НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.03.2012 р. N 25-111/581-2652

Генеральний Департамент інформаційних технологій та платіжних систем

Територіальним управлінням
ОПЕРУ Національного банку України
Банкам України
Асоціації українських банків
Асоціації "Український кредитно-банківський союз"
Незалежній асоціації банків України

Роз'яснення про зміни в порядку відкриття рахунків клієнтів

У зв'язку з набранням чинності Законом України від 21.04.2011 N 3262-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження принципу державної реєстрації юридичних осіб на підставі модельного статуту" ( N 3262-VI) (далі - Закон) повідомляємо.

Згідно зі змінами до законодавчих актів України, внесених цим Законом ( N 3262-VI), суб'єкт господарювання може створюватися та діяти на підставі модельного статуту (Постанова N 1182), затвердженого Кабінетом Міністрів України, що після його прийняття учасниками стає установчим документом.

Суб'єкти господарювання, які прийняли рішення щодо створення та діяльності на підставі модельного статуту (Постанова N 1182), керуються постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 N 1182 "Про затвердження модельного статуту товариства з обмеженою відповідальністю" (Постанова N 1182).

Порядок відкриття банками рахунків клієнтів визначається Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 N 492 (далі - Інструкція). Пунктом 3.2 глави 3 Інструкції визначено перелік документів, які подаються для відкриття рахунку юридичній особі.

На сьогодні, Національний банк України готує відповідні зміни до цього пункту Інструкції.

До внесення змін до Інструкції банкам та їх клієнтам під час відкриття рахунків товариству з обмеженою відповідальністю, яке створено/діє на підставі модельного статуту (Постанова N 1182), слід керуватися таким.

Представник товариства з обмеженою відповідальністю, яке створено/діє на підставі модельного статуту (Постанова N 1182), замість копії документа, зазначеного в абзаці третьому пункту 3.2 глави 3 Інструкції або абзаці другому пункту 9.2 глави 9 Інструкції, подає до банку копію рішення про його створення (далі - рішення), у якому зазначаються відомості про його найменування, місцезнаходження, предмет і цілі діяльності, склад засновників та учасників, розмір статутного (складеного) капіталу, розмір часток кожного з учасників, порядок внесення ними вкладів, а також інформація про провадження діяльності на основі модельного статуту. Рішення повинно бути підписане усіма засновниками. При цьому, модельний статут представником товариства з обмеженою відповідальністю до банку не надається.

Одночасно зазначаємо, що копії документів, які подаються для відкриття рахунків, мають бути засвідчені в установленому законодавством порядку. Відповідно до пункту 1.17 глави 1 Інструкції уповноважений працівник банку має право засвідчувати своїм підписом копії документів, які подаються для відкриття рахунків, якщо клієнт пред'явив оригінали цих документів.

Враховуючи зазначене, до банку подається або копія рішення, засвідчена нотаріально, або оригінал рішення, копія з якого засвідчується підписом уповноваженого працівника банку.

 

Заступник Голови
Національного банку України

В. П. Прохоренко

 




 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали