Додаткова копія: Щодо електронного формату зберігання щоденних фіскальних звітних чеків реєстратора розрахункових операцій для підтвердження факту оприбуткування готівки та щодо підтвердження оприбуткування готівки в повній сумі роздрукованими і підклеєними фіскальними звітними чеками

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 12.04.2019 р. N 1581/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист [...] про надання індивідуальної податкової консультації щодо електронного формату зберігання щоденних фіскальних звітних чеків реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО) для підтвердження факту оприбуткування готівки та щодо підтвердження оприбуткування готівки в повній сумі роздрукованими і підклеєними фіскальними звітними чеками і надає індивідуальну податкову консультацію.

Відповідно до запиту підприємство у магазинах (відокремлених підрозділах) використовує РРО, на яких щоденно в кінці робочої зміни формуються і роздруковуються фіскальні звітні чеки, які підклеюються до відповідного розділу книги обліку розрахункових операцій (далі - КОРО).

В якому електронному форматі підприємство має забезпечити зберігання щоденних фіскальних звітних чеків РРО для підтвердження факту оприбуткування готівки?

Згідно з абзацом другим п. 7 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265) суб'єкти господарювання, які використовують РРО (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти), повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті РРО або в пам'яті модемів, які до них приєднані.

Також відповідно до абзацу другого ст. 12 Закону N 265 РРО, що створює контрольну стрічку в електронній формі, повинен забезпечувати згідно з технологією, розробленою Національним банком України та погодженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, контроль відсутності спотворення або знищення даних про проведені розрахункові операції, копій розрахункових документів, які на ній містяться, можливість ідентифікації зазначеного реєстратора на такій стрічці.

Наказом Міністерства фінансів України від 08.10.2012 N 1057, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.10.2012 за N 1743/22055, затверджено Вимоги щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних (Наказ N 1057) та Порядок передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв'язку до органів державної податкової служби (Порядок N 1057) (далі - Вимоги та Порядок).

Відповідно до п. 1.2 розділу I Вимог (Наказ N 1057) контрольна стрічка в електронній формі - копії розрахункових документів, а також копії фіскальних звітних чеків, послідовно сформованих РРО, що створені в електронній формі таким реєстратором, які зберігаються на носії контрольної стрічки у формі пакетів даних.

Згідно з п. 9.1 розділу IX Порядку (Порядок N 1057) передача даних РРО виконується згідно з регламентом у форматі XML за протоколом передачі інформації. Інформаційні еквайєри забезпечують реалізацію регламенту подальшої передачі захищених даних, що були отримані від РРО, з бази даних інформаційного еквайєра до системи обліку даних РРО.

Вказаними нормативно-правовими актами не визначено іншого електронного формату для фіскальних звітних чеків.

Враховуючи, що розробником відповідної технології є Національний банк України, пропонуємо із зазначеного питання звернутися за компетенцією до НБУ.

Чи є підтвердженням оприбуткування готівки в повній сумі, якщо фіскальні звітні чеки (щоденні Z-звіти) РРО роздруковані і підклеєні до відповідного розділу книги обліку розрахункових операцій?

Відповідно до абзацу третього п. 11 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року N 148 (Положення N 148) (далі - Положення N 148), оприбуткуванням готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО без ведення касової книги, є забезпечення зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в електронній формі протягом строку, визначеного пунктом 44.3 статті 44 Податкового кодексу України і занесення інформації згідно з фіскальними звітними чеками до відповідних книг обліку (КОРО - у разі її використання).

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.




 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали