ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Двадцять восьма сесія V скликання

РІШЕННЯ

від 07.05.2010 р. N 1111

Про Звернення депутатів обласної ради до народних депутатів України - вихідців із Закарпаття

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та рекомендації постійної комісії обласної ради з питань територіального та земельного устрою, агропромислового комплексу і розвитку села, обласна рада вирішила:

1. Звернутися до народних депутатів України - вихідців із Закарпаття з проханням ініціювати розроблення законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України стосовно безоплатної передачі громадянам земельних ділянок, які включені до території природно-заповідного фонду загальнодержавного значення без вилучення у попередніх власників землі та землекористувачів, згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України (текст Звернення додається).

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Феєра В. І., постійну комісію обласної ради з питань територіального та земельного устрою, агропромислового комплексу і розвитку села (Трикур В. Ф.).

 

Голова ради

М. Кічковський


 

Додаток


Народним депутатам України - вихідцям із Закарпаття


ЗВЕРНЕННЯ

На пленарному засіданні двадцять шостої сесії Закарпатська обласна рада п'ятого скликання звернулася до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо захисту конституційних прав громадян на безоплатну приватизацію земельних ділянок, які включені до території природно-заповідного фонду загальнодержавного значення без вилучення у попередніх землевласників та землекористувачів.

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради України відповів, що зазначені пропозиції депутатів Закарпатської обласної ради можуть бути розглянуті в разі подання відповідних законопроектів.

На території Закарпатської області створено та функціонує Карпатський біосферний заповідник, Ужанський національний природний парк та Національний природний парк "Синевир". Площа земель, які займають ці об'єкти природно-заповідного фонду, складається із земель, які надані в постійне користування, що посвідчено державними актами, а також із земель, які включені до складу національних природних парків та біосферного заповідника без вилучення в землевласників та землекористувачів.

Чинним земельним законодавством не було чітко визначено регулювання земельних відносин при вилученні та наданні земельних ділянок, які відносяться до природно-заповідного фонду без вилучення у попередніх землевласників та землекористувачів.

Порядок регулювання земельних відносин щодо вилучення та надання земельних ділянок, які відносяться до природно-заповідних територій, в області здійснювався таким чином.

Оскільки національні природні парки та біосферний заповідник є користувачами земельних ділянок, які посвідчені державними актами на право постійного користування землею та межі яких винесені в натуру, порядок вилучення, надання чи приватизації на згаданій території повинен здійснюватись згідно зі ст. 150 Земельного кодексу України та входить до компетенції Кабінету Міністрів України або місцевих рад за погодженням з Верховною Радою України.

Надання у власність та користування земельних ділянок, включених до територій біосферних заповідників і національних природних парків без вилучення у землекористувачів, здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування згідно з чинним законодавством за погодженням із національними природними парками та біосферним заповідником, так як ця частина відноситься до господарської зони.

Законом України "Про природно-заповідний фонд України" встановлено, що в господарській зоні проводиться господарська діяльність, спрямована на виконання покладених завдань, знаходяться населені пункти, об'єкти комунального призначення, а також землі інших землевласників та землекористувачів, включені до складу природно-заповідних територій, на яких господарська діяльність здійснюється з додержанням загальних вимог щодо охорони навколишнього природного середовища.

Громадяни тридцяти п'яти населених пунктів Великоберезнянського, Міжгірського та Рахівського районів, територія яких входить до природно-заповідного фонду загальнодержавного значення без вилучення земель у попередніх землекористувачів та власників, не можуть використовувати своє право на безоплатну приватизацію земельних ділянок згідно зі ст. 121 Земельного кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2009 N 844 "Деякі питання реалізації прав власності на землю громадянами України".

У зв'язку з вищенаведеним, з метою врахування конституційних прав на землю громадян, що проживають у населених пунктах, територія яких входить до природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, звертаємось з проханням до народних депутатів України - вихідців із Закарпаття виступити із законодавчою ініціативою щодо розроблення законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України стосовно безоплатної передачі громадянам земельних ділянок, які включені до території природно-заповідного фонду загальнодержавного значення без вилучення у попередніх власників землі та землекористувачів, згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України.

 

Звернення прийнято на двадцять восьмій
сесії обласної ради V скликання

Депутати Закарпатської обласної ради V скликання
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали