ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ЛИСТ

від 06.07.2011 р. N 10880/15-307

Державна податкова адміністрація в Сумській області за дорученням Державної податкової служби України від 22.06.2011 р. N 17287/7/16-1617 розглянула звернення щодо можливості включення податкової накладної, реєстрація якої не відповідає звітному періоду, до складу податкового кредиту та відображення у податковій декларації з податку на додану вартість звітного місяця та повідомляє таке.

Відповідно допункту 198.2 статті 198 розділу V Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. N 2755-VI (далі - ПКУ) датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається для товарів/послуг, постачання (придбання) яких контролюється приладами обліку, факт постачання (придбання) таких товарів/послуг, що засвідчується даними обліку.

Абзацом першим пункту 201.10 статті 201 розділу V ПКУ передбачено, що податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Обов'язковість реєстрації податкових накладних платниками податку на додану вартість - продавцями в Єдиному реєстрі податкових накладних передбачено пунктом 11 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ.

Абзацом другим пункту 201.10 статті 201 розділу V ПКУ визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

У абзаці восьмому пункту 201.10 статті 201 розділу V ПКУ зазначено, що відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

Отже, лише після фактичної реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних без порушення порядку її заповнення вона дає право покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту лише з того періоду, коли відбулася така реєстрація податкової накладної.

 

Заступник Голови

С. Малиш

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали