ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 05.03.2012 р. N 11.1/4-20/2547

Аудиторській палаті України
вул. Підгірна, 1, офіс 12, Київ, 04107, Україна

Щодо добровільної сплати митних платежів до бюджету

З метою посилення взаємодії у вирішенні спільних завдань з захисту економічних інтересів держави, забезпечення повноти, своєчасності надходження коштів до держбюджету та належного контролю з боку податкових та митних органів за дотриманням податкового законодавства платниками податків 02.08.2010 між Державною податковою адміністрацією України та Державною митною службою України було укладено Протокол погодження реквізитів, форми та строків надання інформації Державною податковою адміністрацією України до Державної митної служби України N 22 (далі - Протокол N 22). У зв'язку з набранням чинності Податковим кодексом України, підзаконними нормативними актами, а також у зв'язку із здійсненням Державною податковою службою України функцій і повноважень Державної податкової адміністрації України 23.12.2011 Протокол N 22 було затверджено в новій редакції.

За Протоколом N 22 щоквартально Держмитслужба отримує наявну в інформаційних ресурсах ДПС України інформацію, зазначену суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності у податкових деклараціях з податку на прибуток підприємства (Наказ N 1213), стосовно конкретних елементів, що повинні формувати частину вартості товарів для митних цілей, зокрема роялті, фрахту, інжинірингу, витрат на страхування тощо.

Звірка даних митного оформлення товарів з даними, які в порядку обміну інформацією були отримані Держмитслужбою від ДПС України, засвідчила, що ряд платників податків систематично ухиляється від оподаткування і це веде до того, що додаткове податкове навантаження лягає на законослухняних суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.

Наразі Держмитслужба запропонувала несумлінним платникам податків добровільно сплатити податки до бюджету в строк до 01.04.2012 з 3 % штрафними санкціями як таким, що прозвітують про ненавмисні помилки під час сплати податків.

Проте у разі несплати податків до 01.04.2012 митні органи залишають за собою право з початку квітня поточного року розпочати широкомасштабну кампанію з проведення відповідних перевірок несумлінних платників податків з метою недопущення порушення ними законодавства України з питань митної справи. При цьому до компаній, чиї помилки будуть виявлені митними органами за наслідками контрольно-перевірочних заходів, застосовуватимуться штрафні санкції від 25 % до 50 %.

Вищевказана позиція Держмитслужби висвітлена на офіційному веб-сайті в мережі Інтернет (www.customs.gov.ua).

Зважаючи на викладене, пропонуємо поінформувати аудиторів (аудиторські фірми) про вищевказану позицію Держмитслужби.

 

Заступник Голови Служби

С. Д. Дериволков

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали