ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Тридцята сесія V скликання

РІШЕННЯ

від 08.07.2010 р. N 1167

Про Звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необхідності внесення змін до Закону України "Про природно-заповідний фонд України"

Відповідно до статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", з метою законодавчого врегулювання земельних відносин щодо територій землекористувачів і землевласників, які увійшли до складу природно-заповідних територій загальнодержавного значення без вилучення площі, обласна рада вирішила:

1. Звернутися до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з проханням внести зміни до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" (текст Звернення додається).

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Феєра В. І., постійні комісії обласної ради: з питань територіального та земельного устрою, агропромислового комплексу і розвитку села (Трикур В. Ф.), з питань екології та використання природних ресурсів (Чубірко В. В.).

 

Голова ради

М. Кічковський

 

Додаток

Верховній Раді України
Кабінету Міністрів України

ЗВЕРНЕННЯ

Природно-заповідний фонд на сьогодні є основним чинником збереження природної різноманітності ландшафтів, генофонду тваринного і рослинного світу, підтримання екологічного балансу в області.

Питання розвитку природно-заповідної справи та екомережі є одним із стратегічних державних пріоритетів політики на обласному рівні із врахуванням на перспективу інтеграції до європейських досягнень у цій справі.

Для забезпечення зазначеного напрямку в області діє рішення обласної ради від 12 січня 2006 року N 695 "Про Програму перспективного розвитку природно-заповідної справи та екологічної мережі в Закарпатській області на 2006 - 2020 роки". Програмою передбачено створення ряду об'єктів загальнодержавного та місцевого значення. Зокрема, на виконання Указів Президента України від 10.07.2008 N 633 "Про впорядкування території гори Говерла та встановлення пам'ятного знака на її вершині" та від 1 грудня 2008 року N 1129 "Про розширення мережі та територій національних природних парків та інших природно-заповідних об'єктів" забезпечено розширення території Карпатського біосферного заповідника (7,5 тис. га) та національного природного парку "Синевир" (2,3 тис. га).

На виконання Указу Президента України від 21 травня 2009 року N 343/2009 "Про створення національного природного парку "Зачарований край" в області на основі регіонального ландшафтного парку "Зачарований край" у 2009 році створено однойменний національний природний парк.

На перспективу створення білатерального міжнародного природоохоронного об'єкта з Угорщиною створено регіональний ландшафтний парк "Притисянський" (10,3 тис. га).

Завдяки вищезазначеним заходам станом на 2010 рік співвідношення природно-заповідних територій до площі області становить 13,4 відсотка і є наближеним до середньоєвропейського рівня.

Однак у розвитку заповідної справи на перспективу виникає ряд проблемних питань, викликаних недосконалістю системи з регулювання земельних відносин стосовно територій землекористувачів і землевласників, що увійшли до складу природно-заповідних територій загальнодержавного значення - біосферного заповідника та національних природних парків без вилучення площі відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України". Переважна більшість таких територій відноситься до господарської зони національних природних парків та до зони антропогенних ландшафтів біосферного заповідника. У таких зонах знаходяться землі населених пунктів та землі інших землевласників за їх межами, а також багатопрофільні об'єкти комунального призначення, де господарська діяльність повинна здійснюватись із додержанням загальних вимог законодавства, у тому числі щодо охорони навколишнього природного середовища. Неврегульованість діяльності на таких територіях призводить до порушення прав громадян на приватизацію власних земельних ділянок, ускладнює розвиток туристично-рекреаційної галузі та залучення інвестицій.

Враховуючи наведене, обласна рада пропонує внести зміни до Закону України "Про природно-заповідний фонд України", що додаються.

 

Звернення прийнято на тридцятій сесії
обласної ради V скликання

Депутати Закарпатської обласної ради V скликання

 

Додаток
до Звернення депутатів обласної ради

N
з/п

Редакція статей Закону України "Про природно-заповідний фонд України" із змінами, внесеними згідно із Законом N 1826-VI від 21.01.2010

Нова редакція, що пропонується

1

Стаття 18. Структура території та особливості управління біосферними заповідниками
зона антропогенних ландшафтів - включає території традиційного землекористування, лісокористування, водокористування, місць поселення, рекреації та інших видів господарської діяльності; в ній забороняється мисливство. (Абзац четвертий частини першої статті 18 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1826-VI від 21.01.2010)

Абзац 4 статті 18 після слів "... місць поселення, рекреації та інших видів господарської діяльності;" доповнити текстом "... Приватизація, оформлення держактів на право власності (спадщини) таких земель для фізичних осіб, надання території, у т. ч. на умовах оренди для розміщення виробничих об'єктів згідно з генпланами забудови територій (містобудівних обґрунтувань) проводиться на загальних підставах відповідно до вимог Земельного кодексу України"

2

Стаття 20. Статус і завдання національних природних парків
Абзац 3
До складу територій національних природних парків можуть включатися ділянки землі та водного простору інших землевласників та землекористувачів.

Абзац 3 статті 20 доповнити текстом: "Приватизація, оформлення держактів на право власності (спадщини) таких земель для фізичних осіб, надання території, у т. ч. на умовах оренди для розміщення виробничих об'єктів згідно з генпланами забудови територій (містобудівних обґрунтувань) проводиться на загальних підставах відповідно до вимог Земельного кодексу України"

3

Стаття 21. Структура території та вимоги щодо охорони природних комплексів та об'єктів національних природних парків
... господарська зона - у її межах проводиться господарська діяльність, спрямована на виконання покладених на парк завдань, знаходяться населені пункти, об'єкти комунального призначення парку, а також землі інших землевласників та землекористувачів, включені до складу парку, на яких господарська та інша діяльність здійснюється з додержанням вимог та обмежень, встановлених для зон антропогенних ландшафтів біосферних заповідників. {Абзац п'ятий частини першої статті 21 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1826-VI від 21.01.2010}

Абзац 1 статті 21 доповнити текстом після слів "встановлюється диференційований режим щодо їх охорони..." текстом "із врахуванням інтересів місцевого населення"... далі за текстом.
Абзац 5 статті 21 після слів ... "на яких господарська та інша діяльність здійснюється з додержанням..." доповнити текстом "загальних вимог законодавства у частині земельних відносин". Текст "вимог та обмежень, встановлених для зон антропогенних ландшафтів біосферних заповідників" вилучити зі статті.

4

Стаття 23. Статус і завдання регіональних ландшафтних парків
В разі необхідності вилучення земельних ділянок, водних та інших природних об'єктів для потреб регіональних ландшафтних парків провадиться в порядку, встановленому законодавством України.

Абзац 3 статті 23 доповнити текстом: "Приватизація, оформлення держактів на право власності (спадщини) таких земель для фізичних осіб, надання території, у т. ч. на умовах оренди для розміщення виробничих об'єктів згідно з генпланами забудови територій (містобудівних обґрунтувань) проводиться на загальних підставах відповідно до вимог Земельного кодексу України"

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали