КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
VIII сесія VI скликання

РІШЕННЯ

від 29 грудня 2011 року N 1003/7239

Про звернення депутатів Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України

Відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ", "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв" N 1824-VI від 21.01.2010, постанови Кабінету Міністрів України від 30.07.96 N 854 "Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями", наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України "Про затвердження Правил роздрібної торгівлі тютюновими виробами" від 24.07.2002 N 218 (зі змінами від 10.11.2009) Київська міська рада вирішила:

1. Направити звернення депутатів Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України згідно з додатком.

2. Офіційно оприлюднити це звернення в газеті Київської міської ради "Хрещатик".

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань гуманітарної політики.

 

Київський міський голова

Л. Черновецький

 

Додаток
до рішення Київської міської ради
29.12.2011 N 1003/7239

Звернення депутатів Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України

Депутати Київської міської ради висловлюють стурбованість щодо проблем реалізації в місті Києві тютюнових виробів, алкогольних напоїв, слабоалкогольних напоїв та пива.

У місті Києві з 2008 по 2010 рік діяло рішення Київської міської ради N 929/929 від 25.12.2008 "Про впорядкування продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів у міській торговельній мережі". На жаль, воно втратило чинність з прийняттям рішення Київської міської ради N 413/5225 від 23.12.2010 "Про деякі питання з упорядкування в м. Києві роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями, вином столовим, пивом (крім безалкогольного) та тютюновими виробами". Протягом 2010 - 2011 років Київська міська рада відповідними рішеннями намагалась врегулювати питання продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів. Так, наприклад, було прийнято рішення Київської міської ради "Про деякі питання з упорядкування в м. Києві роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями, вином столовим, пивом (крім безалкогольного) та тютюновими виробами" N 413/5225 від 23.12.2010, але постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.04.2011 (Постанова N 2а-2705/11/2670) вищевказане рішення Київської міської ради було визнано таким, що втратило чинність, і скасовано.

Згідно з Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" міські ради на час проведення масових заходів у межах відповідної адміністративної території можуть заборонити або обмежити продаж пива (крім пива у пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та куріння тютюнових виробів.

На жаль, в Україні склалась така ситуація, що від вживання спиртних напоїв щороку помирає близько 40000 українців, ще близько 20000 - від паління, не кажучи вже про тисячі померлих від більш важких наркотиків. І це лише офіційна статистика.

На думку депутатів Київської міської ради, врегулювання питання реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів в місті Києві покращило б ситуацію щодо зменшення проявів алкоголізму, паління й інших форм наркоманії серед громадян у нашій державі.

З огляду на вищезазначене та враховуючи те, що повноваження органів місцевого самоврядування в Україні в частині визначення додаткових місць, де забороняється продаж алкогольних напоїв, слабоалкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів, обмежені, Київська міська рада звертається до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з пропозицією внести зміни до наступних нормативно-правових актів України, а саме:

• Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів";

• Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення";

• Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності";

• наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України "Про затвердження Правил роздрібної торгівлі тютюновими виробами" від 24.07.2002 N 218 (зі змінами від 10.11.2009).

На нашу думку, необхідно ввести більш жорсткі вимоги до місця торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями, пивом та тютюновими виробами, а саме:

- введення ліцензування продажу пива;

- визначення територіальних обмежень щодо розташування закладів торгівлі, що здійснюють продаж алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів;

- заборонити продаж зазначених груп товарів у тимчасових спорудах, передбачивши їх реалізацію виключно в стаціонарних закладах торгівлі;

- передбачити повноваження органів місцевого самоврядування в частині регулювання зручного для населення режиму роботи підприємств торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг.

Передбачені в цьому зверненні пропозиції сприятимуть зменшенню рівня проявів алкоголізму, паління, а також будуть стимулювати підвищення правової культури серед громадян Україні - членів європейської спільноти.

 

Заступник міського голови -
секретар Київради

Г. Герега

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали