НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 29.02.2012 р. N 11-321/998

Департамент готівково-грошового обігу

Операційному та територіальним управлінням Національного банку України, Департаменту методології грошово-кредитної політики, банкам України та їх філіям, Асоціації українських банків, Асоціації "Український кредитно-банківський союз", Незалежній асоціації банків України

Про зміни в грошовому обігу Республіки Казахстан

Листом від 06.02.2012 N 15310/446 Національний банк Республіки Казахстан повідомляє, що з 30 грудня 2011 року на території Республіки Казахстан введена в обіг банкнота номіналом 5000 тенге зразка 2011 року.

Розмір банкноти (144 х 76) мм, переважаючий колір - червоно-синій. Основні зображення:

- на лицьовому боці - державні символи Республіки Казахстан, монумент "Казак Елі" як символ незалежності та державності Казахстану;

- на зворотному боці - контур карти Республіки Казахстан з природними ландшафтами у поєднанні з національними орнаментами та архітектурними фрагментами.

Основні елементи захисту:

1. Багатотоновий локальний водяний знак - зображення міфічного птаха "самрук".

2. Світлий елемент водяного знака - цифрове позначення номіналу.

3. Металізована захисна стрічка "віконного" типу шириною 6 мм, що має ефект зміни кольорів.

4. Суміщене зображення - фрагменти зображення, надруковані на лицьовому та зворотному боках банкноти, які під час розгляду банкноти в проникаючому світлі суміщуються та утворюють цілісне зображення яблука (видно при розгляді лицьового боку банкноти у верхньому лівому куті).

5. Елемент Spark® у вигляді частини зображення барса, що містить цифрове позначення номіналу; при зміні кута нахилу банкноти колір зображення змінюється від зеленого до золотого (розміщений на лицьовому боці банкноти).

6. Для людей з послабленим зором на лицьовому боці банкноти розміщені елементи, що мають підвищений рельєф та добре розрізняються на дотик.

7. На зворотному боці банкноти розташована голографічна смуга шириною 18 мм з зображеннями птаха, яблука та цифрового позначення номіналу.

8. Два прихованих зображення: орнамент видно при звичайному освітленні, літери "БЕС" - в проникаючому світлі (розміщено на зворотному боці банкноти в частині карти, що знаходиться на купонному білому полі).

Інформацію про банкноти Національного банку Республіки Казахстан можна знайти на сайті банку: www.nationalbank.kz

 

Директор Генерального департаменту
регулювання грошового обігу

В. М. Нестеренко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали