Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Щодо механізму повернення коштів субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 28.10.2019 р. N 06040-05-5/27387

Щодо механізму повернення коштів субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг

Міністерство фінансів України розглянуло лист Державної казначейської служби України щодо механізму повернення коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах (далі - субвенція), отриманих у 2018 році Службою автомобільних доріг у <...> області, та в межах компетенції повідомляє.

Відносини, які виникають, зокрема, у процесі складання, розгляду, затвердження, виконання бюджетів, звітування про їх виконання та контролю за дотриманням бюджетного законодавства і питання відповідальності за порушення бюджетного законодавства регулюються Бюджетним кодексом України (далі - Кодекс) та нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання.

Частиною другою статті 57 Кодексу визначено, що Казначейство України зберігає залишки коштів на кінець бюджетного періоду щодо субвенцій із спеціального фонду державного бюджету на рахунках спеціального фонду місцевих бюджетів для покриття відповідних витрат у наступному бюджетному періоді з урахуванням їх цільового призначення. У разі відсутності відповідних бюджетних призначень на наступний бюджетний період залишки коштів спеціального фонду перераховуються до загального фонду державного бюджету.

Поняття та види порушень бюджетного законодавства визначено статтею 116 Кодексу, відповідальність та заходи впливу, що застосовуються за порушення бюджетного законодавства - статтями 117 - 124 Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 118 Кодексу рішення про застосування заходів впливу за порушення бюджетного законодавства приймається Міністерством фінансів України, органами Казначейства України, органами державного фінансового контролю, місцевими фінансовими органами, головними розпорядниками бюджетних коштів у межах встановлених їм повноважень на підставі протоколу про порушення бюджетного законодавства або акта ревізії та доданих до них матеріалів.

Крім того, Порядок перерахування міжбюджетних трансфертів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15.12.2010 N 1132. Також Порядок бухгалтерського обліку окремих активів та зобов'язань бюджетних установ, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 02.04.2014 N 372 (Порядок N 372), містить положення щодо бухгалтерського обліку коштів, які надходять у поточному бюджетному періоді як повернення дебіторської заборгованості, яка виникла у попередніх бюджетних періодах.

 

Заступник Міністра

В. Шкураков
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали