АУДИТОРСЬКА ПАЛАТА УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 26 січня 2012 року N 245/13

Про затвердження роз'яснення щодо оформлення офіційного документа, складеного за результатами аудиту фінансової звітності

Керуючись статтями 6 та 12 Закону України "Про аудиторську діяльність" від 22.04.93 N 3125-XII та Статутом Аудиторської палати України, Аудиторська палата України вирішила:

1. Затвердити роз'яснення щодо оформлення офіційного документа, складеного за результатами аудиту фінансової звітності (додається).

2. Секретаріату Аудиторської палати України забезпечити оприлюднення цього рішення.

 

Голова
Аудиторської палати України

І. І. Нестеренко

 

Додаток
до рішення Аудиторської палати України
26.01.2012 N 245/13

РОЗ'ЯСНЕННЯ
щодо оформлення офіційного документа, складеного за результатами аудиту фінансової звітності

Відповідно до статті 6 Закону України "Про аудиторську діяльність" від 22 квітня 1993 р. N 3125-XII при здійсненні аудиторської діяльності аудитори та аудиторські фірми застосовують відповідні стандарти аудиту. Стандарти аудиту приймаються на основі стандартів аудиту та етики Міжнародної федерації бухгалтерів з дотриманням вимог цього Закону та інших нормативно-правових актів. Затвердження стандартів аудиту є виключним правом Аудиторської палати України.

Керуючись статтями 6 та 12 Закону "Про аудиторську діяльність", Аудиторська палата України рішенням від 31.03.2011 р. N 229/7 затвердила для застосування при виконанні завдань з 1 травня 2011 р. в якості національних стандартів аудиту Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг видання 2010 року (далі - Міжнародні стандарти видання 2010 року).

Міжнародним стандартом аудиту 700 "Формулювання думки та надання звіту щодо фінансової звітності" передбачено, що за результатом аудиту фінансової звітності надається аудиторський звіт, а також визначені вимоги до форми аудиторського звіту.

Проте, відповідно до статті 7 Закону "Про аудиторську діяльність", результат проведеного аудиту оформлюється аудиторським висновком. Зокрема, частиною 1 статті 7 Закону "Про аудиторську діяльність" визначено, що аудиторський висновок - документ, що складений відповідно до стандартів аудиту та передбачає надання впевненості користувачам щодо відповідності фінансової звітності або іншої інформації концептуальним основам, які використовувалися при її складанні.

Зважаючи на колізію норм Міжнародних стандартів аудиту та Закону "Про аудиторську діяльність", а також на те, що відповідно до статті 6 Закону "Про аудиторську діяльність" стандарти аудиту є обов'язковими для дотримання аудиторами, аудиторськими фірмами та суб'єктами господарювання, з метою однакового застосування окремих положень Закону "Про аудиторську діяльність" та Міжнародних стандартів видання 2010 року, Аудиторська палата України рекомендує аудиторським фірмам та аудиторам за результатами аудиту фінансової звітності оформляти документ під назвою "аудиторський висновок (звіт незалежного аудитора)".

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали