НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ

Додаток
до листа Нацдержслужби України
03.03.2012 N 1005/23-12

Роз'яснення з питань запобігання проявам корупції

(Витяг)

1. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про виготовлення бланків декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру" від 08.02.2012 р. N 64 (Постанова N 64) бланки декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (Декларація N 3206-VI) виготовляються особами, які відповідно до Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" (Декларація N 3206-VI) (далі - Закон) заповнюють і подають декларації, шляхом роздрукування або копіювання їх на папері формату А4 за формою, наведеною в додатку до зазначеного Закону (Декларація N 3206-VI) (включаючи примітку (Декларація N 3206-VI)).

2. <...>

Закон не встановлює винятків щодо повноти заповнення декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (Декларація N 3206-VI) за минулий рік для державних службовців (посадових осіб місцевого самоврядування) віднесеними до третьої - сьомої категорії посад.

3. Відповідно до підпункту "а" пункту 2 частини першої статті 4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" (Декларація N 3206-VI) до суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення, зокрема, належать посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені в пункті 1 частини першої цієї статті (Декларація N 3206-VI), але одержують заробітну плату за рахунок державного чи місцевого бюджету.

<...>

Враховуючи положення законів України "Про державну службу" (Закон N 4050-VI) та "Про службу в органах місцевого самоврядування", а також примітку до статті 364 Кримінального кодексу Україниможна зробити висновок, що поняття "посадової особи" та "службової особи" синонімічні і передбачають здійснення адміністративно-господарчих або організаційно-розпорядчих функцій.

Таким чином, вирішення питання щодо необхідності декларування доходів, витрат та зобов'язань фінансового характеру осіб згаданих у вашому листі працівників потребує додаткового вивчення у відповідності до зазначених норм чинного законодавства.

4. Відповідно до абзацу восьмого частини першої статті 1 Закон України "Про засади запобігання і протидії корупції" (Декларація N 3206-VI) члени сім'ї - особи, які перебувають у шлюбі, їхні діти, особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.

Враховуючи викладене, доходи батьків декларанта (його дідуся, бабусі) повнолітніх неодружених братів (сестер, дядьків, тіток) зазначаються в декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (Декларація N 3206-VI) лише у тому разі коли вказані особи спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.

 

Начальник Контрольного управління

Ю. Єгоров

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали