Додаткова копія: Щодо безспірного списання коштів

ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 14.08.2017 р. N 16-09/774-13583

Щодо безспірного списання коштів

Державна казначейська служба України розглянула запит щодо безспірного списання коштів і в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до Положення про Державну казначейську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2015 N 215 (Постанова N 215), Казначейство у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, а також дорученнями Кабінету Міністрів України і міністра фінансів (п. 2 (Постанова N 215)).

Механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення, визначений Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 N 845 (Постанова N 845) (далі - Порядок).

Накази господарських судів, видані на виконання рішень про стягнення коштів, належать до виконавчих документів (абзац 4 пункту 2 Порядку (Постанова N 845)).

Згідно з пунктом 28 Порядку (Постанова N 845) орган Казначейства протягом трьох робочих днів після надходження виконавчого документа на підставі документів, поданих стягувачем, визначає коди програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету (коди тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів) та економічної класифікації видатків бюджету і рахунки боржника, з яких проводиться безспірне списання коштів.

Коди програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету (коди тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів) та економічної класифікації видатків бюджету та/або рахунки, за якими проводиться безспірне списання коштів, можуть бути змінені органом Казначейства за обґрунтованою заявою боржника.

У разі недостатності поданих документів для визначення кодів програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету (кодів тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів) та економічної класифікації видатків бюджету або рахунків, з яких проводиться безспірне списання коштів, орган Казначейства у робочий день, що настає після закінчення строку, зазначеного у пункті 28 Порядку (Постанова N 845), надсилає до боржника запит для встановлення відповідних даних із зазначенням строку надання відповіді (п. 29 (Постанова N 845)).

На період встановлення даних, зазначених у пункті 29 Порядку (Постанова N 845), не проводяться платежі за платіжними дорученнями боржника за всіма кодами програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету (кодами тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів) та економічної класифікації видатків бюджету, крім захищених видатків, визначених Бюджетним кодексом України (п. 30 (Постанова N 845)).

Ураховуючи викладене вище, органи Казначейства при надходженні кожного виконавчого документа мають дотримуватися вимог Порядку (Постанова N 845).

 

Заступник Голови

О. Грубіян
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали