Додаткова копія: Про затвердження Змін до Порядку проходження атестації для визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання в системі вищої освіти, здобутих на тимчасово окупованій території України після 20 лютого 2014 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

18.05.2018

м. Київ

N 502

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
11 червня 2018 р. за N 710/32162

Про затвердження Змін до Порядку проходження атестації для визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання в системі вищої освіти, здобутих на тимчасово окупованій території України після 20 лютого 2014 року

Відповідно до Законів України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" (Закон N 1207-VII), "Про вищу освіту" (Закон N 1556-VII) та пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року N 630 (Постанова N 630), з метою вдосконалення системи забезпечення рівного доступу до вищої освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України (Автономна Республіка Крим та м. Севастополь),

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Зміни до Порядку проходження атестації для визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання в системі вищої освіти, здобутих на тимчасово окупованій території України після 20 лютого 2014 року, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 19 травня 2016 року N 537 (Порядок N 537), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 травня 2016 року за N 793/28923 (зі змінами), що додаються.

2. Директорату вищої освіти і освіти дорослих (Шаров О. І.) забезпечити в установленому порядку подання цього наказу до Міністерства юстиції України на державну реєстрацію.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Рашкевича Ю. М.

 

Міністр

Л. Гриневич

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
18 травня 2018 року N 502

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
11 червня 2018 р. за N 710/32162

ЗМІНИ
до Порядку проходження атестації для визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання в системі вищої освіти, здобутих на тимчасово окупованій території України після 20 лютого 2014 року (Порядок N 537)

Розділ I доповнити новими пунктами 8 - 16 такого змісту:

"8. Проведення атестації здійснюється тільки за наявності у Заявника документа про повну загальну середню освіту (базову загальну середню освіту) державного зразка. У разі відсутності такого документа Заявник звертається до закладу загальної середньої освіти, визначеного органом управління освіти, де зараховується на екстернатну форму навчання.

9. Зарахування заявників на екстернатну форму навчання до визначеного органом управління освіти закладу загальної середньої освіти здійснюється згідно з наказом його керівника та за:

заявою (для повнолітніх Заявників);

заявою батьків (одного з батьків) або інших законних представників (для неповнолітніх Заявників);

заявою неповнолітньої особи, яка виїхала з неконтрольованої території у супроводі родичів або будь-яких інших повнолітніх осіб, які не є її законними представниками.

10. Під час подання заяви Заявник особисто пред'являє документ, що посвідчує особу. До заяви, поданої в паперовій формі, Заявник додає декларацію з наклеєною на неї фотокарткою. Заявник має право додати до декларації, у тому числі шляхом надсилання електронною поштою, інші матеріали (у паперовому вигляді або у форматі цифрових зображень), які можуть прямо чи опосередковано підтверджувати наведену в декларації інформацію.

11. Річне оцінювання та державна підсумкова атестація Заявників, зарахованих на екстернатну форму навчання до випускних 9, 11-тих класів, проводиться на наступний день після отримання заяви або в інші строки, визначені Заявником (його законним представником) у заяві про зарахування на екстернатну форму навчання.

12. Прийом заяв закладом загальної середньої освіти, визначеним органом управління освіти, здійснюється протягом всього календарного року.

13. Результати річного оцінювання з навчальних предметів визначаються посадовою особою закладу загальної середньої освіти, визначеного органом управління освіти, відповідно до декларації та зазначаються у додатку до документа про повну (базову) загальну середню освіту як "атестований". Результати річного оцінювання з української мови та історії України визначаються відповідно до результатів державної підсумкової атестації з цих предметів та зазначаються у додатку до документа про загальну середню освіту з оцінкою за 12-бальною шкалою. Середній бал документа про освіту розраховується як середній бал результатів державної підсумкової атестації.

14. Заявник має право впродовж наступного навчального року пройти річне оцінювання у порядку, визначеному Положенням про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 13 березня 2017 року N 369 (Положення N 369), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 березня 2017 року за N 416/30284. При цьому Заявникові видається новий додаток до документа про загальну середню освіту.

15. Після проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації уповноважений заклад загальної середньої освіти замовляє Заявникові відповідний документ про базову або повну загальну середню освіту та після отримання від відповідного органу управління освітою видає його відповідно до Порядку замовлення документів про освіту державного зразка, видачі та обліку їх карток, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 грудня 2003 року N 811, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 лютого 2004 року за N 201/8800.

16. Довідка уповноваженого закладу загальної середньої освіти в довільній формі про замовлення Заявникові відповідного документа про базову або повну загальну середню освіту є підставою для допуску Заявника до проходження атестації.".

 

Генеральний директор директорату
вищої освіти і освіти дорослих

О. І. Шаров
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали