НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.12.2011 р. N 28-313/5530-15227

Про здійснення контролю за експортними операціями

Національний банк України розглянув запит [...] (далі - запит) і повідомляє таке.

Порядок здійснення банками контролю за експортними, імпортними операціями на предмет дотримання резидентами законодавчо встановлених строків розрахунків за цими операціями визначений Інструкцією про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями1 (далі - Інструкція N 136).


1 затверджена постановою Правління Національного банку України від 24.03.99 N 136 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 28.05.99 за N 338/3631 (зі змінами).

Підстави для зняття банками з контролю експортних операцій резидентів наведені у розділах 1 - 2 Інструкції N 136.

Відповідно до пункту 2.1 розділу 2 Інструкції виручка резидентів підлягає зарахуванню на їх рахунки в банках у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з дати оформлення ВМД на продукцію, що експортується, а в разі експорту робіт (послуг, прав інтелектуальної власності) - з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності.

Виходячи з викладеної у запиті інформації, для засвідчення факту надання українською компанією консультаційних послуг нерезиденту використовується спеціальний рахунок-фактура (акт передачі наданих послуг).

Зважаючи на положення пункту 2.1 розділу 2 Інструкції N 136, спеціальний рахунок-фактура (акт передачі наданих послуг), який засвідчує надання резидентом консультаційних послуг нерезиденту, може використовуватися уповноваженим банком для здійснення контролю за відповідною експортною операцією.

 

Заступник Голови
Національного банку України

І. В. Соркін

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали