НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 15.11.2011 р. N 29-216/9281-13640

Щодо можливості здійснення посередницької діяльності представництвом страхового брокера-нерезидента на території України за договорами по перестрахуванню ризиків за кордоном та удосконалення деяких норм положення про застосування іноземної валюти у страхуванні

Національний банк України розглянув звернення громадської організації "Українське товариство фінансових аналітиків" від 18.08.2011 N 01-08-2011 щодо можливості здійснення посередницької діяльності представництвом страхового брокера-нерезидента на території України за договорами по перестрахуванню ризиків за кордоном та удосконалення деяких норм Положення про застосування іноземної валюти у страхуванні1 (далі - Положення N 135) і повідомляє наступне.


1 Затвердженого постановою Національного банку України від 11.04.2000 N 135 і зареєстрованого в Міністерстві юстицію України 24.04.2011 N 254/4475 (зі змінами).

Відповідно до пункту 4 Положення N 135 постійні представництва страховик (перестрахових) брокерів-нерезидентів і страхові (перестрахові) брокери-резиденти можуть купувати іноземну валюту на міжбанківському валютному ринку України для здійснення розрахунків за договорами про перестрахування, укладеними з перестраховиками-нерезидентами та/або перестрахувальниками-нерезидентами за посередництвом страхових брокерів, на підставі переліку документів, до якого, зокрема, входить копія свідоцтва про внесення страхового брокера до державного реєстру страхових і перестрахових брокерів.

Згідно з положеннями статті 15 Закону України "Про страхування" (далі - Закон) та пункту 1.6 Положення про реєстрацію страхових та перестрахових брокерів і ведення державного реєстру страхових та перестрахових брокерів2 (далі - Положення N 736) право на провадження на території України посередницької діяльності у страхуванні (перестрахуванні) мають страхові та/або перестрахові брокери, які внесені до державного реєстру страхових та перестрахових брокерів та виконують вимоги розділу 3 Положення N 736, а також страхові та/або перестрахові брокери-нерезиденти, які в установленому порядку письмово повідомили Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України (далі - ДКРРФП) про намір здійснювати діяльність на території України.


2 Затвердженого розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 28.05.2004 N 736 і зареєстрованого в Міністерстві юстицію України 30.06.2004 N 801/9400 (зі змінами).

При цьому, відповідно до статті 15 Закону після отримання від страхових та/або перестрахових брокерів-нерезидентів повідомлення про намір здійснювати діяльність на території України3 ДКРРФП оприлюднює в триденний термін таку інформацію на своїй офіційній веб-сторінці в Інтернеті та в друкованих засобах масової інформації.


3 Форма повідомлення затверджена розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 21.08.2008 N 1001 та зареєстрованого в Міністерстві юстицію України 27.10.2008 N 1030/1030/15721

Враховуючи вищезазначене, на виконання абзацу четвертого пункту 4 Положення N 135 для здійснення представництвами брокерів-нерезидентів купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України до уповноваженого банку може бути поданий лист у довільній формі від брокера-нерезидента (його представництва) з зазначенням того, що цей брокер в установленому законодавством України порядку повідомив ДКРРФП про намір здійснювати відповідну діяльність на території України [подається одноразово разом з роздруківкою даних з офіційної веб-сторінки ДКРРФП в Інтернеті та/або примірником (копією) друкованого засобу масової інформації, що підтверджують інформацію, наведену у листі].

При цьому повідомляємо, що у даний час Національним банком України опрацьовується проект змін до Положення N 135, який, зокрема, передбачає врегулювання вищезазначеного питання.

 

Перший заступник Голови
Національного банку України

Ю. В. Колобов

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали