МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 10.01.2011 р. N 31-11070-14-10/409

Профспілковим комітетам працівників освіти і науки

Міністерство фінансів України на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 31.12.2010 N 77365/1/1-10 до листів Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти від 27.12.2010 N 04-22/6-1244 та від 24.12.2010 N 04-22/6-1242 розглянуло звернення профспілкових комітетів працівників освіти і науки і повідомляє.

Фінансовий ресурс місцевих бюджетів на виконання повноважень органів влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування сформовано на основі нового Бюджетного кодексу України та з урахуванням положень прийнятого Податкового кодексу України.

Усі бюджетні нововведення носять цілісний та системний характер і передбачають цілий ряд норм, спрямованих на формування прогнозованої бюджетної політики, регіональне економічне зростання, збільшення фінансової самодостатності місцевих бюджетів, удосконалення міжбюджетних відносин.

В цілому, ресурсна база місцевих бюджетів збільшена на загальну суму 16159,0 млн. грн.

Відповідно до статті 7 нового Бюджетного кодексу України Державний бюджет України та місцеві бюджети є самостійними. Самостійність бюджетів забезпечується закріпленням за ними відповідних джерел доходів бюджету, правом відповідних органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування визначати напрями використання бюджетних коштів відповідно до законодавства України, правом Верховної Ради Автономної Республіки Крим та відповідних місцевих рад самостійно і незалежно одне від одного розглядати та затверджувати відповідні місцеві бюджети.

Водночас, всі кошти, що надійдуть понад розрахунковий обсяг кошика доходів відповідного бюджету залишаються у розпорядженні місцевого бюджету.

До виключної компетенції сільських, селищних, міських рад, відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі - Закон), належить прийняття рішень про створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідної територіальної громади.

Відповідно до статті 32 Закону до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить управління закладами освіти, охорони здоров'я, культури, фізкультури і спорту, оздоровчими закладами, які належать територіальним громадам або передані їм, молодіжними підлітковими закладами за місцем проживання, організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення тощо.

 

Заступник Міністра

Є. Кузькін

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали