НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ

РІШЕННЯ

08.02.2012

м. Київ

N 117

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
24 лютого 2012 р. за N 307/20620

Про затвердження Системи візуальних позначок з індексом кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення відповідно до статей 17, 24 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", статті 70 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", а також з урахуванням пункту 22 Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 року N 1315 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2001 року N 294),

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Систему візуальних позначок з індексом кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована, що додається.

2. Визнати таким, що втратило чинність, рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 28 грудня 2011 року N 2982 "Про затвердження нової редакції Системи візуальних позначок класифікації кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована" (Рішення N 2982).

3. Управлінню правового забезпечення подати це рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Відділу зв'язків із засобами масової інформації та громадськими організаціями оприлюднити це рішення на офіційному сайті Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Голову Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення В. Манжосова.

6. Це рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Голова

В. Манжосов

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення
08.02.2012 N 117

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
24 лютого 2012 р. за N 307/20620

Система візуальних позначок
з індексом кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована

1. Кіновідеопродукція, що транслюється на телебаченні на території України, поділяється на три категорії залежно від аудиторії, на яку вона розрахована. Трансляція цієї кіновідеопродукції на телебаченні має супроводжуватися відповідними візуальними позначками:

  

категорія I - без обмежень (загальнодоступна);

            Зелений колір

  

категорія II - перегляд неповнолітніми глядачами рекомендується разом з батьками (особами, що їх замінюють) або з відома батьків (осіб, що їх замінюють);

           Жовтий колір

  

категорія III - перегляд рекомендується тільки повнолітніми глядачами

           Червоний колір

I категорія (коло зеленого кольору) стосується фільмів з індексами "ДА" та "ЗА", встановленими згідно з пунктом 7 Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 року N 1315 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2001 року N 294) (далі - Положення).

Фільми цієї категорії розраховані на глядачів будь-якого віку, в тому числі і на дітей. Вони максимально прийнятні для сімейного перегляду, оскільки порушують теми, цікаві та зрозумілі більшості глядачів, незалежно від віку, інтелектуального рівня, світогляду та політичних переконань, соціального стану тощо. У цих фільмах немає сцен, які можуть негативно впливати на психіку людей, а особливо дітей: натуралістичного показу жорстокості і насильства, фізіології сексу, споживання наркотичних засобів та психотропних речовин тощо.

II категорія (трикутник жовтого кольору) стосується фільмів, перегляд яких не рекомендовано дітям до 16 років без відома батьків (осіб, що їх замінюють), прирівнюється до фільмів з індексами "14" та "16", встановленими відповідно до пункту 7 Положення.

Фільми цієї категорії можуть мати сцени з обмеженим ступенем насильства та жорстокості (бійки, застосування зброї без надмірного кровопролиття, нещасні випадки та катастрофи). У цих фільмах допустимі епізодичні зображення оголеного тіла, сцен закоханості без сексуальної поведінки, а також використання ненормативної лексики, якщо вона підкреслює належність персонажів до певних прошарків суспільства, присутня в оригіналі за задумом режисера і продиктована розвитком сюжету. Ці сцени повинні бути художньо виразними, їх необхідність має обумовлюватися сценарієм. У цих фільмах можуть порушуватися проблеми нетрадиційних сексуальних відносин за умови, якщо вони вирішуються коректно і тільки на вербальному рівні.

III категорія (квадрат червоного кольору) стосується фільмів, що рекомендовано тільки для повнолітніх глядачів. Фільми цієї категорії прирівнюються до фільмів з індексами "18" та " X21", встановленим відповідно до пункту 7 Положення.

До цієї категорії належать фільми таких жанрів, як бойовики, трилери, містика тощо.

У фільмах цієї категорії можуть мати місце художньо виправдані епізоди надмірного насильства, зображення катастроф і жахів, відвертої оголеності, вживання ненормативної лексики тощо.

Фільми, заборонені для розповсюдження і демонстрування в Україні та без права трансляції на телебаченні, не підпадають під жодну категорію.

2. Єдиний розмір візуальних позначок повинен складати: висота чи діаметр позначки - 5 % від висоти кадру телевізійного зображення або 31 рядок телевізійного растра. Візуальна позначка повинна бути суцільно зафарбована.

3. Кіновідеопродукція, що належить до I категорії, супроводжується відповідною позначкою на телеекранах протягом перших трьох хвилин трансляції.

4. Під час трансляції візуальна позначка на телеекрані кіновідеопродукції категорій II та III має постійно знаходитися у правому нижньому куті.

5. Телерадіоорганізаціям забороняється розповсюджувати, а також анонсувати програми та передачі, які можуть зашкодити фізичному, інтелектуальному і духовному розвитку неповнолітніх та юнацтва, крім як протягом ефірного часу в добовому відрізку з 23.00 до 6.00 та на каналах з обмеженим доступом.

6. Телерадіоорганізації України зобов'язані демонструвати фільми, що мають обмеження глядацької аудиторії, згідно з умовами Положення та часу демонстрування фільмів за встановленим індексом в певні проміжки часу:

"14" - з 18 години до 6 ранку;

"16" - з 21 години до 6 ранку;

"18" - з 23 години до 6 ранку;

"X21" - з 24 години до 6 ранку.

 

Заступник начальника
управління правового забезпечення

О. Шосталь

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали