МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 26 серпня 2011 року N 537

Про затвердження рішення Ліцензійної комісії від 26.08.2011

Відповідно до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" наказую:

1. Затвердити рішення Ліцензійної комісії МОЗ України (протокол від 26.08.2011 N 30 додається).

2. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Толстанова О. К.

 

В. о. Міністра

Р. О. Моісеєнко

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
26.08.2011 N 537

Протокол N 30
засідання Ліцензійної комісії МОЗ України
від 26 серпня 2011 року

На засіданні Ліцензійної комісії присутні:

Толстанов О. К., Калішенко Г. М., Хобзей М. К., Островерхова М. М., Коблош В. В., Коновалова Л. М., Старча Т. М., Протас С. В., Слонецький І. І.

Порядок денний:

1. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики (Наказ N 49) ТОВ "Клініка "Уромед".

2. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики (Наказ N 49) ТОВ "Центр медико-соціальних послуг "Милосердя".

3. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики (Наказ N 49) ТОВ "Клініка "ДОКТОР ХАУС".

4. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики (Наказ N 49) ТОВ "Укрмедрегіон".

5. Про результати позапланової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики (Наказ N 49) ТОВ "Магвед + А"

6. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики (Наказ N 49) ТОВ "Фармин".

7. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики (Наказ N 49) Дитячого санаторію "Ялинка" Київського міського дитячого санаторно-курортного медичного об'єднання.

8. Про результати планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики (Наказ N 49) ТОВ "Марркаб".

9. Про розгляд заяв суб'єктів господарювання з питань ліцензування господарської діяльності з медичної практики.

10. Різне.

Слухали Слонецького Ігоря Івановича - головного спеціаліста відділу організації ліцензування контролю якісті медичних послуг Управління контролю якості медичних послуг Департаменту контролю якості медичних послуг, регуляторної політики та санітарно-епідемічного благополуччя, голову комісії.

На виконання наказів МОЗ України від 24.06.2011 N 377 "Про затвердження плану перевірок додержання суб'єктами господарювання Ліцензійних умов на III квартал 2011 року" (План N 377) та від 15.08.2011 N 217-Адм "Про планові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики суб'єктами господарювання у м. Києві" комісією МОЗ з 16.08.2011 по 19.08.2011 була проведена планова перевірка додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики (Наказ N 49) ТОВ "Клініка "Уромед" (ідентифікаційний код 35678396, місцезнаходження юридичної особи за адресою: м. Київ, пров. Бехтерівський, 8) за ліцензією МОЗ України від 04.09.2008 серії АВ N 431165, за лікарськими спеціальностями: акушерство і гінекологія, урологія, медична психологія, сексопатологія, фізіотерапія, ультразвукова діагностика та за номенклатурою молодших спеціалістів з медичною освітою: сестринська справа.

Перевіркою встановлено наступне.

Прибувши комісією на адресу провадження господарської діяльності з медичної практики ТОВ "Клініка "Уромед" (04053, м. Київ, пров. Бехтерівський, 8) встановлено, що вхідні двері зачинені, на неодноразове натиснення на дверний дзвінок ніхто не реагував, на вхідних дверях відсутня будь-яка інформація про те, що товариство тимчасово не працює. Члени комісії неодноразово намагались зв'язатись із керівництвом товариства за номерами телефонів, які зазначені ліцензіатом в ліцензійній справі, але спроби були марними.

Враховуючи результати проведеної планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики (Наказ N 49) зазначеним товариством, яка проводилась комісією МОЗ України, була визнана  такою, що не відбулась у зв'язку з відсутньої будь-якої інформації від ліцензіата щодо тимчасового припинення діяльності, комісією встановлено факт неможливості ТОВ "Клініка "Уромед" забезпечити виконання Ліцензійних вимог провадження господарської діяльності з медичної практики.

На підставі зазначеного комісією був складений Акт про неможливість ліцензіата забезпечити виконання Ліцензійних умов (Наказ N 49), встановлених для господарської діяльності з медичної практики.

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо анулювання ліцензії МОЗ України від 04.09.2008 серії АВ N 4311659, виданої ТОВ "Клініка "Уромед" на провадження господарської діяльності з медичної практики, на підставі Акта про неможливість ліцензіата забезпечити виконання Ліцензійних умов (Наказ N 49), встановлених для господарської діяльності з медичної практики (ст. 21 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності").

Слухали Слонецького І. І.

На виконання наказів МОЗ України від 24.06.2011 N 377 "Про затвердження плану перевірок додержання суб'єктами господарювання Ліцензійних умов на III квартал 2011 року" (План N 377) та від 15.08.2011 N 217-Адм "Про планові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики суб'єктами господарювання у м. Києві" комісією МОЗ з 16.08.2011 по 19.08.2011 була проведена планова перевірка додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики (Наказ N 49) ТОВ "Центр медико-соціальних послуг "Милосердя" (ідентифікаційний код 35031399, місцезнаходження юридичної особи за адресою: м. Київ, Ярославів Вал, 30-а) за ліцензією МОЗ України від 31.08.2007 серії АВ N 367559, за лікарськими спеціальностями: організація і управління охороною здоров'я та за номенклатурою молодших спеціалістів з медичною освітою: медична сестра поліклініки.

Перевіркою встановлено наступне.

Прибувши комісією на адресу провадження господарської діяльності з медичної практики ТОВ "Центр медико-соціальних послуг "Милосердя" (м. Київ, Ярославів Вал, 30-а), встановлено, що вхідні двері зачинені, на неодноразове натиснення на дверний дзвінок ніхто не реагував, на вхідних дверях відсутня будь-яка інформація про те, що товариство тимчасово не працює. Члени комісії неодноразово намагались зв'язатись із керівництвом товариства за номерами телефонів, які зазначені ліцензіатом в ліцензійній справі, але спроби були марними.

Враховуючи результати проведеної планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики (Наказ N 49) зазначеним товариством, яка проводилась комісією МОЗ України, була визнана такою, що не відбулась у зв'язку з відсутньої будь-якої інформації від ліцензіата щодо тимчасового припинення діяльності, комісією встановлено факт неможливості ТОВ "Центр медико-соціальних послуг "Милосердя" забезпечити виконання Ліцензійних вимог провадження господарської діяльності з медичної практики.

На підставі зазначеного комісією був складений Акт про неможливість ліцензіата забезпечити виконання Ліцензійних умов (Наказ N 49), встановлених для господарської діяльності з медичної практики.

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо анулювання ліцензії МОЗ України від 31.08.2007 серії АВ N 367559, виданої ТОВ "Центр медико-соціальних послуг "Милосердя" на провадження господарської діяльності з медичної практики, на підставі Акта про неможливість ліцензіата забезпечити виконання Ліцензійних умов (Наказ N 49), встановлених для господарської діяльності з медичної практики (ст. 21 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності").

Слухали Слонецького І. І.

На виконання наказів МОЗ України від 24.06.2011 N 377 "Про затвердження плану перевірок додержання суб'єктами господарювання Ліцензійних умов на Ш квартал 2011 року" (План N 377) та від 15.08.2011 N 217-Адм "Про планові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики суб'єктами господарювання у м. Києві" комісією МОЗ з 16.08.2011 по 19.08.2011 у присутності головного лікаря Кореновського С. В. була проведена планова перевірка додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики (Наказ N 49) ТОВ "Клініка "ДОКТОР ХАУС" (ідентифікаційний код 36631909, місцезнаходження юридичної особи за адресою: м. Київ, Нижній Вал, 19 - 21, літера Б) за ліцензією МОЗ України від 19.11.2009 серії АВ N 492938, за лікарськими спеціальностями: терапія, педіатрія, народна та нетрадиційна медицина, рефлексотерапія.

Перевіркою встановлено наступне:

Комісії не надано документи на всіх медичних працівників (лікаря-педіатра, лікаря-терапевта, лікаря з народної та нетрадиційної медицини, лікаря-рефлексотерапевта), що ведуть прийом хворих в товаристві, які б підтверджували відповідність їхнім єдиним кваліфікаційним вимогам.

Первинна медична документація (ф. N 025/о "Медична карта амбулаторного хворого") ведеться лише в електронному вигляді, але в ній не заповнюються дані про діагноз захворювання, додаткові методи обстеження, анамнез захворювання, об'єктивні дані рекомендації лікаря та ін., що унеможливлює здійснити контроль за організацією роботи з дотримання нормативів професійної діяльності в галузі охорони здоров'я, стандартів медичного обслуговування населення, наявність та дієвість системи управління якості медичної допомоги в товаристві.

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо анулювання ліцензії МОЗ України від 04.09.2008 серії АВ N 431165, виданої ТОВ "Клініка "ДОКТОР ХАУС" на провадження господарської діяльності з медичної практики, на підставі Акта про неможливість ліцензіата забезпечити виконання Ліцензійних умов (Наказ N 49), встановлених для господарської діяльності з медичної практики (ст. 21 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності").

Слухали Островерхову Марину Миколаївну - заступника начальника Управління - начальника відділу методологічного забезпечення стандартизації медичної допомоги Управління контролю якості медичних послуг Департаменту управління контролю якості медичних послуг, регуляторної політики та санітарно-епідемічного благополуччя, голову комісії.

На виконання наказів МОЗ України від 24.06.2011 N 377 "Про затвердження плану перевірок додержання суб'єктами господарювання Ліцензійних умов на III квартал 2011 року" (План N 377) та від 15.08.2011 N 215-Адм "Про планові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики суб'єктами господарювання у м. Києві та Київській області" комісією МОЗ з 15.08.2011 по 19.08.2011 у присутності головного лікаря Вєдєрнікова Е. Ю. була проведена планова перевірка додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики (Наказ N 49) ТОВ "Укрмедрегіон" (ідентифікаційний номер 36964369, місцезнаходження юридичної особи та провадження діяльності: Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Щорса, 12) за ліцензією МОЗ України від 02.09.2010 серії АВ N 554996, за лікарськими спеціальностями: організація і управління охороною здоров'я, акушерство і гінекологія, гастроентерологія, дерматовенерологія, ендокринологія, загальна практика - сімейна медицина, кардіологія, клінічна лабораторна діагностика, наркологія, онкологія, онкогінекогінеклогія, отоларингологія, офтальмологія, професійна патологія, психіатрія, рентгенологія, рефлексотерапія, стоматологія, терапія, ультразвукова діагностика, урологія, фізіотерапія, хірургія, неврологія та за номенклатурою молодших спеціалістів з медичною освітою: сестринська справа, лабораторна справа (клініка), медична статистика.

Перевіркою встановлено наступне.

У куточку споживача відсутня інформація про: режим роботи товариства, лікарів, відомості про керівництво, що є порушенням вимог статті 4 Закону України "Про захист прав споживачів" та п. 2.2 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених наказом МОЗ України від 02.02.2011 N 49 (Наказ N 49), зареєстрованим в Міністерстві юстиції 09.02.2011 за N 171/18909 (далі - Ліцензійні умови).

Керівником товариства не розроблено та не затверджено положення про заклад охорони здоров'я, структуру закладу охорони здоров'я, посадові інструкції, правила внутрішнього трудового розпорядку, що є порушенням вимог статті 16 Основи законодавства України про охорону здоров'я, статті 142 Кодексу законів про працю України, статей 57, 64 Господарського кодексу України, наказу МОЗ України від 28.10.2002 N 385 "Про затвердження переліків закладів охорони здоров'я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров'я" та п. 2.4 Ліцензійних умов (Наказ N 49).

Засоби вимірювальної техніки (УЗД-апарат) не пройшли метрологічну повірку, а також відсутній їх перелік, що є порушенням вимог статей 28, 39 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність", наказів Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 29.03.2005 N 71, від 15.09.2005 N 262 "Про затвердження Порядку складання переліків засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та підлягають повірці" та п. 4.1 Ліцензійних умов (Наказ N 49).

На медичних працівників (які підлягають обов'язковому страхуванню на ВІЛ-інфікування, лікар-стоматолог) не оформлені страхові поліси на випадок ВІЛ-інфікування, що є порушенням вимог пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України 16.10.98 N 1642 "Про затвердження Порядку та умов обов'язкового страхування медичних працівників та інших осіб на випадок інфікування вірусом імунодефіциту людини під час виконання ними професійних обов'язків, а також на випадок настання у зв'язку з цим інвалідності або смерті від захворювань, зумовлених розвитком ВІЛ-інфекції, і переліку категорій медичних працівників та інших осіб, які підлягають обов'язковому страхуванню на випадок інфікування вірусом імунодефіциту людини під час виконання ними професійних обов'язків, а також на випадок настання у зв'язку з цим інвалідності або смерті від захворювань, зумовлених розвитком ВІЛ-інфекції" та п. 4.1 Ліцензійних умов (Наказ N 49).

Не проводиться вхідний та періодичний інструктаж персоналу з техніки безпеки, що є порушенням вимог статей 30, 31 Закону України "Про охорону праці".

Не у всіх випадках отримується інформована згода у хворих на проведення їм лікування діагностики та профілактики, що є порушенням вимог статті 43 Основ законодавства України про охорону здоров'я та п. 4.1 Ліцензійних умов (Наказ N 49).

В медичній карті стоматологічного хворого (ф. N 043/о) не зазначені дані про план лікування та обстеження хворого, діагнози захворювання не відповідають назвам, які передбачені протоколами надання стоматологічної допомоги, заключні діагнози встановлюються без проведення додаткових методів обстеження, не проводяться контрольні рентгенологічні знімки зубів щодо якості пломбування кореневих каналів, що є порушенням вимог статті 34 Основи законодавства України про охорону здоров'я, наказу МОЗ України 28.12.2002 N 507 "Про затвердження нормативів надання медичної допомоги та показників якості медичної допомоги" та п. 4.1 Ліцензійних умов (Наказ N 49).

Первинна медична документація "Листок щоденного обліку роботи лікаря-стоматолога стоматологічної поліклініки, відділення, кабінету" ф. N 037/о, "Щоденник обліку роботи лікаря-стоматолога (стоматологічної поліклініки, відділення, кабінету)" ф. N 039-2/о, не ведеться, а (ф. N 074/о) "Журнал реєстрації амбулаторних хворих" (ф. N 074/о), "Медична карта амбулаторного хворого" (ф. N 025/о), "Відомість обліку відвідувань в поліклініці (амбулаторії)" (ф. N 039/о), "Медична карта огляду водія (кандидата у водії) транспорту" (ф. N 142/о), "Посвідчення водія про проходження медичної підготовки" (ф. N 143/о), "Журнал реєстрації виданих (отриманих) бланків медичних посвідчень водія" (ф. N 143-1/о), "Журнал комісії по медичному огляду водіїв для визначення їх придатності до керування транспортом" (ф. N 144/о) комісії не надано, що є порушенням вимог наказу МОЗ України від 27.12.99 N 302 "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)" та п. 4.1 Ліцензійних умов (Наказ N 49).

Через відсутність первинної медичної документації, контроль за організацією роботи з дотримання нормативів професійної діяльності в галузі охорони здоров'я, наявність та дієвість системи управління якості медичної допомоги, провести неможливо, що є порушенням вимог статей 34, 42, 44 Основ законодавства України про охорону здоров'я, наказу МОЗ України від 28.12.2002 N 507 "Про затвердження нормативів надання медичної допомоги та показників якості медичної допомоги", наказу МОЗ України від 05.06.2000 N 124/345 "Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів" та п. 4.1 Ліцензійних умов (Наказ N 49).

У лікаря-терапевта Перепелиці М. М. прострочений термін дії сертифіката лікаря-спеціаліста за спеціальністю "Терапія" та курсів підвищення кваліфікації він не проходив.

У лікаря-терапевта Хоменка Т. М. та лікаря-психіатра Грешнікової Т. М. прострочені терміни дії посвідчення про присвоєння кваліфікаційних категорій та курсів підвищення кваліфікації вони не проходили.

Медична сестра Ступакова І. І. не пройшла курсів підвищення кваліфікації за останні 5 років.

Комісії не надано документів на медичних працівників, таких як лікаря акушера-гінеколога, лікаря-гастроентеролога, лікаря-кардіолога, лікаря-невропатолога, лікаря-педіатра, лікаря-уролога, лікаря-офтальмолога, лікаря-стоматолога, які б підтверджували відповідність їхнім єдиним кваліфікаційним вимогам.

Зазначене є порушенням вимог статті 74 Основ законодавства України про охорону здоров'я, наказу МОЗ України від 19.12.97 N 359 "Про подальше удосконалення атестації лікарів", наказу МОЗ України від 23.11.2007 N 742 "Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою", п. 3.1 Ліцензійних умов (Наказ N 49).

На момент перевірки також встановлено, що в товаристві функціонує лише 5 кабінетів, а саме: 2 кабінети лікаря-стоматолога, 1 кабінет лікаря з ультразвукової діагностики та лікаря офтальмолога, 1 кабінет лікаря акушера-гінеколога, лікаря-уролога та маніпуляцій  і 1 кабінет лікаря-отоларинголога та лікаря-терапевта, які працюють згідно з графіком.

На інші лікарські спеціальності, що зазначені у висновку СЕС від 28.07.2010 N 2970 та довідці МТБ від 30.07.2010 N 88, відсутній медичний персонал, який відповідав єдиним кваліфікаційним вимогам, та приміщення, які б відповідали державним будівельним і санітарним нормам, що є порушенням вимог СанПиН N 5179-90 "Санитарные правила устройства, оборудования, эксплуатации больниц, родильных домов и других лечебных стационаров", ДБН В.2.2-10-2001 "Заклади охорони здоров'я" та п. 2.3 Ліцензійних умов (Наказ N 49).

На підставі зазначеного комісією був складений Акт про неможливість ліцензіата забезпечити виконання Ліцензійних умов (Наказ N 49), встановлених для господарської діяльності з медичної практики.

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо анулювання ліцензії МОЗ України від 02.09.2010 серії АВ N 554996, виданої ТОВ "Укрмедрегіон" на провадження господарської діяльності з медичної практики, на підставі Акта про неможливість ліцензіата забезпечити виконання Ліцензійних умов (Наказ N 49), встановлених для господарської діяльності з медичної практики (ст. 21 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності").

Слухали Островерхову М. М.:

На виконання наказів МОЗ України від 24.06.2011 N 377 "Про затвердження плану перевірок додержання суб'єктами господарювання Ліцензійних умов на III квартал 2011 року" (План N 377) та від 15.08.2011 N 215-Адм "Про планові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики суб'єктами господарювання у м. Києві та Київській області" комісією МОЗ з 15.08.2011 по 19.08.2011 у присутності директора Вєдєрнікова Е. Ю. була проведена планова перевірка додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики (Наказ N 49) ТОВ "Магвед + А" (ідентифікаційний номер 33077871, місцезнаходження юридичної особи та провадження діяльності: Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Щорса, 10) за ліцензією МОЗ України від 17.09.2009 серії АВ N 492195, за лікарськими спеціальностями: акушерство і гінекологія, гастроентерологія, дерматовенерологія, ендокринологія, загальна практика - сімейна медицина, кардіологія, клінічна лабораторна діагностика, наркологія, онкологія, онкогінекогінеклогія, отоларингологія, офтальмологія, професійна патологія, психіатрія, рентгенологія, рефлексотерапія, стоматологія, терапія, ультразвукова діагностика, урологія, фізіотерапія, хірургія, неврологія та за номенклатурою молодших спеціалістів з медичною освітою: сестринська справа.

Перевіркою встановлено наступне.

Під час перевірки комісії стало відомо, що ТОВ "Магвед + А" не здійснює господарську діяльність з медичної практики за адресою: Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Щорса, 10. Крім того, з пояснень директора товариства Вєдєрнікова Е. Ю. встановлено, що згідно з договором оренди від 01.07.2010 N 01/07 ТОВ "Магвед + А", як власник, передало в оренду приміщення ТОВ "Укрмедрегіон" медичні працівники звільнені, медичне обладнання передано в тимчасове користування зазначеному товариству, що є порушенням п. 2.3 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затвердженого наказом МОЗ України від 02.02.2011 N 49 (Наказ N 49), зареєстрованим в Міністерстві юстиції 09.02.2011 за N 171/18909.

На підставі зазначеного комісією був складений Акт про неможливість ліцензіата забезпечити виконання Ліцензійних умов (Наказ N 49), встановлених для господарської діяльності з медичної практики.

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо анулювання ліцензії МОЗ України від 17.09.2009 серії АВ N 492195, виданої ТОВ "Магвед + А" на провадження господарської діяльності з медичної практики, на підставі Акта про неможливість ліцензіата забезпечити виконання Ліцензійних умов (Наказ N 49), встановлених для господарської діяльності з медичної практики (ст. 21 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності").

Слухали Островерхову М. М.:

На виконання наказів МОЗ України від 24.06.2011 N 377 "Про затвердження плану перевірок додержання суб'єктами господарювання Ліцензійних умов на III квартал 2011 року" (План N 377) та від 15.08.2011 N 215-Адм "Про планові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики суб'єктами господарювання у м. Києві та Київській області" комісією МОЗ з 15.08.2011 по 19.08.2011 у присутності директора Решетника Р. Л. була проведена планова перевірка додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики (Наказ N 49) ТОВ "Фармин" (ідентифікаційний номер 37046831, місцезнаходження юридичної особи та провадження діяльності: м. Київ, вул. Звіринецька, 63, літ. А) за ліцензією МОЗ України від 22.07.2010 серії АВ N 554170, за лікарською спеціальністю "Наркологія" та за номенклатурою молодших спеціалістів з медичною освітою: сестринська справа.

Перевіркою встановлено наступне.

Під час перевірки комісії стало відомо, що ТОВ "Фармин" не здійснює господарську діяльність з медичної практики за адресою: м. Київ, вул. Звіринецька, 63, літ. А. Крім того, з письмових пояснень директора товариства Решетника Р. Л. встановлено, що ТОВ "Фармин" достроково розірвало договір оренди від 01.04.2010 N 1 з орендодавцем (ФОП Довжик Т. І.), про що засвідчує додаткова угода від 25.07.2011 N 4, що є порушенням п. 2.3 Ліцензійних умов (Наказ N 49).

На підставі зазначеного комісією був складений Акт про неможливість ліцензіата забезпечити виконання Ліцензійних умов (Наказ N 49), встановлених для господарської діяльності з медичної практики.

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо анулювання ліцензії МОЗ України від 22.07.2010 серії АВ N 554170, виданої ТОВ "Фармин" на провадження господарської діяльності з медичної практики, на підставі Акта про неможливість ліцензіата забезпечити виконання Ліцензійних умов (Наказ N 49), встановлених для господарської діяльності з медичної практики (ст. 21 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності").

Слухали Островерхову М. М.:

На виконання наказів МОЗ України від 24.06.2011 N 377 "Про затвердження плану перевірок додержання суб'єктами господарювання Ліцензійних умов на III квартал 2011 року" (План N 377) та від 15.08.2011 N 215-Адм "Про планові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики суб'єктами господарювання у м. Києві та Київській області" комісією МОЗ з 15.08.2011 по 19.08.2011 у присутності головного лікаря Борисова Б. М. була проведена планова перевірка додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики (Наказ N 49) Дитячого санаторію "Ялинка" Київського міського дитячого санаторно-курортного медичного об'єднання (ідентифікаційний номер 05415970, місцезнаходження юридичної особи та провадження діяльності: м. Київ, Пуща-Водиця, 7 лінія) за ліцензією МОЗ України від 14.10.2010 серії АВ N 567319, за лікарськими спеціальностями: організація і управління охороною здоров'я, дитяча фтизіатрія, педіатрія, лікувальна фізкультура, функціональна діагностика, дитяча стоматологія, фізіотерапія, дієтологія, медична психологія, отоларингологія, клінічна лабораторна діагностика та за номенклатурою молодших спеціалістів з медичною освітою: сестринська справа, медична статистика.

Перевіркою встановлено наступне.

В штатному розписі санаторія передбачені посади лікаря-отоларингологія дитячого та лікаря-рентгенолога, які не заявлені у висновку СЕС від 25.08.2010 N 2148 та довідці МТБ від 12.10.2010 N 501, про що в свою чергу було не своєчасно поінформовано МОЗ України, про зміну даних, які подавались до заяви про видачу ліцензії, що є порушенням вимог статті 17 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" та п. 4.4 Ліцензійних умов (Наказ N 49).

У лікаря-фтизіатра Кузьмічова В. М., яка веде дитячий прийом, відсутній сертифікат лікаря-спеціаліста зі спеціальності дитяча фтизіатрія, а у медичних сестер (Потапова Л. М. та Сіденко Л. А.) відсутні курси підвищення кваліфікації за останні 5 років, що є порушенням вимог статті 74 Основ законодавства України про охорону здоров'я, наказу МОЗ України від 19.12.97 N 359 "Про подальше удосконалення атестації лікарів", наказу МОЗ України від 23.11.2007 N 742 "Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою" та п. 3.1 Ліцензійних умов (Наказ N 49).

Лікарський препарат "Аскорбінова кислота" зберігається з порушенням температурного режиму, який визначений виробником., а в маніпуляційному кабінеті, де зберігаються лікарські засоби, відсутній термометр та гігрометр, що є порушенням вимог наказу МОЗ України від 16.12.2003 N 584 "Про затвердження Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах" та п. 2.1 Ліцензійних умов (Наказ N 49).

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо видачі Дитячому санаторію "Ялинка" Київського міського дитячого санаторно-курортного медичного об'єднання розпорядження про усунення в трьохмісячний термін виявлених порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики (Наказ N 49).

Слухали Островерхову М. М.:

На виконання наказів МОЗ України від 24.06.2011 N 377 "Про затвердження плану перевірок додержання суб'єктами господарювання Ліцензійних умов на III квартал 2011 року" (План N 377) та від 15.08.2011 N 215-Адм "Про планові перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики суб'єктами господарювання у м. Києві та Київській області" комісією МОЗ з 15.08.2011 по 19.08.2011 у присутності директора Хантіль В. Ю. була проведена планова перевірка додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики (Наказ N 49) ТОВ "Марркаб" (ідентифікаційний номер 33745863, місцезнаходження юридичної особи: м. Київ, вул. Оленівська, 16, кв. 15, місце провадження: м. Київ, вул. Борисоглібська/Братська, 9/15) за ліцензією МОЗ України від 20.10.2006 серії АВ N 1917695 за лікарськими спеціальностями: стоматологія, хірургічна стоматологія, дитяча стоматологія, ортопедична стоматологія, ортодонтія, терапевтична стоматологія. Перевіркою встановлено наступне.

Товариство не отримало копії ліцензії на адресу провадження господарської діяльності (м. Київ, вул. Борисоглібська/Братська, 9/15), що є порушенням вимог статті 14 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" та п. 1.5 Ліцензійних умов (Наказ N 49).

Товариство проваджує господарську діяльність з медичної практики з жовтня 2006 року, і досі не акредитоване відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.97 N 765 "Про державну акредитацію закладів охорони здоров'я", що є порушенням вимог статті 33 Основ законодавства України про охорону здоров'я та п. 2.1 Ліцензійних умов (Наказ N 49).

Товариство здійснює господарську діяльність з медичної практики за номенклатурою молодших спеціалістів з медичною освітою: сестринська справа, яка не заявлена у висновку СЕС від 19.09.2006 N 1583 та довідці МТБ від 03.10.2006 N 365, та не поінформувало МОЗ України про зміну даних, які подавались до заяви про видачу ліцензії, що є порушенням вимог статті 17 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" та п. 4.4 Ліцензійних умов (Наказ N 49).

Керівником товариства не розроблено та не затверджено положення про заклад охорони здоров'я, структуру закладу охорони здоров'я, посадові інструкції, правила внутрішнього трудового розпорядку, що є порушенням вимог статті 16 Основи законодавства України про охорону здоров'я, статті 142 Кодексу законів про працю України, статей 57, 64 Господарський кодекс України наказу МОЗ України від 28.10.2002 N 385 "Про затвердження переліків закладів охорони здоров'я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров'я" та п. 2.4 Ліцензійних умов (Наказ N 49).

У лікаря-стоматолога Мельникової І. В. 12.04.2011 закінчився термін дії сертифіката лікаря-спеціаліста зі спеціальності "Стоматологія" та курси підвищення кваліфікації вона не проходила.

У головного лікаря Борисполець В. Л. відсутній сертифікат лікаря-спеціаліста зі спеціальності "Організація управління охороною здоров'я".

У медичної сестри Камратової О. В. відсутні курси підвищення кваліфікації за останні 5 років.

Зазначене є порушенням вимог статті 74 Основ законодавства України про охорону здоров'я, наказу МОЗ України від 19.12.97 N 359 "Про подальше удосконалення атестації лікарів", наказу МОЗ України від 23.11.2007 N 742 "Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою" та п. 3.1 Ліцензійних умов (Наказ N 49).

Стоматологічні матеріали (Elugel, Pfrodium та інші) зберігаються з простроченим терміном придатності, відсутній наказ на уповноважену особу, яка здійснює вхідний контроль якості лікарських засобів, лікарські засоби зберігаються не за способом їх введенню та фармакологічними групами, що є порушенням вимог наказу МОЗ України від 16.12.2003 N 584 "Про затвердження Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах" та п. 2.1 Ліцензійних умов (Наказ N 49).

Первинна медична документація (ф. N 074/0) "Журнал реєстрації амбулаторних хворих" не ведеться, а Амбулаторна карта стоматологічного хворого (ф. N 043/о) ведеться не за встановленою формою, а також не відображена інформація про об'єктивний стан хворого, що є порушенням вимог наказу МОЗ України від 27.12.99 N 302 "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)" та п. 4.1 Ліцензійних умов (Наказ N 49).

Товариство не подавало до територіальних органів медичної статистики з питань охорони здоров'я обов'язкову державну статистичну звітність за 2006 - 2010 роки, що є порушенням вимог наказу МОЗ України від 10.07.2008 N 378 "Про затвердження форм звітності з питань охорони здоров'я та інструкцій щодо їхнього заповнення" та п. 4.1 Ліцензійних умов (Наказ N 49).

Не у всіх випадках отримується інформована згода у хворих на проведення їм лікування діагностики та профілактики, що є порушенням вимог статті 43 Основ законодавства України про охорону здоров'я та п. 4.1 Ліцензійних умов (Наказ N 49).

Враховуючи зазначене, членами Ліцензійної комісії прийняте рішення щодо видачі ТОВ "Марркаб" розпорядження про усунення в трьохмісячний термін виявлених порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики (Наказ N 49).

12. Слухали Слонецького І. І. - секретаря Ліцензійної комісії:

Про розгляд 124 заяв суб'єктів господарювання з питань ліцензування медичної практики

Вирішили:

За результатами розгляду заяв та доданих документів, відповідно до ст. 14, ст. 16 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності":

- видати відповідні ліцензії 56 суб'єктам господарювання (перелік N 1 додатка 1);

- залишити заяви без розгляду 61 суб'єкта господарювання (перелік N 2 додатка 1);

- переоформити ліцензію 1 суб'єкту господарювання (перелік N 3 додатка 1);

- видати копію ліцензії 1 суб'єкту господарювання (перелік N 4 додатка 1).

- анулювати ліцензії 4 суб'єктам господарювання (перелік N 5 додаткау 1).

 

Голова Ліцензійної комісії

О. К. Толстанов

Секретар Ліцензійної комісії

І. І. Слонецький

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали