ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 22.02.2011 р. N 76

Про затвердження заходів із забезпечення пожежної безпеки

Із змінами і доповненнями, внесеними розпорядженням Вінницької обласної державної адміністрації від 19 січня 2012 року N 19 (Розпорядження N 19)

(У тексті розпорядження та заходах, затверджених цим розпорядженням, слова "управління МНС в Вінницькій області" в усіх відмінках замінено словами "управління Держтехногенбезпеки у Вінницькій області" у відповідному відмінку згідно з розпорядженням Вінницької обласної державної адміністрації від 19 січня 2012 року N 19) (Розпорядження N 19)

Обласна державна адміністрація вкрай стурбована ускладненням ситуації з пожежами та їх наслідками в області.

Так, з початку 2011 року на території області виникло 154 пожежі внаслідок чого завдано матеріальних втрат на суму 4 млн. 930 тис. грн., з яких прямі збитки становлять 1 млн. 822 тис. грн. На місці пожеж загинуло 16 осіб та зафіксовано 14 випадків травмування людей. Більшість пожеж (140 випадків) виникло у житловому секторі, основними причинами яких є необережне поводження з вогнем, паління у нетверезому стані, порушення правил монтажу та експлуатації електро- та пічного опалення.

7 лютого 2011 року на території ТОВ "Санаторій Поділля" в м. Хмільник виникла чергова пожежа, внаслідок якої 2 людей загинуло, 14 отримали травми різного ступеня важкості. Вогнем пошкоджено спальний корпус та приміщення клубу, чим завдано значних матеріальних збитків.

Відповідно до статті 4 Закону України "Про пожежну безпеку", з метою збереження майна різних форм власності від пожеж та недопущення загибелі людей на них:

1. Затвердити заходи із забезпечення пожежної безпеки (далі - Заходи), що додаються.

2. Головам райдержадміністрацій, міським головам міст обласного значення, начальнику управління культури і туризму облдержадміністрації (Скрипник М. В.), керівникам підприємств, установ та організацій, об'єктів з масовим перебуванням людей незалежно від форм власності інформувати про стан виконання Заходів управління Держтехногенбезпеки у Вінницькій області (Розпорядження N 19) до 1 березня 2011 року, 1 квітня 2011 року та в подальшому щорічно до 20 грудня.

3. Управлінню Держтехногенбезпеки у Вінницькій області (Розпорядження N 19) узагальнити стан виконання Заходів, про що інформувати обласну державну адміністрацію до 10 березня 2011 року, 10 квітня 2011 року та в подальшому до 10 січня наступного за звітом періодом року.

4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Аксельрода Р. Б.

 

Голова обласної
державної адміністрації

М. Джига

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Вінницької обласної державної адміністрації
22.02.2011 N 76

ЗАХОДИ
із забезпечення пожежної безпеки

1. Відповідно до вимог чинного законодавства здійснити перевірки протипожежного стану об'єктів, підконтрольних органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, об'єктів з масовим перебуванням людей, нічних розважальних закладів, готельних комплексів, лікувальних установ та об'єктів з цілодобовим перебуванням людей, за наслідками яких вжити відповідних заходів реагування.


Управління Держтехногенбезпеки у Вінницькій області (Розпорядження N 19)

Лютий - березень 2011 року

2. Встановити контроль за вжиттям керівниками об'єктів, що входять до сфери управління органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, та об'єктів з масовим перебуванням людей заходів з попередження виникнення пожеж і надзвичайних ситуацій, загибелі людей на них.


Управління Держтехногенбезпеки у Вінницькій області (Розпорядження N 19)

Лютий - березень 2011 року

3. Забезпечити постійне транслювання повідомлень, звернень щодо дотримання правил пожежної безпеки і навчання діям в умовах виникнення пожежі через місцеві засоби масової інформації, радіовузли об'єктів з масовим перебуванням людей промислових підприємств, авто та залізничних вокзалів, торговельних закладів.

Управління Держтехногенбезпеки у Вінницькій області (Розпорядження N 19), райдержадміністрації, міські ради міст обласного значення

Постійно

4. Розробити комплекс організаційних і практичних заходів, спрямованих на зміцнення протипожежного стану об'єктів на території районів та міст.

Райдержадміністрації, міські ради міст обласного значення

Лютий - березень 2011 року

5. Вжити заходів щодо забезпечення об'єктів нормативною кількістю первинних засобів пожежогасіння.

Райдержадміністрації, міські ради міст обласного значення

Лютий - березень 2011 року

6. Зобов'язати керівників підприємств, установ і організацій, що входять до сфери управління органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, призначити відповідальних осіб за протипожежний стан будівель, приміщень, на яких покласти здійснення контролю за дотриманням протипожежного режиму, справністю електроустановок, інженерного та технологічного обладнання, вжиття необхідних заходів з усунення недоліків та ретельне проведення оглядів приміщень після закінчення роботи.

Райдержадміністрації, міські ради міст обласного значення

Лютий - березень 2011 року

7. Керівникам об'єктів, що входять до сфери управління органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, спільно з представниками управління Держтехногенбезпеки у Вінницькій області (Розпорядження N 19) відпрацювати з обслуговуючим персоналом дії згідно з планами евакуації людей на випадок виникнення пожежі.

Райдержадміністрації, міські ради міст обласного значення

Лютий - березень 2011 року

8. Організовувати навчання населення через сільських та селищних голів правилам пожежної безпеки в побуті за місцем проживання. Особливу увагу звернути на роботу з населенням, віднесеним до "групи ризику".

Райдержадміністрації, міські ради міст обласного значення

Постійно

9. Здійснити заходи щодо відпрацювання з обслуговуючим персоналом дитячих дошкільних установ, навчальних, лікувальних, культурно-просвітницьких і видовищних закладів, готелів та інших аналогічних за призначенням об'єктах з масовим перебуванням людей дій згідно з планами евакуації людей на випадок виникнення пожежі. У дитячих дошкільних та навчальних закладах провести виховну роботу, спрямовану на запобігання пожежам від дитячих пустощів з вогнем.

Управління культури і туризму облдержадміністрації, райдержадміністрації, міські ради міст обласного значення спільно з управлінням Держтехногенбезпеки у Вінницькій області (Розпорядження N 19)

Лютий - березень 2011 року

10. Здійснити аналіз стану протипожежного захисту об'єктів та вжити заходів щодо усунення порушень вимог пожежної безпеки, викладених в приписах органу державного пожежного нагляду.

Керівники підприємств, установ та організацій

Лютий 2011 року

11. Розробити комплексні заходи щодо забезпечення пожежної безпеки на 2011 рік.

Керівники підприємств, установ та організацій

Лютий 2011 року

12. Організувати вивчення правил пожежної безпеки на виробництві та в побуті, навчання дій на випадок пожежі у загальноосвітніх, професійно-навчальних, вищих навчальних закладах, навчальних закладах підвищення кваліфікації і перепідготовки кадрів.

Управління освіти і науки облдержадміністрації

Постійно

13. Визначити додаткові заходи щодо посилення пожежної безпеки об'єктів з масовим перебуванням людей. Перевірити боєздатність добровільних пожежних дружин, забезпечити їх обов'язкове страхування на випадок загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання, одержаних під час ліквідації пожежі або наслідків аварії.

Керівники підприємств, установ та організацій

Лютий - березень 2011 року

14. Привести в працездатний стан системи виявлення та гасіння пожеж, внутрішнього і зовнішнього протипожежного водогону та інших систем водопостачання.

Керівники підприємств, установ та організацій

Лютий - березень 2011 року

15. Перевірити у виробничих, складських, адміністративних та інших приміщеннях справність зв'язку для виклику пожежної охорони.

Керівники підприємств, установ та організацій

Лютий 2011 року

16. Здійснити перевірку технічного стану, а за необхідністю, відремонтувати блискавкозахист, електрообладнання. Здійснювати постійний контроль за правильністю їх утримання та експлуатації, своєчасним і якісним ремонтом.

Керівники підприємств, установ та організацій

Лютий - березень 2011 року

17. Очистити складські та господарські будівлі, горища та підвали від спалимих матеріалів. Знести тимчасові дерев'яні будівлі, бокси, склади, що знаходяться в протипожежних розривах. Категорично заборонити спалювання сміття біля будівель та споруд, утилізацію здійснювати тільки у спеціально відведених для цього місцях.

Керівники підприємств, установ та організацій.

Лютий - березень 2011 року.

18. Забезпечити утримання виходів і евакуаційних шляхів вільними, заборонити їх захаращування.

Керівники підприємств, установ та організацій

Постійно

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали