ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ФІНАНСОВОГО МОНІТОРИНГУ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 01.07.2011 р. N 3123/0300-6-5

Міністерству фінансів України
вул. Грушевського, 12, 01001, м. Київ

Щодо діяльності ломбардів

Держфінмоніторингом України розглянуто лист Міністерства фінансів України від 02.06.2011 N 31-08010-10-13/14161 та повідомляється.

Згідно з пунктом 1 частини другої статті 5 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму" (далі - Закон) ломбарди є суб'єктами первинного фінансового моніторингу.

На виконання пункту 1 частини другої статті 6 Закону ломбарди зобов'язані стати на облік у Держфінмоніторингу України та у разі припинення своєї діяльності повідомити про це Держфінмоніторинг України у визначеному для суб'єктів первинного фінансового моніторингу (крім банків) Кабінетом Міністрів України порядку.

Механізм взяття суб'єктів первинного фінансового моніторингу на облік у Держфінмоніторингу України визначений Порядком взяття на облік суб'єктів первинного фінансового моніторингу, реєстрації ними фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу, і подання Державній службі фінансового моніторингу інформації про зазначені та інші фінансові операції, що можуть бути пов'язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2010 N 747.

Відповідно до положень статті 14 Закону розмежовуються повноваження суб'єктів державного фінансового моніторингу щодо державного регулювання і нагляду у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму. Так, згідно з частиною першою статті 14 Закону державне регулювання і нагляд у зазначеній сфері за діяльністю ломбардів здійснюється Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України.

Враховуючи викладене, з позиції Держфінмоніторингу України, регулювання і нагляд за діяльністю ломбардів як суб'єктів первинного фінансового моніторингу при здійсненні ними будь-яких фінансових операцій має здійснюватись Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України.

 

Перший заступник Голови
Державної служби фінансового
моніторингу України

О. Ю. Фещенко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали