичної практики за спеціальністю "неврологія".

Відповідно до зазначеного, комісією був складений Акт про неможливість ліцензіата забезпечити виконання Ліцензійних умов для провадження господарської діяльності з медичної практики.

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо анулювання ліцензії МОЗ України від 28.07.2006 серії АВ N 191042 виданої фізичній особі - підприємцю Артющенко О. С. на провадження господарської діяльності з медичної практики, на підставі Акта про неможливість ліцензіата забезпечити виконання Ліцензійних умов для провадження господарської діяльності з медичної практики (ст. 21 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності").

Слухали Торовця Л. Ю.:

На підставі наказів МОЗ від 25.06.2009 N 453 та від 11.09.2009 N 355-Адм комісією Міністерства з 14 по 18 вересня 2009 року було проведено планову перевірку додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Герасименком В. М. (ідентифікаційний номер 2728212590, місце проживання фізичної особи: м. Київ, вул. Леніна, 22, гурт. N 3. Місце провадження діяльності: м. Київ, вул. Лебедєва-Кумача, 5 літера А), який здійснює господарську діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ України від 28.08.2006 серії АВ N 191431, за лікарською спеціальністю "ортопедична стоматологія".

Перевіркою встановлено наступне.

Фізична особа - підприємець Герасименко В. М. не подавав до територіальних органів медичної статистики обов'язкову державну статистичну звітність з питань охорони здоров'я за 2008 рік, що є порушенням вимог наказу Міністерства охорони здоров'я України від 10.07.2008 N 378 "Про затвердження форм звітності з питань охорони здоров'я та інструкцій щодо їх заповнення", який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03.09.2008 за N 1009/14276, та п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

Первинна медична документація (ф. N 037-1/о "Листок щоденного обліку роботи лікаря-стоматолога-ортопеда", ф. N 039-4/о "Щоденник обліку роботи лікаря-стоматолога-ортопеда"), яка затверджена наказом МОЗ України від 15.05.2001 N 181 "Про доповнення до наказу МОЗ України від 27.12.99 N 302", із змінами та доповненнями, внесеними наказом МОЗ України від 05.02.2007 N 58, не ведеться, що є порушенням вимог п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

У первинній медичної документації (ф. N 043/о "Медична карта стоматологічного хворого") не зазначено дані про перенесення супутніх захворювань хворого, дані об'єктивного огляду, щоденник лікаря, скарги хворого та інше, що є порушенням вимог наказу МОЗ України від 03.07.2001 N 258 "Про затвердження типових інструкцій щодо заповнення форм первинної медичної документації лікувально-профілактичних закладів" та п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

В наявній первинній медичній документації встановлено, що лікарем не описуються етапи лікування при кожному захворюванні, а також не зазначається який лікарський засіб (група препаратів) був використаний під час лікування, що є порушенням вимог наказу МОЗ України від 23.11.2004 N 566 "Про затвердження Протоколів надання медичної допомоги за спеціальностями "ортопедична стоматологія", "терапевтична стоматологія", "хірургічна стоматологія", "ортодонтія", "дитяча терапевтична стоматологія", "дитяча хірургічна стоматологія".

Відсутня інформаційна згода у пацієнтів на проведене лікування та діагностику, що є порушенням вимог ст. 39 та 43 Основ законодавства України про охорону здоров'я (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Стоматологічні матеріали ("Oranwash VL" до 01.2009 р.) та лікарські засоби (Адреналін до 09.2009 р., Сульфацил натрію до 09.2008 р., перекис водню до 08.2008 р., Брильянтовий зелений до 03.2009 р.), які знаходяться в аптечці для надання невідкладних станів, зберігаються із простроченими термінами придатності, що є порушенням вимог п. 1.5 Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах, затверджених наказом МОЗ України від 16.12.2003 N 584.

Стоматологічні матеріали зберігаються з порушенням температурного режиму, який визначено виробником, що є порушенням вимог п. 3.1 Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах, затверджених наказом МОЗ України від 16.12.2003 N 584.

Відсутній договір на утилізацію відпрацьованих люмінесцентних ламп, відомості щодо кількості специфічних медичних відходів, які здано на утилізацію за поточний період 2007 р., що є порушенням вимог постанови Кабінету Міністрів України N 440 від 20.06.95 р. "Про затвердження Порядку одержання дозволу на виробництво, зберігання, транспортування, використання, захоронення, знищення та утилізацію отруйних речовин, у тому числі токсичних промислових відходів, продуктів біотехнології та інших біологічних агентів".

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо видачі фізичній особі - підприємцю Герасименку В. М. розпорядження про усунення в місячний термін виявлених порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики.

Слухали: Торовця Л. Ю.

На підставі наказів МОЗ від 25.06.2009 N 453 та від 11.09.2009 N 355-Адм комісією Міністерства з 14 по 18 вересня 2009 року було проведено планову перевірку додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Жовтуном О. І. (ідентифікаційний номер 2750815090, місце проживання фізичної особи: м. Київ, бульвар Перова, 38/1, кв. 14. Місце провадження діяльності: м. Київ, вул. Сулемана Стальського, 24), який здійснює господарську діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ України від 03.07.2008 серії АВ N 417838, за лікарською спеціальністю "стоматологія".

Перевіркою встановлено наступне.

Фізична особа - підприємець Жовтун О. І. не подавав до територіальних органів медичної статистики обов'язкову державну статистичну звітність з питань охорони здоров'я за 2008 рік, що є порушенням вимог наказу Міністерства охорони здоров'я України від 10.07.2008 N 378 "Про затвердження форм звітності з питань охорони здоров'я та інструкцій щодо їх заповнення", який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03.09.2008 за N 1009/14276, та п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

Первинна медична документація (ф. N 039-2/о "Щоденник обліку роботи лікаря-стоматолога (стоматологічної поліклініки, відділення, кабінету)"), затверджена наказом МОЗ України від 15.05.2001 N 181 "Про доповнення до наказу МОЗ України від 27.12.99 N 302", із змінами та доповненнями, внесеними наказом МОЗ України від 05.02.2007 N 58, не ведеться, що є порушенням вимог п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

У первинній медичної документації (ф. N 043/о "Медична карта стоматологічного хворого") не зазначено дані про перенесення супутніх захворювань хворого, дані об'єктивного огляду, щоденник лікаря, скарги хворого та інше, що є порушенням вимог наказу МОЗ України від 03.07.2001 N 258 "Про затвердження типових інструкцій щодо заповнення форм первинної медичної документації лікувально-профілактичних закладів" та п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

В наявній первинній медичній документації встановлено, що лікарем не описуються етапи лікування при кожному захворюванні, а також не зазначається який лікарський засіб (група препаратів) був використаний під час лікування, що є порушенням вимог наказу МОЗ України від 23.11.2004 N 566 "Про затвердження Протоколів надання медичної допомоги за спеціальностями "ортопедична стоматологія", "терапевтична стоматологія", "хірургічна стоматологія", "ортодонтія", "дитяча терапевтична стоматологія", "дитяча хірургічна стоматологія".

Відсутня інформаційна згода на проведене лікування та діагностику, що є порушенням вимог ст. 39 та 43 Основ законодавства України про охорону здоров'я (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Лікар-стоматолог Жовтун О. І. здійснює медичну діяльність з рентгенології, яка не зазначена в ліцензії, що є порушенням вимогп. 2.3.3 Ліцензійних умов.

Стоматологічні матеріали ("Admira" до 02.2009 р., "Stomaflex" до 03.2009 р.) та лікарські засоби (Лазикс до 02.2009 р., розчин Строфантіну до 01.07.2009 р., розчин Адреналіну до 01.09.2009 р.), які знаходяться в аптечці для надання невідкладних станів зберігаються із простроченими термінами придатності, що є порушенням вимог п. 1.5 Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах, затверджених наказом МОЗ України від 16.12.2003 N 584.

Відсутні інструктивні матеріали з надання невідкладної медичної допомоги, що є порушенням Протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю "Медицина невідкладних станів", затверджених наказом МОЗ України від 17.01.2005 N 24 (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо видачі фізичній особі - підприємцю Жовтуну О. І. розпорядження про усунення в двомісячний термін виявлених порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики.

Слухали: Торовця Л. Ю.:

На підставі наказів МОЗ від 25.06.2009 N 453 та від 11.09.2009 N 355-Адм комісією Міністерства з 14 по 18 вересня 2009 року було проведено планову перевірку додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Вефелевим Ю. А. (ідентифікаційний номер 2647006277, місце проживання фізичної особи: м. Київ, вул. Ак. Кіпріанова, 6-А, кв. 36. Місце провадження діяльності: м. Київ, пр-т Героїв Сталінграда, 43-г), який здійснює господарську діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ України від 22.11.2005 серії АБ N 299030, за лікарською спеціальністю "стоматологія".

Перевіркою встановлено наступне.

Фізична особа - підприємець Вефелев Ю. А. не подавав до територіальних органів медичної статистики обов'язкову державну статистичну звітність з питань охорони здоров'я за 2008 рік, що є порушенням вимог п. 2.3.1 Ліцензійних умов та наказу Міністерства охорони здоров'я України від 10.07.2008 N 378 "Про затвердження форм звітності з питань охорони здоров'я та інструкцій щодо їх заповнення", який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03.09.2008 за N 1009/14276.

Первинна медична документація (ф. N 037/о "Листок щоденного обліку роботи лікаря-стоматолога стоматологічної поліклініки, відділення, кабінету" та ф. N 039-2/о "Щоденник обліку роботи лікаря-стоматолога (стоматологічної поліклініки, відділення, кабінету)"), яка затверджена наказом МОЗ України від 27.12.99 N 302 "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)" та наказом МОЗ України від 15.05.2001 N 181 "Про доповнення до наказу МОЗ України від 27.12.99 N 302", із змінами та доповненнями, внесеними наказом МОЗ України від 05.02.2007 N 58, не ведеться, що є порушенням вимог п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

Первинна медична документація ("Медична карта стоматологічного хворого" ф. N 043/о) ведеться не за встановленою формою, що є порушенням вимог наказу МОЗ України від 27.12.99 N 302 "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)" та п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

В наявній первинній медичній документації встановлено, що діагнози захворювання поставленні необґрунтовано, без відповідних методів діагностики, не описуються етапи лікування при кожному захворюванні, що є порушенням вимог наказу МОЗ України від 23.11.2004 N 566 "Про затвердження Протоколів надання медичної допомоги за спеціальностями "ортопедична стоматологія", "терапевтична стоматологія", "хірургічна стоматологія", "ортодонтія", "дитяча терапевтична стоматологія", "дитяча хірургічна стоматологія".

Відсутня інформаційна згода на проведене лікування та діагностику, що є порушенням вимог ст. 39 та 43 Основ законодавства України про охорону здоров'я (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Засіб вимірювальної техніки (тонометр), не пройшов метрологічну повірку, що є порушенням ч. 2 ст. 11 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність".

Не проводиться перевірка дотримання умов зберігання лікарських засобів (відсутній журнал перевірки), що є порушенням п. 4.6 правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах, затверджених наказом МОЗ України від 16.12.2003 N 584.

Лікарські засоби, пломбувальні матеріали, які застосовуються в стоматології ("Alvogyl", бонд-системи, лідокаїн гідрохлорид 2 % р-н), а також лікарські засоби, які знаходяться в аптечках для надання невідкладних станів, невідкладної медичної допомоги у випадках ВІЛ інфікуванням (перекис водню, сульфацил натрію, спиртовий розчин йоду, амоксицилін тригідрат, кальцію глюконат) із простроченими термінами придатності, що є порушенням вимог п. 1.5 Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах, затверджених наказом МОЗ України від 16.12.2003 N 584.

Лікарські засоби "Сульфацил", "Настойка Валеріани", зберігаються з порушенням температурного режиму, який визначено виробником, що є порушенням вимог п. 3.1 Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах, затверджених наказом МОЗ України від 16.12.2003 N 584.

Відсутній договір на утилізацію відпрацьованих люмінесцентних ламп, відомості щодо кількості специфічних медичних відходів, які здано на утилізацію за поточний період 2007 р., що є порушенням вимог постанови Кабінету Міністрів України N 440 від 20.06.95 "Про затвердження Порядку одержання дозволу на виробництво, зберігання, транспортування, використання, захоронення, знищення та утилізацію отруйних речовин, у тому числі токсичних промислових відходів, продуктів біотехнології та інших біологічних агентів".

Вефелев Ю. А. не застрахований на випадок ВІЛ-інфікування, що є порушенням вимог ст. 39 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" (п. 2.4.1 Ліцензійних умов).

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо видачі фізичній особі - підприємцю Вефелеву Ю. А. розпорядження про усунення в місячний термін виявлених порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики.

Слухали Торовця Л. Ю.:

На підставі наказів МОЗ від 25.06.2009 N 453 та від 11.09.2009 N 355-Адм комісією Міністерства з 14 по 18 вересня 2009 року було проведено планову перевірку додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Антоновою Н. А. (ідентифікаційний номер 2305323740, місце проживання фізичної особи: м. Київ, вул. Василя Стуса, 23/9, кв. 63. Місце провадження діяльності: Київська обл., смт. Коцюбинське, вул. Пономарьова, 7), яка здійснює господарську діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ України від 14.09.2005 серії АБ N 292250, за лікарською спеціальністю "стоматологія".

Перевіркою встановлено наступне.

Первинна медична документація (ф. N 037/о "Листок щоденного обліку роботи лікаря-стоматолога стоматологічної поліклініки, відділення, кабінету" та ф. N 039-2/о "Щоденник обліку роботи лікаря-стоматолога (стоматологічної поліклініки, відділення, кабінету)"), яка затверджена наказом МОЗ України від 27.12.99 N 302 "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)" та наказом МОЗ України від 15.05.2001 N 181 "Про доповнення до наказу МОЗ України від 27.12.99 N 302", із змінами та доповненнями, внесеними наказом МОЗ України від 05.02.2007 N 58, не ведеться, що є порушенням вимог п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

Фізична особа - підприємець Антонова Н. А. не подавала до територіальних органів медичної статистики обов'язкову державну статистичну звітність з питань охорони здоров'я за 2008 рік, що є порушенням вимог п. 2.3.1 Ліцензійних умов та наказу Міністерства охорони здоров'я України від 10.07.2008 N 378 "Про затвердження форм звітності з питань охорони здоров'я та інструкцій щодо їх заповнення", який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03.09.2008 за N 1009/14276.

В аптечці для надання невідкладної медичної допомоги у випадках ВІЛ інфікуванням, знаходився 5 % спиртовий розчин йоду, термін придатності якого минув в лютому 2009 року, що є порушенням вимог п. 1.5 Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах, затверджених наказом МОЗ України від 16.12.2003 N 584.

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо видачі фізичній особі - підприємцю Антоновій Н. А. розпорядження про усунення в місячний термін виявлених порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики.

Слухали: Торовця Л. Ю.

На підставі наказів МОЗ від 25.06.2009 N 453 та від 11.09.2009 N 355-Адм комісією Міністерства з 14 по 18 вересня 2009 року було проведено планову перевірку додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Вереїмчуком В. В. (ідентифікаційний номер 2904810212, місце проживання фізичної особи: м. Київ, вул. Беретті, 5, кв. 41. Місце провадження діяльності: м. Київ, вул. Закревського, 9), який здійснює господарську діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ України від 08.06.2007 серії АВ N 348289, за спеціальністю "зубний технік".

Перевіркою встановлено наступне.

В зубопротезній лабораторії ліцензіата відсутні бактерицидні опромінювані лампи, що є порушенням вимог п. 4.1, 8.14 "Санитарные правила устройства, оборудования, эксплуатации амбулаторно-поликлинических учреждений стоматологического профиля, охраны труда и личной гигиены персонала утв. МЗ СССР 28 декабря 1983 г. N 2956а-83", наказу МОЗ України від 11.07.2000 р. N 160 та п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

Первинна медична документація (ф. N 108-о "Журнал реєстрації аварій при наданні медичної допомоги ВІЛ-інфікованим та роботі з ВІЛ-інфікованим матеріалом") не ведеться, що є порушенням вимог п. 4.1 Інструкції з профілактики внутрішньолікарняного та професійного зараження ВІЛ-інфекцією, затвердженої наказом МОЗ України від 25.05.2000 N 120, та п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо видачі фізичній особі - підприємцю Вереїмчуку В. В. розпорядження про усунення в місячний термін виявлених порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики.

Слухали Торовця Л. Ю.:

На підставі звернення Лебедєвої В. М. (24.07.2009 вх. N 6/887-Л/21-241) та на виконання наказу МОЗ України від 18.09.2009 N 366-Адм "Про позапланові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики" комісією Міністерства з 22 по 23 вересня 2009 року у присутності заступника директора ПП "Дентал Плюс" Поліщука В. І. було проведено позапланову перевірку додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики ПП "Дентал Плюс" (ідентифікаційний код 31777453, місцезнаходження юридичної особи: м. Київ, вул. Остапа Вишні, 7. Місце знаходження діяльності: пр-т Оболонський, 26), яке здійснює господарську діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ України з від 19.03.2009 серії АВ N 447884, за лікарськими спеціальностями: "терапевтична стоматологія", "ортопедична стоматологія", "хірургічна стоматологія", "ортодонтія", "дитяча стоматологія".

Перевіркою встановлено наступне.

З метою запрошення Лебедєвої В. М. до позапланової перевірки голова комісії неодноразово телефонував їй за номерами телефонів, які були зазначені у її заяві.

Відповідно до документації (ксерокопія ф. N 043/о "Медична карта стоматологічного хворого" Лебедєвої В. М., оскільки оригінал у заявниці) комісією встановлено, що хвора Лебедєва В. М. 03.09.2007 звернулась в ПП "Дентал Плюс" з метою лікування та протезування зубів.

Цього ж дня лікар-стоматолог Морозова Н. С. запропонувала та ознайомила її з планом лікування (про що свідчить підпис заявниці) відповідно до вимог ст. 39 та 43 Основ законодавства України про охорону здоров'я.

З 03.09.2007 по 16.02.2008 заявниця лікувалась в ПП "Дентал Плюс" з приводу хронічного гангренозного пульпіту 11 зуба, хронічного фіринозного пульпіту 12 та 22 зубів, патологічної стертості емалі 13 та 23 зубів, хронічний генералізований пародонтит II стадії загострення.

В зв'язку з відсутністю заявниці на час позапланової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики ПП "Дентал Плюс" встановити якість проведення реставрації 11, 12, 13, 21, 22, 23 зубів, на що скаржилась заявниця, є неможливим.

Відповідно до зазначеної первинної документації комісією був зроблений висновок, що лікування Лебедєвої В. М. проводилось згідно Протоколу надання медичної допомоги за спеціальністю "терапевтична стоматологія", затвердженого наказом МОЗ України від 23.11.2004 N 566.

Отже факти, викладені у звернені Лебедєвої В. М., не підтвердились.

Крім зазначеного, комісією було виявлено порушення ведення первинної медичної документації Лебедєвої В. М. (ф. N 043/о "Медична карта стоматологічного хворого"), а саме: не зазначено дані про перенесення супутніх захворювань хворого, дані об'єктивного огляду, розвиток теперішнього захворювання, що є порушенням вимог наказу МОЗ України від 03.07.2001 N 258 "Про затвердження типових інструкцій щодо заповнення форм первинної медичної документації лікувально-профілактичних закладів" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо видачі ПП "Дентал Плюс" розпорядження про усунення в місячний термін виявлених порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики.

Слухали Торовця Л. Ю.:

На виконання наказу МОЗ України від 18.09.2009 N 366-Адм "Про позапланові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики" щодо звернення Прокуратури міста Києва від 29.05.2009 N 07/1-944 вих-09, у присутності директора Поліщука М. А. комісією Міністерства з 22 по 23 вересня 2009 року було проведено позапланову перевірку додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики МПП "Резонанс" (ідентифікаційний код 19415005, місцезнаходження юридичної особи: Київська обл., м. Ірпінь, вул. Стельмаха, 3-А, кв. 84. Місце провадження діяльності: м. Київ, вул. Предславинська, 35), яке здійснює господарську діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ від 22.02.2006 серії АВ N 049417, за лікарськими спеціальностями: "терапія", "неврологія", "дерматовенерологія", "педіатрія", "психіатрія", "народна та нетрадиційна медицина".

Щодо фактів, зазначених у зверненні Прокуратури м. Києва, то перевіркою встановлено, що в приміщенні, де зберігаються лікарські засоби, відсутній верхній та спецодяг, прибиральний інвентар, деззасоби, що відповідає вимогам п. 2.1 Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах, затверджених наказом МОЗ України від 16.12.2003 N 584.

Лікарські засоби, які вимагають зберігання їх в прохолодній температури (з +8° до + 15° С), зберігаються в робочому холодильнику, температура всередині якого + 10° С, що відповідає вимогам п. 3.12 Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах, затверджених наказом МОЗ України від 16.12.2003 N 584.

Вхідний контроль якості лікарських засобів проводиться відповідно до п. 5.2 Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах, затверджених наказом МОЗ України від 16.12.2003 N 584.

На упаковці лікарських засобах наклеєні етикетки заводу виробника із зазначенням терміну придатності, температури зберігання, назви лікарського засобу, а Препарат 1,4 50 мл с. 71108; Багатоскладовий розчин йоду - 56 мл; Мазь протигрибкова - N 2 - 39,5 г; Фітосуміш - 40 мл; Препарат - 1,5 - 25 мл, 41108 вилучені та утилізовані, що відповідає вимогам Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах, затверджених наказом МОЗ України від 16.12.2003 N 584.

Отже порушення, зазначені у зверненні Прокуратури м. Києва від 29.05.2009 N 07/1-944 вих-09, не підтвердились перевіркою, оскільки вони були усунуті одразу ж після перевірки підприємства Київською міською державною інспекцією з контролю якості лікарських засобів 26.02.2009.

Інформацію голови комісії прийнято до уваги.

Слухали Коновалову Л. М. - заступника директора Департаменту управління та контролю якості медичних послуг, голову комісії:

На підставі наказів МОЗ України від 25.06.2009 N 453 "Про затвердження плану перевірок додержання Ліцензійних умов провадження певних видів господарської діяльності в галузі охорони здоров'я на III квартал 2009 року" та від 28.08.2009 р. N 333-Адм "Про планові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики" комісією МОЗ з 14 по 18 вересня 2009 р. було проведено планову перевірку додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Ільїною В. Л. (ідентифікаційний номер 2226513105, місце проживання фізичної особи: АР Крим, м. Сімферополь, вул. Леніна, 14, кв. 10), яка здійснює господарську діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ України від 09.03.2006 серії АВ N 049547, за лікарською спеціальністю "дерматовенерологія".

Комісією по перевірці встановлені деякі порушення ведення первинної медичної документації - медичних карток хворих (не в повному обсязі записується в амбулаторній карті анамнез захворювання та анамнез життя), що є порушенням наказу МОЗ України від 03.05.99 N 102 та наказу МОЗ України від 07.06.2004 року N 286 "Про удосконалення дерматовенерологічної допомоги населенню України".

Зазначені порушення були усунуті ліцензіатом під час перевірки.

Інформацію доповідача прийнято до уваги.

Слухали Коновалову Л. М.:

На підставі наказів МОЗ України від 25.06.2009 N 453 та від 28.08.2009 р. N 333-Адм комісією МОЗ з 14 по 18 вересня 2009 р. у присутності директора Оникієнка М. М. було проведено планову перевірку додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики АТЗТ "Санаторій "Восход" (ідентифікаційний код 02650618, адреса місцезнаходження та адреса провадження юридичної особи: АР Крим, м. Феодосія, вул. вул. Айвазовського, 27), яке здійснює господарську діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ України від 05.05.2006 серії АВ N 116855.

Перевіркою встановлено наступне.

У зв'язку з закінченням курортного сезону робота АТЗТ "Санаторій "Восход" була припинена (наказ від 31.08.2009 р. за N 33). Прийняті тимчасово робітники звільнені з займаних посад.

АТЗТ "Санаторій "Восход" мав акредитаційний сертифікат МОЗ України вищої категорії від 26 серпня 2004 року, реєстраційний номер 3257, термін дії якого закінчився 26 серпня 2007 р., що є порушенням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.97 р. N 765 "Про державну акредитацію закладів охорони здоров'я" та п. 2.1.1 Ліцензійних умов.

З 2007 року за інформацією директора Оникієнко М. М. не здійснюється медична практика за спеціальностями: терапевтична стоматологія, ортопедична стоматологія, у зв'язку з відпусткою по догляду за дитиною лікаря-стоматолога Лаптєвой Л. Г., а також за спеціальностями: дерматовенерологія та рентгенологія у зв'язку з відсутністю фахівців.

Приміщення лікувально-діагностичного відділення потребують поточного ремонту відповідно до вимог ст. 22 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" та п. 9.5 СанПиНу N 5179-90 від 01.01.91 "Санитарные правила устройства, оборудования и эксплуатации больниц, родильных домов и других лечебных стационаров".

Матеріально-технічна база лікувально-діагностичного відділення в частині медичного обладнання потребує оновлення та капітального ремонту.

Не призначена уповноважена особа для здійснення вихідного контролю якості лікарських засобів, відповідно до вимог п. 1.2 Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах, затверджених наказом МОЗ України від 16.12.2003 р. N 584, що є порушенням п. 2.1.1 Ліцензійних умов.

Не проводиться перевірка дотримання умов зберігання лікарських засобів (відсутній журнал перевірки), що є порушенням п. 4.6 Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах, затверджених наказом МОЗ України від 16.12.2003 р. N 584 (п. 2.1.1 Ліцензійних умов).

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо видачі АТЗТ "Санаторій "Восход" розпорядження про усунення в трьохмісячний термін виявлених порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики.

Слухали Коновалову Л. М.:

На підставі наказів МОЗ України від 25.06.2009 N 453 та від 28.08.2009 р. N 333-Адм комісією МОЗ з 14 по 18 вересня 2009 р. у присутності директора та головного лікаря Скляровой А. М. було проведено планову перевірку додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики ТОВ "ХДС" (ідентифікаційний код 33580930, місцезнаходження та адреса провадження юридичної особи: АР Крим, м. Сімферополь, вул. Барикадна, 70-А,), яке здійснює господарську діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ України від 03.08.2005 серії АБ N 292165, за лікарськими спеціальностями: терапевтична стоматологія, ортопедична стоматологія, хірургічна стоматологія, дитяча стоматологія, ортодонтія, рентгенологія.

ТОВ "ХДС" здійснює господарчу діяльність за спеціальностями: терапевтична стоматологія та ортопедична стоматологія. У зв'язку з відпусткою по догляду за дитиною лікаря Катикіної Ю. О. з 2007 року товариством не здійснюється діяльність за спеціальностями: дитяча стоматологія та ортодонтія, а також за спеціальністю "хірургічна стоматологія" з 2006 року в зв'язку з відсутністю лікаря. На сьогодні в кабінеті ТОВ "ХДС" встановлено рентгенологічний апарат - ввід в експлуатацію якого планується в листопаді 2009 року.

Первинна медична документація ("Листок щоденного обліку роботи лікаря-стоматолога стоматологічної поліклініки, відділення, кабінету" ф. 037/о, "Листок щоденного обліку роботи лікаря-стоматолога (стоматологічної поліклініки, відділення, кабінету)" ф. N 039-2/о) не відповідає вимогам наказу МОЗ України від 27.12.99 N 302 "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)" та наказу МОЗ України від 15.05.2001 N 181 "Про доповнення до наказу МОЗ України від 27.12.99 N 302", із змінами та доповненнями, внесеними наказом МОЗ України від 05.02.2007 N 58, та п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

Відсутній наказ на призначення уповноваженої особи, що здійснює вихідний контроль якості лікарських засобів, що є порушенням п. 1.2 Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах, затверджених наказом МОЗ України від 16.12.2003 N 584.

Ліцензіатом не проводиться перевірка дотримання умов зберігання лікарських засобів (відсутній журнал перевірки), що є порушенням п. 4.6 Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах, затверджених наказом МОЗ України від 16.12.2003 N 584.

Укомплектування аптечки невідкладної допомоги не відповідає вимогам наказу МОЗ України від 17.01.2005 р. N 24 "Про затвердження протоколів надання допомоги за спеціальністю "Медицина невідкладних станів".

В наявності укладка для надання стоматологічної допомоги ВІЛ-інфікованим пацієнтам, згідно наказу МОЗ України від 25.05.2000 р. N 120 "Про удосконалення організації медичної допомоги хворим на ВІЛ/СНІД".

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо видачі ТОВ "ХДС" розпорядження про усунення в місячний термін виявлених порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики.

Слухали Коновалову Л. М.:

На підставі наказів МОЗ України від 25.06.2009 N 453 та від 28.08.2009 р. N 333-Адм комісією МОЗ (голова Коновалова Л. М.) з 14 по 18 вересня 2009 року у присутності директора Буравкова М. О. та головного лікаря Вікулова В. Л. було проведено планову перевірку додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики ТОВ "Буві" (ідентифікаційний код 33373155, місцезнаходження та адреса провадження юридичної особи: АР Крим, м. Феодосія, вул. Свиридових, 1), яке здійснює господарську діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ від 16.04.2009 серії АВ N 471168.

Перевіркою встановлено наступне.

ТОВ "Буві" здійснює медичну практику з 2005 року, проте досі не акредитоване відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.97 N 765 "Про державну акредитацію закладів охорони здоров'я" та п. 2.1.1 Ліцензійних умов.

Надані особисті картки лікарів та молодшого медичного персоналу не містять інформації щодо кваліфікаційних категорій, що є порушенням статті 74 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я", наказу МОЗ України від 19.12.97 N 359 "Про подальше удосконалення атестації лікарів" та п. 1.8 Положення про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою, затвердженого наказом МОЗ України від 23.11.2007 N 742.

Адміністрацією ТОВ "Буві" не розроблені та не впроваджені посадові інструкції на співробітників, що є порушенням Кодексу законів про працю України та наказу МОЗ України від 29.03.2002 N 117 "Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників" Не розроблені та не впроваджені інструкції з охорони праці та техніки безпеки при роботі на електрообладнанні, що є порушенням ст. 13, 14, 18 Закону України "Про охорону праці".

В ТОВ "Буві" відсутня нормативно-правова база та стандарти лікування за спеціальностями, зазначеними в ліцензії.

Товариство не подавало до територіальних органів медичної статистики обов'язкову державну статистичну звітність з питань охорони здоров'я, що є порушенням вимог наказу Державного комітету статистики України, Міністерства охорони здоров'я України від 31 липня 2000 року N 256/184 "Про затвердження форм державної статистичної звітності з питань охорони здоров'я та інструкцій щодо їх заповнення" та п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

Відсутні інструктивні матеріали з надання допомоги при невідкладних станах, що є порушенням Протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю "Медицина невідкладних станів", затверджених наказом МОЗ України від 17.01.2005 N 24.

Аптечка для надання термінової медичної допомоги медпрацівникам не відповідає вимогам наказу МОЗ України від 14.03.2006 N 120 "Про вдосконалення організації медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД". Журнал на аварійні ситуації не ведеться.

Ліцензіатом порушені вимоги п. 1.2, п. 3.8 та п. 4.6 Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах, затверджених наказом МОЗ України від 16.12.2003 N 584 (в аптечці для надання невідкладної медичної допомоги знаходився лікарський засіб "Адреналін", термін придатності якого минув в серпні 2009 р.; не призначена уповноважена особа для здійснення вихідного контролю якості лікарських засобів; не проводиться перевірка дотримання умов зберігання лікарських засобів (відсутній журнал перевірки), та п. 2.1.1 Ліцензійних умов.

Журнал вхідного та періодичного інструктажу персоналу з техніки безпеки з 2005 року не ведеться, що є порушенням статей 13, 14 та 18 Закону України "Про охорону праці" та пунктів 6.3, 6.10 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, що затверджений наказом Державним комітетом України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 N 15.

В стерилізаційному приміщенні не працює припливно-витяжна вентиляційна система, де зберігаються та виготовляються дезінфекційні засоби, що є порушенням п. 6.27 СанПиН 5179-90 "Санитарные правила устройства оборудования и экспертизы больниц родильних домов и других лечебных стационаров". Не контролюється хімічний склад повітря у поміщенні, де зберігаються миючі та дезінфікуючі засоби, що є порушенням п. 6.30 СанПиН 5179-90, та п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

Відсутній договір на прання білизни (прання білизни проводиться вдома), вивозу твердих відходів та утилізації засобів одноразового використання і біоматеріалів, що є порушенням п. 9.14 СанПиН 5179-90 "Санитарные правила устройства, оборудования, эксплуатации больниц, родильных домов и других лечебных стационаров".

В ТОВ "Буві" відсутній договір на утилізацію відпрацьованих люмінесцентних ламп що є порушенням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20.06.95 N 440 "Про затвердження Порядку одержання дозволу на виробництво, зберігання, транспортування, використання, захоронення, знищення та утилізацію отруйних речовин, у тому числі токсичних промислових відходів, продуктів біотехнології та інших біологічних агентів".

Особові медичні книжки працівників не відповідають вимогам наказу МОЗ України від 23.07.2002 N 280 "Щодо організації проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організації, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб", що є порушенням статей 26 та 27 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення України".

В кабінетах ТОВ "Буві" не упорядковано зберігання верхнього одягу медичних працівників, спецодяг та вироби медичного призначення зберігають у одній шафі, що є порушенням СанПиНу 5179-90, п. 9.21 - "Санитарные правила устройства, оборудования и эксплуатации больниц, родильных домов и других лечебных стационаров".

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо видачі ТОВ "Буві" розпорядження про усунення в місячний термін виявлених порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики.

Слухали Коновалову Л. М.:

На підставі наказів МОЗ України від 25.06.2009 N 453 та від 28.08.2009 р. N 333-Адм комісією МОЗ з 14 по 18 вересня 2009 р. було проведено планову перевірку додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Василевським М. Й. (ідентифікаційний номер 0913700634, місце проживання фізичної особи: АР Крим, м. Сімферополь, вул. Фрунзе, 43/1, кв. 17), який здійснює господарську діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ України від 03.11.2004 серії АБ N 123294, за лікарською спеціальністю "урологія".

Перевіркою встановлено наступне.

Первинна медична документація не ведеться, взагалі відсутня будь-яка нормативно-правова база за спеціальністю "урологія", що є порушенням вимог наказу МОЗ України від 03.07.2001 N 258 "Про затвердження типових інструкцій щодо заповнення форм первинної медичної документації лікувально-профілактичних закладів" та наказу МОЗ України від 27.12.99 N 302 "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)", а також порушенням вимог п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

Василевським М.Й не надані договори щодо співпраці з клініко-діагностичними лабораторіями міста. Відповідно до наданої документації та наявності мікроскопу в маніпуляційному кабінеті встановлено, що лікар Василевський М.Й. особисто провадить лабораторні дослідження, але не має спеціалізації за спеціальністю "клінічна лабораторна діагностика", що є порушенням статей 17 та 74 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" та пунктів 2.1.2, 2.2.1 та 2.3.3 Ліцензійних умов.

Василевський М. Й. не подає до територіальних органів медичної статистики обов'язкову державну статистичну звітність з питань охорони здоров'я, що є порушенням вимог наказу Державного комітету статистики України, Міністерства охорони здоров'я України від 31 липня 2000 року N 256/184 "Про затвердження форм державної статистичної звітності з питань охорони здоров'я та інструкцій щодо їх заповнення" та п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

В маніпуляційному кабінеті лікаря Василевського М. Й. відсутня аптечка невідкладної медичної допомоги та інструктивні матеріали з надання допомоги при невідкладних станах, згідно Протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю "Медицина невідкладних станів", затверджених наказом МОЗ України від 17.01.2005 р. N 24.

Аптечка для надання термінової медичної допомоги медпрацівникам не відповідає вимогам наказу МОЗ України від 14.03.2006 N 120 "Про вдосконалення організації медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД". Журнал на аварійні ситуації не ведеться.

Не впорядковане зберігання предметів прибирання (зберігаються у вбиральні) у відповідності до вимог СанПиН 5179-90 "Санитарные правила устройства, оборудования, эксплуатации больниц, родильных домов и других лечебных стационаров" та ДБН В 2.2.-10-2-1 "Будинки і споруди. Заклади охорони здоров'я".

Внутрішнє оздоблення приміщень не відповідає вимогам СанПиН 5179-90 "Санитарные правила устройства, оборудования, эксплуатации больниц, родильных домов и других лечебных стационаров", п. 3.19, п. 3.19 ДБН В.2.-10-2001 (в маніпуляційному кабінеті та стерилізаційній відсутні кахельні покриття).

Відсутнє гігієнічне покриття на частині меблів (стільці), зберігається в приміщенні обладнання, що не використовується (фізіотерапевтичний апарат), що є порушенням вимог п. 5.5 СанПиН 5179-90 "Санитарные правила устройства, оборудования, эксплуатации больниц, родильных домов и других лечебных стационаров".

Відсутній графік проведення генеральних прибирань, відсутні педальні відра для збору сміття, що є порушенням вимог п. 9.2 СанПиН 5179-90 "Санитарные правила устройства, оборудования, эксплуатации больниц, родильных домов и других лечебных стационаров".

Не витримуються противоепідемічний та дезрежим. Не має запасів дезінфікуючих засобів і антисептиків. Ємкості з використанням медикаментозних засобів не мають маркування. Обладнання кабінету - брудне, в маніпуляційному кабінеті зберігається побутова техніка та склянки з медом, в холодильнику для зберігання медикаментів - склянки з огірками та варенням, що є порушенням Закону України "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення". Не проводиться поточне та генеральне прибирання приміщення, що є порушенням статті 22 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" та пункту 9.1 СанПиНу N 5179-90 від 01.01.91 "Санитарные правила устройства, оборудования и эксплуатации больниц, родильных домов и других лечебных стационаров".

Відсутній договір на прання білизни (прання білизни проводиться вдома), вивозу твердих відходів та утилізації засобів одноразового використання і біоматеріалів, що є порушенням п. 9.14 СанПиН 5179-90 "Санитарные правила устройства, оборудования, эксплуатации больниц, родильных домов и других лечебных стационаров".

На час перевірки лікарем Василевським М. Й. не надана особова медична книжка, що є порушенням наказу МОЗ України від 23.07.2002 N 280 "Щодо організації проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організації, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб", що є порушенням статей 26 та 27 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення України".

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо видачі фізичній особі - підприємцю Василевському М. Й. розпорядження про усунення в місячний термін виявлених порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики.

Слухали Коновалову Л. М.:

На підставі наказів МОЗ України від 25.06.2009 N 453 та від 28.08.2009 р. N 333-Адм комісією МОЗ з 14 по 18 вересня 2009 р. було проведено планову перевірку додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики приватним підприємством "Центр здоров'я" (ідентифікаційний код 19006301, місцезнаходження та адреса провадження юридичної особи: АР Крим, м. Феодосія, вул. Кримська, 1-А), яке здійснює господарську діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ України від 11.05.2007 серії АВ N 333962).

Перевірка проводилась у присутності директора ПП "Центр здоров'я" Іоффє Л. В. та головного лікаря Собінова П. А.

Перевіркою встановлено наступне.

З наданої документації встановлено, що лікарі УЗД Голікова Т. М., Москаленко Т. В., лікар-невропатолог Іванов В. А. та лікар-гастроентеролог Бєлова Т. М. не мають спеціалізації за зазначеними спеціальностями, що є порушенням статті 74 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я"; лікар УЗД Ціперсон Д. М., лікар-дерматовенеролог Кравчук Л. Ю. пройшли курси підвищення кваліфікації, але не були атестовані за зазначеними спеціальностями, що є порушенням наказу МОЗ України від 19.12.97 р. N 359 "Про подальше удосконалення атестації лікарів". Молодші спеціалісти Демченко М. В. та Олександрова С. Н. не проходили курси підвищення кваліфікації, що є порушенням ст. 74 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" та п. 1.8 Положення про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою затвердженого наказом МОЗ України від 23.11.2007 N 742, п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

В ПП "Центр здоров'я" відсутня нормативно-правова база та стандарти лікування за спеціальностями, зазначеними в ліцензії, ведеться первинна медична документація, яка не відповідає наказу МОЗ України від 03.07.2001 N 258 "Про затвердження типових інструкцій щодо заповнення форм первинної медичної документації лікувально-профілактичних закладів" та наказу МОЗ України від 27.12.99 N 302 "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)", порушення п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

В амбулаторних картках формування діагнозів не відповідає міжнародній класифікації хвороб Х перегляду, що є порушенням вимог наказу МОЗ України від 28.12.2002 р. N 503 та п. 2.1.1 Ліцензійних умов.

Лікарем-дерматовенерологом Кравчук Л. Ю. ведеться медична документація, яка не відповідає вимогам наказу МОЗ України від 07.06.2004 року N 286 "Про удосконалення дерматовенерологічної допомоги населенню України".

Первинна медична документація ("Листок щоденного обліку роботи лікаря-стоматолога стоматологічної поліклініки, відділення, кабінету" ф. 037/о не відповідає вимогам наказу МОЗ України від 27.12.99 N 302 "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)" та наказу МОЗ України від 15.05.2001 N 181 "Про доповнення до наказу МОЗ України від 27.12.99 N 302", із змінами та доповненнями, внесеними наказом МОЗ України від 05.02.2007 р. N 58, та п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

Підприємство не подає до територіальних органів медичної статистики обов'язкову державну статистичну звітність з питань охорони здоров'я, що є порушенням вимог наказу Державного комітету статистики України, Міністерства охорони здоров'я України від 31 липня 2000 року N 256/184 "Про затвердження форм державної статистичної звітності з питань охорони здоров'я та інструкцій щодо їх заповнення" та п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

Відсутні інструктивні матеріали з надання допомоги при невідкладних станах, що є порушенням Протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю "Медицина невідкладних станів", затверджених наказом МОЗ України від 17.01.2005 N 24.

Аптечка для надання термінової медичної допомоги медпрацівникам не відповідає вимогам наказу МОЗ України від 14.03.2006 N 120 "Про вдосконалення організації медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД". Журнал на аварійні ситуації не ведеться.

Не призначена уповноважена особа для здійснення вихідного контролю якості лікарських засобів та не проводиться перевірка дотримання умов зберігання лікарських засобів (відсутній журнал перевірки), що є порушенням вимог п. 1.2 та п. 4.6 Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах, затверджених наказом МОЗ України від 16.12.2003 р. N 584, п. 2.1.1 Ліцензійних умов.

В ПП "Центр здоров'я" порушені норми площі у функціональних кабінетах: процедурному, гінекологічному, дерматовенерологічному, УЗД, стерилізаційній, де фактично вони складають від 6 до 10 кв. м, що є порушенням СанПиН 5179-90 для ЛПЗ 1990 р. Допускається проведення в одному кабінеті УЗ досліджень, маніпуляцій дерматовенеролога, пов'язаних з ушкодженням цілісності шкірних покровів, а також сумісництво процедурного кабінету з масажем. Не розмежовані потоки "чисто-брудно" в стерилізаційній. Кабінети заставлені не медичними меблями, коробками.

Особові медичні книжки працівників не відповідають вимогам наказу МОЗ України від 23.07.2002 N 280 "Щодо організації проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організації, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб", що є порушенням статей 26 та 27 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення України".

Відсутній графік проведення медичного огляду працівників, що є порушенням наказу МОЗ України від 23.07.2002 N 280 "Щодо організації проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організації, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб".

В кабінетах ПП "Центр здоров'я" не упорядковано зберігання верхнього одягу медичних працівників, спецодяг та вироби медичного призначення зберігають у одній шафі, що є порушенням СанПиНу 5179-90, п. 9.21 - "Санитарные правила устройства, оборудования и эксплуатации больниц, родильных домов и других лечебных стационаров".

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо видачі ПП "Центр здоров'я". розпорядження про усунення в двомісячний термін виявлених порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики.

Слухали Філатову Л. А. - головного спеціаліста відділу державного контролю за дотриманням ліцензійних умов Департаменту управління та контролю якості медичних послуг, голову комісії:

На підставі наказу Міністерства охорони здоров'я України від 07.09.2009 р. N 344-Адм "Про планові та позапланові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики" комісією МОЗ була проведена планова перевірка додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики ТОВ "Євростом" (ідентифікаційний код 32221816, місцезнаходження юридичної особи: Харківська обл., Золочівський р-н, смт Золочів, вул. Правди, 86, місце провадження діяльності: м. Харків, вул. Анрі Барбюса, 3). Ліцензія від 22.03.2006 серії АВ N 049997 видана МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики за лікарськими спеціальностями: стоматологія, терапевтична стоматологія, ортопедична стоматологія, дитяча стоматологія, ортодонтія.

Перевіркою встановлено наступне:

ТОВ "Євростом" здійснює господарську діяльність більше 2-х років, але на сьогодні не має акредитаційного сертифіката відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.97 р. N 765 "Про державну акредитацію закладів охорони здоров'я" (п. 2.1.1 Ліцензійних умов).

В журналі контролю якості ПСО (форма 336у) відсутній повний облік ентодонтичного інструментарію, що є порушенням ОСТ 42-21-2-85 "Стерилизация и дезинфекция изделий медицинского назначения. Режимы, методы" не в повному обсязі проводяться відмітки про контроль за ортодонтичними інструментами (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

У 2-х осіб Немцевої М. А. та Губарєвої І. А. відсутні відмітки про проходження обстеження на стафілококову інфекцію, що є порушенням ст. 26 та ст. 27 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" та наказу МОЗ України від 31.07.78 N 720 "Об улучшении медицинской помощи больным с гнойными хирургическими заболеваниями и усилений мероприятий по борьбе с внутрибольничной инфекцией" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення

щодо видачі ТОВ "Євростом" розпорядження про усунення в трьохмісячний термін виявлених порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики.

Слухали Філатову Л. А.:

На підставі наказу Міністерства охорони здоров'я України від 07.09.2009 р. N 344-Адм "Про планові та позапланові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики" комісією МОЗ була проведена планова перевірка додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики ПП "Немо" (ідентифікаційний код 30235036, місцезнаходження юридичної особи: м. Харків, вул. Бекетова, 19/17, кв. 55, місце провадження діяльності: м. Харків, пр-т Орджонікідзе, 37). Ліцензія МОЗ України від 09.03.2006 серії АВ N 049718 на провадження господарської діяльності з медичної практики за лікарськими спеціальностями: терапевтична стоматологія, ортопедична стоматологія, хірургічна стоматологія.

Перевіркою встановлено наступне:

При виїзді членів комісії за адресою місця провадження діяльності: м. Харків, пр-т Орджонікідзе, 37 було виявлено, що двері зачинені. За телефоном, зазначеним на дверній табличці та у ліцензійній справі зв'язатися з ліцензіатом не було можливості (зв'язок був відсутній).

Слід зазначити, що ліцензіата було офіційно повідомлено про проведення планової перевірки рекомендованим листом, ніякої зворотної інформації до МОЗу не надходило.

У зв'язку з чим членами комісії був складений Акт про відмову ліцензіата в проведенні перевірки, який відповідно до ст. 21 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" є підставою для анулювання ліцензії.

За результатами обговорення зазначеного питання членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо анулювання ліцензії від 09.03.2006 серії АВ N 049718, виданої ПП "Немо" на провадження господарської діяльності з медичної практики, на підставі Акта про відмову ліцензіата в проведенні перевірки.

Слухали Філатову Л. А.:

На підставі наказу Міністерства охорони здоров'я України від 07.09.2009 р. N 344-Адм "Про планові та позапланові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики" комісією МОЗ була проведена планова перевірка додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики ПП "Елістом" (ідентифікаційний код 33204126, місцезнаходження юридичної особи та місце провадження діяльності: м. Харків, вул. Пушкінська, 14-а), яке здійснює господарську діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ України від 29.12.2004 серії АБ N 121255.

Перевіркою встановлено наступне:

Встановлено, що штатним розписом передбачена посада медичної сестри, однак даний вид діяльності не зазначений в ліцензії, що є порушенням п. 2.1.2 Ліцензійних умов.

В журналі контролю якості ПСО (форма 336у) відсутній повний облік ентодонтичного інструментарію, що є порушенням ОСТ 42-21-2-85 "Стерилизация и дезинфекция изделий медицинского назначения. Режимы, методы" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Не в повному обсязі проводиться стерилізація дрібного ентодонтічного інструментарію, що є порушенням ОСТ 42-21-2-85 "Стерилизация и дезинфекция изделий медицинского назначения. Режимы, методы" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо видачі "Елістом" розпорядження про усунення в двомісячний термін виявлених порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики.

Слухали Філатову Л. А.:

На підставі наказу Міністерства охорони здоров'я України від 07.09.2009 р. N 344-Адм "Про планові та позапланові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики" комісією МОЗ була проведена планова перевірка додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики ДП "Клінічний санаторій "Роща" закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" (ідентифікаційний код 02648627, місцезнаходження юридичної особи та місце провадження діяльності: Харківська обл., Харківський р-н, сел. Пісочин, вул. Санаторна, 46), яке здійснює господарську діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ від 08.09.2006 серії АВ N 191563.

Перевіркою встановлено наступне:

Не за встановленою формою ведуться: журнал реєстрації УЗД (ф. N 048/о), журнал запису рентгенологічних досліджень (ф. N 050/О), затверджені наказом МОЗ України від 29.12.2000 року N 369 "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в стаціонарах і поліклініках (амбулаторіях)" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Облікова медична документація (ф. 228/0, ф. 224/0) ведеться з порушеннями наказу МОЗ України від 04.01.2001 N 1 "Про затвердження облікової та звітної форми для лабораторій лікувально-профілактичних закладів" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Не ведуться щоденники реєстрації УЗД (ф. N 039.8/0), затверджена наказом МОЗ України від 29.12.2000 року N 369 "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в стаціонарах і поліклініках (амбулаторіях)" (порушенняп. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Відсутні аптечки невідкладної медичної допомоги та інструктивні матеріали з надання допомоги при невідкладних станах, що є порушенням Протоколів надання медичної допомоги, затверджених наказом МОЗ України від 17.01.2005 N 24.

Не по затвердженим формам ведуться журнали вхідного та періодичного інструктажу персоналу з техніки безпеки, що є порушенням статей 13, 14 та 18 Закону України "Про охорону праці" та пунктів 6.3,6.10 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державним комітетом України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 N 15.

У лікаря-рефлексотерапевта Майстренко С. В. не підтверджена кваліфікаційна категорія за лікарською спеціальністю "Рефлексотерапія" з 2005 року, на посаду лікаря-терапевта зарахована Михайлик У. О., у якої в наявності сертифікат за спеціальністю "Загальна практика - сімейна медицина" і відсутній сертифікат лікаря-терапевта, що є порушенням статті 74 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" та наказу МОЗ України від 19.12.97 р. N 359 "Про подальше удосконалення атестації лікарів" (порушення п. 2.2.1 Ліцензійних умов).

Встановлено, що відповідно до штатного розпису передбачені посади медичних сестер, однак даний вид діяльності не зазначений в ліцензії, що є порушенням пункту 2.1.2 Ліцензійних умов.

В журналі контролю якості ПСО (форма 336у, затверджена наказом МОЗ СРСР) відсутній повний облік ентодонтичного інструментарію, хірургічного інструментарію, що є порушенням ОСТ 42-21-2-85 "Стерилизация и дезинфекция изделий медицинского назначения. Режимы, методы" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Не в повному обсязі проводиться стерилізація дрібного ентодонтічного інструментарію, хірургічного інструментарію, що є порушенням ОСТ 42-21-2-85 "Стерилизация и дезинфекция изделий медицинского назначения. Режимы, методы" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Обробка рук медичного персоналу та ін'єкційного поля проводиться з порушеннями наказу МОЗ СРСР від 31.07.78 N 720 "Об улучшении медицинской помощи больным с гнойными хирургическими заболеваниями и усилений мероприятий по борьбе с внутрибольничной инфекцией" (96° спиртом).

Відсутні відмітки про проходження обстеження на стафілококову інфекцію (Дрегваль Н. В., Золотоус А. Г., Стриляная О. М., Лиска Т. А.), що є порушення ст. ст. 26 та 27 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Голки для рефлексотерапії зберігаються в нестерильній ємності (96° спирті) без вказаних термінів стерилізації, що є порушенням ОСТ 42-21-2-85 "Стерилизация и дезинфекция изделий медицинского назначения. Режимы, методы" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

В кабінетах не укомплектована аптечка для надання термінової допомоги медичним працівникам на випадок виникнення аварії при наданні медичної допомоги ВІЛ-інфікованим та роботі з ВІЛ-інфікованим матеріалом, що є порушенням Інструкції з профілактики внутрішньолікарняного та професійного зараження ВІЛ-інфекцією наказу МОЗ України від 25.05.2000 р. N 120 "Про вдосконалення організації медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

В інгаляторії не проводиться контроль якості ПСО на з'ємних частинах інгаляційних апаратів, що є порушенням порушенням ОСТ 42-21-2-85 "Стерилизация и дезинфекция изделий медицинского назначения. Режимы, методы" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Не проводиться обробка датчиків УЗД після прийому кожного пацієнта, що є порушенням наказу МОЗ СРСР від 31.07.78 N 720 "Об улучшении медицинской помощи больным с гнойными хирургическими заболеваниями и усилений мероприятий по борьбе с внутрибольничной инфекцией" (п. 2.3.1 Ліцензійних умов).

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо видачі ДП "Клінічний санаторій "Роща" розпорядження про усунення в двомісячний термін виявлених порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики.

Слухали Філатову Л. А.:

На підставі наказу Міністерства охорони здоров'я України від 07.09.2009 р. N 344-Адм "Про планові та позапланові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики" комісією МОЗ була проведена планова перевірка додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Базаринським О. Г. (ідентифікаційний код 2652512515, місце проживання фізичної особи: м. Харків, Комсомольське шосе, 51, кв. 60, місце провадження діяльності: м. Харків, вул. Воробйова, 4). Ліцензія МОЗ України від 26.12.2005 серії АБ N 299749 видана на провадження господарської діяльності з медичної практики за лікарською спеціальністю "урологія".

Перевіркою встановлено наступне:

На момент перевірки ліцензіатом не подана довідка про стан матеріально-технічної бази суб'єкта господарської діяльності, що є порушенням п. 5.4.12 Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадженням певних видів господарської діяльності в галузі охорони здоров'я, що ліцензуються.

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо видачі Базаринському О. К. розпорядження про усунення в місячний термін виявлених порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики.

Слухали Філатову Л. А.:

На підставі наказу Міністерства охорони здоров'я України від 07.09.2009 р. N 344-Адм "Про планові та позапланові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики" комісією МОЗ була проведена планова перевірка додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Байзульдіною А. Б. (ідентифікаційний код 2711209787, місце проживання фізичної особи: м. Харків, вул. Космічна, 4, кв. 75, місце провадження діяльності: м. Харків, в'їзд Балакірєва, 1). Ліцензія МОЗ України від 06.06.2008 серії АВ N 417439 на провадження господарської діяльності з медичної практики за лікарською спеціальністю "рентгенологія".

Перевіркою встановлено наступне:

На момент перевірки ліцензіатом не подана довідка про стан матеріально-технічної бази суб'єкта господарської діяльності, що є порушенням п. 5.4.12 Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадженням певних видів господарської діяльності в галузі охорони здоров'я, що ліцензуються.

Не надано до територіальних органів медичної статистики обов'язкову державну статистичну звітність з питань охорони здоров'я за 2008 р. відповідно до наказу Міністерства охорони здоров"я України від 10.07.2007 N 378 "Про затвердження форм звітності з питань охорони здоров'я та інструкцій щодо їх заповнення", який зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 03.09.2007 за N 1009/14276, що є порушенням вимог п. 2.3.1 Ліцензійних умов.

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо видачі Байзульдіній А. Б. розпорядження про усунення в місячний термін виявлених порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики.

Слухали Філатову Л. А.:

На підставі наказу Міністерства охорони здоров'я України від 07.09.2009 р. N 344-Адм "Про планові та позапланові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики" комісією МОЗ була проведена планова перевірка додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Балаком О. К. (ідентифікаційний номер 2004416491, місце проживання фізичної особи: м. Харків, пр. Л. Свободи, 53-а, кімн. 417, місце провадження діяльності: м. Харків, пров. Кузнечний, 8). Ліцензія МОЗ України від 02.02.2007 серії АВ N 317553 на провадження господарської діяльності з медичної практики за лікарською спеціальністю ортопедична стоматологія.

Перевіркою встановлено наступне:

При виїзді членів комісії за адресою місця провадження діяльності: м. Харків, пров. Кузнечний, 8, комісією встановлено, що ліцензіат не працює. За словами Балака О. К., він призупинив свою діяльність, оскільки перевантажений за основним місцем роботи в Харківському національному медичному університеті (займається написанням наукової роботи). Після поновлення діяльності ліцензіат зобов'язався повідомити Ліцензійну комісію.

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо перенесення перевірки додержання Балаком О. К. Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики ліцензіата на I квартал 2010 р.

Слухали Філатову Л.А.:

На підставі наказу Міністерства охорони здоров'я України від 07.09.2009 р. N 344-Адм "Про планові та позапланові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики" комісією МОЗ була проведена позапланова перевірка виконання розпорядження МОЗ України від 02.04.2009 року N 21.20.2024/67-р "Про усунення порушень Ліцензійних умов" ТОВ "Центр здоров'я сім'ї" (ідентифікаційний код 32673510, місцезнаходження юридичної особи та місце провадження діяльності: м. Харків, вул. Данилевського, 15), яке здійснює господарську діяльність з медичної практики за ліцензією від 27.04.2007 серії АВ N 333801.

Перевіркою встановлено наступне:

В розпорядженні МОЗ щодо усунення порушень Ліцензійних умов було виписане порушення в частині проходження закладом акредитації, у термін до 02.07.2009 року.

На виконання розпорядження ТОВ "Центр здоров'я сім'ї" надало документи в установлений термін (реєстраційний N 58/2099 від 22.06.2009 р.) на проведення державної акредитації в Головну акредитаційну комісію МОЗ України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.97 року N 765.

Інформацію голови комісії прийнято до уваги.

Слухали Філатову Л. А.:

На підставі наказу Міністерства охорони здоров'я України від 07.09.2009 р. N 344-Адм "Про планові та позапланові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики" комісією МОЗ була проведена позапланова перевірка виконання розпорядження МОЗ України від 02.04.2009 року N 21.20.2024/69-р "Про усунення порушень Ліцензійних умов" ТОВ "Жіночий лікар плюс" (ідентифікаційний код 32562748, місцезнаходження юридичної особи та місце провадження діяльності: м. Харків, вул. Фрунзе, 5), яке здійснює господарську діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ від 28.08.2006 серії АВ N 191273.

Перевіркою встановлено наступне:

На виконання розпорядженням МОЗ ліцензіатом було переоформлено ліцензію від 26.08.2009 серії АВ N 492026, розширені види діяльності за спеціальністю молодшого спеціаліста з медичною освітою "сестринська справа".

Підприємством підготовлений пакет документів щодо проходження державної акредитації та поданий на розгляд в установлений термін до Головної акредитаційної комісії МОЗ України.

Інформацію голови комісії прийнято до уваги.

Слухали Філатову Л. А.:

На підставі наказу Міністерства охорони здоров'я України від 07.09.2009 р. N 344-Адм "Про планові та позапланові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики" комісією МОЗ була проведена позапланова перевірка виконання розпорядження МОЗ України від 02.04.2009 року N 21.20.2024/68-р "Про усунення порушень Ліцензійних умов" ТОВ фірми "АГРО-ЛТД" (ідентифікаційний код 14064363, місцезнаходження юридичної особи та місце провадження діяльності: м. Харків, вул. Кооперативна, 28), яке здійснює діяльність господарську діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ від 22.06.2007 серії АВ N 348563.

Перевіркою встановлено наступне:

На виконання розпорядження МОЗ ліцензіатом доукомплектована аптечка невідкладної медичної допомоги та оформлені інструктивні матеріали з надання допомоги при невідкладних станах згідно з Протоколами надання медичної допомоги, затверджених наказом МОЗ від 17.01.2005 N 24.

Товариством підготовлений пакет документів щодо проходження державної акредитації та поданий на розгляд в установлений термін до Головної акредитаційної комісії МОЗ України.

Інформацію голови комісії прийнято до уваги.

Слухали Філатову Л. А.:

На підставі наказу Міністерства охорони здоров'я України від 07.09.2009 р. N 344-Адм "Про планові та позапланові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики" щодо звернення гр. Волкової Т. В. від 17.07.2009 комісією МОЗ була проведена позапланова перевірка додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики фізичною особою - підприємцем Прописновою І. А. (ідентифікаційний номер 2241603608, адреса проживання фізичної особи: м. Харків, вул. Гаршина, 3, кв. 21, місце провадження діяльності: м. Харків, вул. Костомаровська, 4), яка здійснює господарську діяльність з медичної практики за ліцензією МОЗ від 28.08.2006 серії АВ N 191324, за лікарською спеціальністю "ортопедична стоматологія".

При виїзді членів комісії за адресою місця провадження діяльності: м. Харків, вул. Костомаровська, 4, було виявлено, що ліцензіат не працює, проводяться ремонтні роботи.

При зустрічі з Прописновою І. А. було з'ясовано, що вона призупинила свою діяльність з липня 2009 року.

Факти, викладені в листі заявниці, комісією не підтвердилися, а саме:

- комісії були надані: договір оренди нежитлового приміщення, договір на проведення дератизаційних, дезінсекційних робіт, договір контролю роботи повітряного стерилізатора, договір на утилізацію люмінесцентних ламп, свідоцтво про метрологічну повірку, журнал контролю якості передстерилізаційної обробки стоматологічного інструментарію (форма 336у);

- Прописновою І. А. ведеться первинна медична документація "Стоматологічна карта хворого" (форма N 043/о), "Листок щоденного обліку роботи лікаря-стоматолога стоматологічної поліклініки, відділення, кабінету" (ф. 037/о), "Листок щоденного обліку роботи лікаря-стоматолога (стоматологічної поліклініки, відділення, кабінету)" (ф. N 039-2/о);

- рівень кваліфікації Прописнової І. А. відповідає кваліфікаційним вимогам (наявна кваліфікаційна категорія за спеціальністю "ортопедична стоматологія");

- стан аптечки невідкладної медичної допомоги у зв'язку з призупиненням провадження діяльності ліцензіата не перевірявся.

Враховуючи, що матеріали, які стосуються надання медичної допомоги гр. Волковій Т. В., на момент перевірки знаходяться в прокуратурі, комісії були надані копії документів: медична карта стоматологічного хворого (ф. 043/о), виписка з історії хвороби гр. Волкової Т. В. з Харківського міського центру щелепно-лицевої та конструктивної хірургії та Довідка перевірки комісією Головного управління охорони здоров'я Харківської обласної державної адміністрації фізичної особи - підприємця Прописнової І. А.

На підставі зазначених документів, комісією зроблені висновки, що ріст пухлинного новоутворення (радикулярна кіста щелепи) не залежить від проведених медичних маніпуляцій лікарем Прописновою І. А. та проведеною (через вісім місяців) операцією в Харківському міському центрі щелепно-лицевої та конструктивної хірургії.

Гр. Волкова Т. В. була неодноразово в телефонній розмові запрошена на зустріч з членами комісії МОЗ, однак від зустрічі відмовилась.

Інформацію голови комісії прийнято до уваги.

 

Головуючий на засіданні Ліцензійної комісії,
заступник голови Ліцензійної комісії

І. В. Шпак

Секретар Ліцензійної комісії

Л. П. Зозовська

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали