ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 16.09.2011 р. N 16/2-16.2/1306-ЕП

Начальникам регіональних митниць
Начальникам митниць

Щодо класифікації товару "Triolet Solomix - змішувач-кормороздавач"

Для врахування в роботі надаємо копію відповіді (переклад листа від 22.07.2011 N 11NL0293-DK) Директорату з питань тарифів та торгівлі Всесвітньої митної організації щодо класифікації товару "Triolet Solomix - змішувач-кормороздавач".

Додаток: 3 арк.

 

Заступник Директора Департаменту

С. О. Джигалов

 

Додаток

Неофіційний переклад з англійської мови

ВСЕСВІТНЯ МИТНА ОРГАНІЗАЦІЯ

22.07.2011 р. N 11NL0293-DK

Першому заступнику Голови Державної митної служби України
Пану Олександру Дороховському

Шановний пане!

Відповідно до Вашого листа від 06.04.2011 (вих. N 111/2-15.4/5728) з проханням Секретаріату з Гармонізованої системи (ГС) щодо класифікації "Triolet Solomix - змішувача-кормороздавача" надаємо відповідь. Просимо вибачення за певну затримку у відповіді.

Опис.

Згідно вашого опису товару та інформації, зібраної Секретаріатом з сайту виробника (www.trioliet.com), змішувач-кормороздавач описаний як машина, що складається з камери змішувача, об'ємом від 12 до 32 кубічних метрів (в залежності від моделі), яка постійно оснащена двома шнеками змішування з ріжучими ножами, дверцятами з кожного боку і 3-бальною шкалою системи, яка забезпечує точний раціон годування перемішаними інгредієнтами для тварин. Змішувальна камера монтується на шасі з двома широкими або подвійними колесами, або тандемом аксель з чотирма колесами.

Інгредієнти для змішування (корм для тварин) подаються у верхню частину камери, котрі за допомогою шнеків змішуються, потім розкидаються. Шнеки працюють від валу відбору потужності через постійну швидкість РТО-валу змішувача подачі.

Класифікація.

Відповідно до вашого запиту, Секретаріат розуміє, що ваша адміністрація, бере до уваги товарні позиції 8436 та 8716 як можливі для класифікації змішувача-роздавача кормів, про який йде мова. Ви схильні класифікувати зазначений товар у товарній позиції 8716, як причіп.

Товарна позиція 8716 охоплює "Причепи й напівпричепи;...". Пояснення до товарної позиції 8716, частина (А), четвертий пункт, говориться, що:

"Причепи, що включаються до цієї товарної позиції такі:

(1) ...

(2) Самозавантажні причепи для сільського господарства, обладнані автоматичними навантажувальними пристроями і, можливо, також пристроями для січення фуражу, кукурудзяних стебел і т. п.

До цієї товарної позиції не включаються самозавантажні причепи з постійно встановленим на них збиральним устаткуванням для скошування, січення і перевезення трав, кукурудзи і т. п. (товарна позиція 8433).

(3) Саморозвантажні причепи для перевезення різних вантажів (фуражу, гною і т. п.) з рухомою підлогою для розвантаження; такі транспортні засоби можна укомплектовувати різними пристроями (пристроєм для подрібнювання гнойової маси, для січення фуражу і т. п.) для того, щоб пристосувати їх для використання як розкидач гною, фуражного кузову чи причепу для перевезення коренеплодів.

(4) ... На думку Секретаріату, важко розглядати такий товар, як трейлер, за змістом Пояснень до товарної позиції 8716, так як він, очевидно, був призначений для змішування кормів для тварин і має основні характеристики змішувача.

Секретаріат вважає, що той факт, що машина встановлена на колісному шасі, що дозволяє йому переміщуватися з місця на місце, не позбавляє його характеристики - спеціально розробленої сільськогосподарської машини (в даному випадку змішувача) більш конкретно описаної в іншому місці.

Таким чином, Секретаріат виключає можливість класифікації змішувача - роздавача у товарній позиції 8716.

У зв'язку з цим слід зазначити, що у Поясненнях до товарної позиції 8716 говориться наступне:

Класифікація агрегатів, які складаються з транспортних засобів з постійно умонтованим у них устаткуванням чи пристроями, визначається відповідно до основного призначення агрегату загалом. Тому, до цієї товарної позиції включаються такі агрегати, призначення яких визначається самим транспортним засобом. З іншого боку, агрегати, призначення яких визначається устаткуванням або пристроями, що до них входять, до цієї товарної позиції не включаються.

З вищезазначеного слідує, що:

(I) Вантажні транспортні засоби, візки або причепи з установленими на них цистернами незалежно від того, мають вони додатково насоси для наповнення чи спорожнювання або не мають, включаються до цієї товарної позиції.

(II) Такі товари, наприклад, не включаються до цієї товарної позиції, а включаються до товарної позиції, що відноситься до відповідних машин або устаткування:

(a) розпилювальні пристрої на ручних візках, гужових возах або причепах товарної позиції 8424;

(b) устаткування і пристрої, установлені на простому колісному шасі, призначені для буксирування, такі як пересувні насоси і компресори (товарна позиція 8413 або 8414) і рухомі крани та драбини (товарна позиція 8426 або 8428);

(c) причіпні бетономішалки (товарна позиція 8474).

На думку Секретаріату, ці положення зміцнюють аргумент, що змішувач-роздавач кормів, про який йде мова, має характеристики сільськогосподарського змішувача, встановленого на простому колісному шасі, призначеного для буксирування, і тому не повинен включатися до товарної позиції 8716.

Секретаріат схильний класифікувати "змішувач-роздавач" у товарній позиції 8436, а точніше у товарній підпозиції 8436 10, із застосуванням Основних Правил Інтерпретації 1 і 6, так як машина може розглядатися в якості кормового змішувача.

У частині (I) (E) Пояснень до товарної позиції 8436 йдеться про: "Машини і механізми для приготування корму та ін.", наприклад, у пункті (7) "Машини для приготування кормових сумішей".

 

Директорат з питань
тарифів та торгівлі

 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали