ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 02.11.2011 р. N 16/2-16.4/1748-ЕП

Начальнику Київської регіональної митниці
Начальникам митниць

Щодо деяких питань здійснення митного оформлення товарів подвійного використання

З метою надання методичної допомоги особовому складу митних органів, який безпосередньо здійснює митний контроль та митне оформлення товарів подвійного використання, повідомляємо.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.01.2004 N 86 затверджено Порядок здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання (далі - Порядок).

Цей Порядок визначає процедури здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання.

Згідно з пунктом 2 Порядку до товарів подвійного використання (далі - товари) належать:

- товари, що можуть бути використані у створенні звичайних видів озброєнь, військової чи спеціальної техніки;

- товари, що можуть бути використані у створенні ракетної зброї;

- товари, що можуть бути використані у створенні ядерної зброї;

- товари, що можуть бути використані у створенні хімічної зброї;

- товари, що можуть бути використані у створенні бактеріологічної (біологічної) та токсинної зброї.

Відповідно до пункту 3 Порядку міжнародна передача товарів може здійснюватися суб'єктом здійснення міжнародних передач товарів або іноземним суб'єктом господарської діяльності за наявності у нього відповідного дозволу чи висновку Держекспортконтролю.

Статтею 1 Закону України "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання" від 20.02.2003 N 549-IV зазначено, що міжнародні передачі товарів це - експорт, імпорт, реекспорт товарів, їх тимчасове вивезення за межі України або тимчасове ввезення на її територію, транзит товарів територією України, а також будь-які інші передачі товарів, що здійснюються за межами України.

Разом з цим, пунктом 22 Порядку зазначено, що імпорт та тимчасове ввезення товарів (крім товарів, позначених зірочкою у списку товарів, що можуть бути використані у створенні звичайних видів озброєнь, військової чи спеціальної техніки, зазначених у розділі A частини першої списку товарів, що можуть бути використані у створенні ядерної зброї, частині першій списку товарів, що можуть бути використані у створенні хімічної зброї, та частині першій списку товарів, що можуть бути використані у створенні бактеріологічної (біологічної) та токсинної зброї, а також товарів, тимчасове ввезення яких здійснюється з метою надання іноземному суб'єкту послуг з їх ремонту, обслуговування, модернізації тощо) здійснюється без дозволу чи висновку Держекспортконтролю в порядку, встановленому законодавством.

Відповідно до пункту 29 Порядку транзит товарів територією України (крім товарів категорії I, зазначених у списку товарів, що можуть бути використані у створенні ракетної зброї, розділу A частини першої списку товарів, що можуть бути використані у створенні ядерної зброї, розділу першого частини першої списку товарів, що можуть бути використані у створенні хімічної зброї, та частини першої списку товарів, що можуть бути використані у створенні бактеріологічної (біологічної) та токсинної зброї) здійснюється без висновку Держекспортконтролю в порядку, встановленому законодавством.

На даний час, в Держмитслужбі ведеться робота щодо відображення вищезазначеного в ПІК "Інспектор-2006".

 

Заступник директора Департаменту
класифікації товарів та
заходів регулювання ЗЕД

С. О. Джигалов

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали