НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 01.02.2012 р. N 11-311/533

Департамент готівково-грошового обігу

Операційному та територіальним управлінням Національного банку України, Департаменту методології грошово-кредитної політики, банкам України та їх філіям, Асоціації українських банків, Асоціації "Український кредитно-банківський союз", Незалежній асоціації банків України

Про зміни в грошовому обігу Англії

Листом від 23.01.2012 Банк Англії повідомляє, що 2 листопада 2011 року введено в обіг нову банкноту номіналом 50 англійських фунтів стерлінгів з портретами промисловця і підприємця Метью Болтона та інженера і науковця Джеймса Уотта (на зворотному боці).

На лицьовому боці банкноти у верхньому лівому куті зображено велику цифру 50 та символ J для легкого розпізнавання номіналу банкноти, завдяки чому відпала необхідність розміщувати спеціальний символ для людей з послабленим зором. У верхньому та нижньому правому куті банкноти також розміщено цифру 50, але трохи меншого розміру.

На зворотному боці банкноти надруковані серійні номери:

один номер розміщено вертикально біля лівого краю банкноти (номер синього кольору, літери та цифри одного розміру);

другий номер розміщено горизонтально в правому нижньому куті (колір номера змінюється з зеленого на червоний, цифри мають різний розмір).

Банкнота номіналом 50 англійських фунтів стерлінгів з портретом Джона Хоублона поки ще не вилучена з обігу. Справжні банкноти Банку Англії, які були вилучені з обігу, зберігають свою номінальну вартість протягом всього часу і можуть бути обміняні Банком Англії.

Основні елементи захисту банкноти номіналом 50 англійських фунтів стерлінгів з портретами Метью Болтона та Джеймса Уотта

1. Водяні знаки:

локальний багатотоновий водяний знак - портрет королеви Єлизавети II;

світлий елемент водяного знака 50;

2. Захисні стрічки:

повністю занурена в товщу паперу видима проти світла металізована стрічка;

стрічка "віконного" типу з мінливим зображенням MOTION. З лицьового боку стрічка має п'ять віконець по всій довжині із зображеннями символу J та цифрового позначення номіналу 50. Коли банкноту нахиляють зі сторони в сторону, зображення рухається згори вниз. Коли банкноту нахиляють згори вниз, зображення рухається зі сторони в сторону, а цифрове позначення номіналу 50 та символ J міняються місцями.

3. Рельєфні зображення - якщо провести пальцем вздовж поверхні лицьового боку банкноти, можна відчути рельєф на таких ділянках банкноти, як напис "Банк Англії" та у нижньому правому куті навколо цифри 50.

4. Мікротекст - позначення номіналу банкноти, виконане малими літерами та цифрами, розміщене під портретом Королеви.

5. Наскрізний елемент - під час розгляду банкноти проти світла можна побачити кольорові несиметричні елементи, надруковані на лицьовій та зворотній стороні банкноти, які суміщаються і утворюють символ J.

6. Ультрафіолетовий захист:

захисні невидимі при денному світлі волокна, що флуоресціюють червоним та жовто-зеленим кольорами;

віконця захисної стрічки MOTION флуоресціюють зеленим кольором;

у верхній частині лицьового боку банкноти розміщене невидиме при денному світлі цифрове позначення номіналу 50, яке флуоресціює червоним та зеленим кольорами.

Банк Англії нагадує, що для надійного визначення справжності банкнот необхідно перевірити не один, а декілька елементів захисту.

Інформацію щодо банкнот Банку Англії можна знайти на веб-сайті Банку: www.bankofengland.co.uk

 

Директор Генерального
департаменту регулювання
грошового обігу

В. М. Нестеренко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали