ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ДЕПАРТАМЕНТ КЛАСИФІКАЦІЇ ТОВАРІВ ТА ЗАХОДІВ РЕГУЛЮВАННЯ ЗЕД

ЛИСТ

від 14.02.2012 р. N 16/1-16.4/307-ЕП

В. о. начальника Департаменту митних інформаційних технологій та статистики
Юрченко К. Г.

Щодо деяких питань здійснення митного оформлення товарів подвійного використання

Шановна Катерина Григорівна!

З метою зменшення навантаження на особовий склад митних органів, який безпосередньо здійснює митний контроль та митне оформлення товарів подвійного використання, повідомляємо про наступне.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.01.2004 N 86 затверджено Порядок здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання (далі - Порядок).

Цей Порядок визначає процедури здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання.

Згідно з пунктом 2 Порядку до товарів подвійного використання (далі - товари) належать:

- товари, що можуть бути використані у створенні звичайних видів озброєнь, військової чи спеціальної техніки;

- товари, що можуть бути використані у створенні ракетної зброї;

- товари, що можуть бути використані у створенні ядерної зброї;

- товари, що можуть бути використані у створенні хімічної зброї;

- товари, що можуть бути використані у створенні бактеріологічної (біологічної) та токсинної зброї.

Відповідно до пункту 3 Порядку міжнародна передача товарів може здійснюватися суб'єктом здійснення міжнародних передач товарів або іноземним суб'єктом господарської діяльності за наявності у нього відповідного дозволу чи висновку Держекспортконтролю.

Статтею 1 Закону України "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання" від 20.02.2003 N 549-IV зазначено, що міжнародні передачі товарів - це експорт, імпорт, реекспорт товарів, їх тимчасове вивезення за межі України або тимчасове ввезення на її територію, транзит товарів територією України, а також будь-які інші передачі товарів, що здійснюються за межами України.

Разом з цим, пунктом 22 Порядку зазначено, що імпорт та тимчасове ввезення товарів (крім товарів, позначених зірочкою у списку товарів, що можуть бути використані у створенні звичайних видів озброєнь, військової чи спеціальної техніки, зазначених у розділі A частини першої списку товарів, що можуть бути використані у створенні ядерної зброї, частині першій списку товарів, що можуть бути використані у створенні хімічної зброї, та частині першій списку товарів, що можуть бути використані у створенні бактеріологічної (біологічної) та токсинної зброї, а також товарів, тимчасове ввезення яких здійснюється з метою надання іноземному суб'єкту послуг з їх ремонту, обслуговування, модернізації тощо) здійснюється без дозволу чи висновку Держекспортконтролю в порядку, встановленому законодавством.

Відповідно до пункту 29 Порядку транзит товарів територією України (крім товарів категорії I, зазначених у списку товарів, що можуть бути використані у створенні ракетної зброї, розділу A частини першої списку товарів, що можуть бути використані у створенні ядерної зброї, розділу першого частини першої списку товарів, що можуть бути використані у створенні хімічної зброї, та частини першої списку товарів, що можуть бути використані у створенні бактеріологічної (біологічної) та токсинної зброї) здійснюється без висновку Держекспортконтролю в порядку, встановленому законодавством.

З огляду на вищезазначене, просимо розглянути можливість щодо відображення пунктів 22 та 29 постанови Кабінету Міністрів України від 28.01.2004 N 86 в ПІК "Інспектор - 2006", у тих випадках, коли за вибором товару для його декларування, ПІК "Інспектор - 2006" посилається на зазначену постанову Кабінету Міністрів України або постанови Кабінету Міністрів України, якими вносяться зміни до останньої.

 

Директор Департаменту класифікації
товарів та заходів регулювання ЗЕД

А. Є. Гутник

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали