НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 23.02.2012 р. N 11-321/887

Департамент готівково-грошового обігу

Операційному та територіальним управлінням Національного банку України, Департаменту методології грошово-кредитної політики, банкам України та їх філіям, Асоціації українських банків, Асоціації "Український кредитно-банківський союз", Незалежній асоціації банків України

Про зміни в грошовому обігу Сербії

Листом N X-16520/26/11 (грудень 2011 р.) Національний банк сербії повідомляє, що 30 грудня 2011 року введено в обіг перший випуск банкноти номіналом 2000 динарів та банкнот номіналами 500 і 1000 динарів з частково зміненим дизайном.

На банкноті номіналом 2000 динарів зображено портрет видатного сербського науковця Милутина Миланковича. Розмір банкноти (74 х 155) мм, переважаючий колір - сіро-оливковий.

Основні елементи захисту банкноти номіналом 2000 динарів

1. Папір - тонований, не флуоресціює в ультрафіолетових променях, містить видимі захисні волокна червоного (флуоресціюють червоним кольором) і синього кольорів та невидимі, які флуоресціюють жовто-зеленим кольором.

2. Водяний знак - локальний, багатотоновий, повторює портрет М. Миланковича, надрукований на лицьовому боці банкноти.

3. Захисна стрічка - металізована, "віконного" типу, з прозорим мікротекстом "DINAR~ДИНАР", що повторюється (читається з обох боків банкноти).

4. Голографічний елемент (кінеграма) - локальний, який містить зображення номіналу "2000" та стилізоване зображення "Вавилонської вежі сучасної техніки", елементи якої, в залежності від кута погляду та кута, під яким падає світло, змінюють колір та перетікають один в інший.

5. Оптично-змінне зображення - овал з логотипом Національного банку Сербії, що змінює колір із золотистого на зелений.

6. Приховане зображення - негативне та позитивне зображення літер "НБС" у прямокутнику темно-оливкового кольору, зверху та знизу якого знаходяться мікротексти у вигляді літер що повторюються "НБС" та "NBS" відповідно.

7. Наскрізний елемент (суміщене зображення) - зображення орбіти.

8. Рельєфні зображення, розташовані на лицьовому боці банкноти.

9. Серійний номер чорного кольору та серійний номер червоного кольору флуоресціюють зелено-жовтим та червоним кольорами відповідно.

Відмінності між банкнотами номіналами 500 і 1 000 динарів та банкнотами тих же номіналів попередніх випусків

1. Лицьовий бік банкнот не змінено.

2. На зворотному боці:

- частково змінено дизайн Великого герба Республіки Сербії;

- змінено рік випуску (2011) та підпис Голови Національного банку Сербії (Деяна Шошкіча).

Банкнота номіналом 500 динарів перебуватиме в обігу паралельно з такою ж самою банкнотою 2004 та 2007 років випуску. Банкнота номіналом 1000 динарів перебуватиме в обігу паралельно з такою ж самою банкнотою 2003 та 2006 років випуску.

Додаткову інформацію про банкноти Національного банку Сербії можна знайти за адресою: www.nbs.rs.

 

Директор Генерального департаменту
регулювання грошового обігу

В. М. Нестеренко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали