КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
V сесія VIII скликання

РІШЕННЯ

від 21 листопада 2017 року N 490/3497

Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України щодо обсягів субвенції в галузі освіти

Відповідно до статті 78 Закону України "Про освіту" (Закон N 2145-VIII), постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2007 року N 643 "Про затвердження розмірів підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) та додаткової плати за окремі види педагогічної діяльності у співвідношенні до тарифної ставки", з метою забезпечення потреб освітян Київська міська рада вирішила:

1. Направити звернення Київської міської ради до Верховної Ради України, що додається.

2. Офіційно оприлюднити це рішення у газеті Київської міської ради "Хрещатик".

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань освіти, науки, сім'ї, молоді та спорту.

 

Київський міський голова

В. Кличко

 

Додаток
до рішення Київської міської ради
21.11.2017 N 490/3497

Звернення
Київської міської ради до Верховної Ради України щодо обсягів субвенцій в освітній галузі

Київська міська рада, підтримуючи обурення освітян столиці, висловлює стурбованість ситуацією, що склалась у зв'язку з новим підходом розподілу освітньої субвенції для м. Києва на 2018 рік на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 N 114 "Про затвердження формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами" (Постанова N 114).

Вважаємо неприйнятним затвердження обсягу освітньої субвенції для м. Києва на 2018 рік в розмірі 2,7 млрд. грн, що менше у порівнянні з 2017 роком на 0,4 млрд. грн. Такий підхід розподілу освітньої субвенції для м. Києва та вирішення питань економії бюджетних коштів за рахунок звуження гарантій освітян є неприпустимим.

Окрім того, наголошуємо, що такий обмежений рівень фінансування педагогів столиці може стати причиною зриву імплементації Закону України "Про освіту" (Закон N 2145-VIII), за який у вересні цього року проголосувала Верховна Рада України.

Галузь "Освіта" є основою інтелектуального, культурного, духовного, соціального, економічного розвитку суспільства. На сьогодні вкрай важливим є пріоритетне визнання ролі освіти у розбудові української державності та зосередження зусиль влади на розв'язанні освітянських проблем для забезпечення сталого розвитку й конкурентоспроможності держави.

Місто Київ має стати прикладом реформування освіти України, тому освітня галузь є пріоритетом для київської влади.

Наразі мережа закладів загальної середньої освіти у 2017 - 2018 навчальному році становить 42 гімназії, 29 ліцеїв, 140 спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням окремих предметів; 43 навчально-виховних комплекси, що становить 58 % загальної кількості ЗЗСО (254 з 435). У цих навчальних закладах здійснюється підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати), що утворює нові посадові оклади (ставки заробітної плати), на які нараховуються надбавки та доплати. Кількість педагогічних ставок, розрахованих за новою формулою, становить 23781, а фактична - 31193,1. За попередніми обрахунками кількість додаткових ставок при поділі класів на групи при вивченні окремих предметів у ЗЗСО становить 7411,7 ставок. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.04.2007 N 643 "Про затвердження розмірів підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) та додаткової плати за окремі види педагогічної діяльності у співвідношенні до тарифної ставки" визначено розміри підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) за роботу в певних типах навчальних закладів, що коливається від 5 до 30 % та потребує застосовувати розмір підвищення в середньому на 10 %.

14 листопада 2017 року депутатами Верховної Ради України у першому читанні проголосовано законопроект "Про Державний бюджет України на 2018 рік". Відповідно до додатка 6 зазначеного Закону місту Києву передбачено освітню субвенцію в обсязі 2,7 млрд. грн, що на 1,2 млрд. грн менше від загальної потреби.

У новій формулі розрахунку освітньої субвенції на 2018 рік для м. Києва не було враховано:

коригуючий коефіцієнт приведення контингенту учнів;

коригуючий коефіцієнт приведення кількості педагогічних ставок у зв'язку з поділом класів на групи при вивченні окремих предметів у ЗЗСО;

коефіцієнт розміру підвищення посадових окладів за спеціалізацією навчальних закладів.

Враховуючи викладене, Київська міська рада звертається з проханням внести зміни до додатка 6 проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" в частині освітньої субвенції м. Києву (код бюджету 26000000000) у сумі 3,9 млрд. грн для забезпечення виплати заробітної плати освітянам у повному обсязі.

 

Київський міський голова

В. Кличко
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали