Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Щодо дострокового звільнення працівників на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ГОЛОВНА ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ ПРАЦІ

ЛИСТ

від 14.04.99 р. N 13-1272

Щодо дострокового звільнення працівників на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України

Щодо дострокового (до 2-місячного терміну з дня попередження) звільнення працівників на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України Головна державна інспекція праці Міністерства праці та соціальної політики України підтверджує законність своїх роз'яснень, опублікованих у газетах "Урядовий кур'єр" (N 5 від 13 січня 1999 року) та "Праця і зарплата" (N 23, грудень 1997 року).

Дійсно, при наявності письмової, мотивованої згоди працівника він може бути звільнений з роботи до закінчення 2-місячного строку попередження, як на підставах, вказаних у п. 1 ст. 40 КЗпП України, так і за власним бажанням (ст. 38 КЗпП України), за переведенням (п. 5 ст. 36 КЗпП України).

Виходячи із вказаних роз'яснень, підстав для стягнення штрафу, передбаченого п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення", в таких випадках не виникає.

Одночасно звертаємо вашу увагу, що звільнення працівників за п. 1 ст. 40 КЗпП України (крім випадку ліквідації підприємства, установи, організації) може бути проведено лише за попередньою згодою профспілкового органу (ст. 43 КЗпП України).

Звернень громадян щодо порушень вказаних роз'яснень в центрах зайнятості та державних інспекціях праці Міністерства праці та соціальної політики України не зареєстровано.

 

Заступник Головного державного
інспектора праці - начальник інспекції

Т. О. Олійник

 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали