НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 07.10.2011 р. N 7621/24/17-11

ВАТ "Закарпатгаз"
88015, м. Ужгород, вул. Погорєлова, 2

Щодо надання інформації

Національна комісія регулювання електроенергетики України (далі - НКРЕ) розглянула ваш лист від 31.08.2011 N 18/2850 та в межах своєї компетенції повідомляє.

Порядок надання жилої площі в гуртожитках підприємств, установ, організацій, користування цими гуртожитками та їх утримання встановлено Примірним положенням про гуртожитки (далі - Примірне положення), затвердженим постановою Ради Міністрів УРСР від 03.06.86 N 208.

Відповідно до положень Житлового кодексу УРСР для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання можуть використовуватись гуртожитки. Під гуртожитки надаються спеціально споруджені або переобладнані для цієї мети жилі будинки.

Жилі будинки реєструються як гуртожитки у виконавчому комітеті районної, міської, районної в місті Ради народних депутатів.

Відповідно до пункту 38 розділу VI Примірного положення про гуртожитки:

- плата за користування жилою площею в приміщеннях, що знаходяться в спільному користуванні кількох осіб, які не перебувають у сімейних стосунках, провадиться за встановленими ставками. Витрати на комунальні послуги входять до ставки плати за користування жилою площею і окремо плата за них не стягується;

- громадяни, які проживають у приміщеннях, що перебувають у їх відособленому користуванні, вносять плату за користування жилою площею і за комунальні послуги по ставках квартирної плати (тарифах), установлених для будинків державного та громадського житлового фонду.

Відповідно до пункту 10 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.99 N 2246 (далі - Правила), розрахунок населення за надані послуги з газопостачання здійснюється починаючи з 1 січня 2007 р. за роздрібними цінами, диференційованими залежно від обсягів споживання, що встановлені НКРЕ, за показаннями лічильників газу, а у разі їх відсутності - за нормами споживання природного газу.

При цьому відповідно до Порядку встановлення роздрібних цін на природний газ для населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 N 869 (Постанова N 869): "роздрібна ціна на природний газ для потреб населення - фіксована ціна, відповідно до якої населення оплачує надані послуги з газопостачання".

Крім того, відповідно до пункту 10 Правил річні обсяги споживання природного газу (крім обсягів, використаних для опалення) у попередньому році для споживачів, зареєстрованих у гуртожитку, що перебуває на балансі підприємства або організації, визначаються за 12 місяців згідно з нормами споживання залежно від виду споживання однією особою, зареєстрованою у гуртожитку, шляхом підсумовування даних про обсяг газу.

Таким чином, усі споживачі природного газу (населення), які зареєстровані у гуртожитках, зокрема, громадяни, які користуються жилою площею в приміщеннях, що знаходяться в спільному користуванні кількох осіб, які не перебувають у сімейних стосунках та громадяни, які проживають у приміщеннях, що перебувають у їх відособленому користуванні здійснюють оплату за природний газ (що використовується на приготування їжі і підігрів води) за однаковою ціною - відповідною роздрібною ціною, затвердженою постановою НКРЕ від 13.07.2010 N 812.

На сьогодні для суб'єктів господарювання, які виробляють теплову енергію, у тому числі блочних (модульних) котелень, установлених на дахові та прибудованих (виходячи з обсягу природного газу, що використовується для виробництва та надання населенню послуг з опалення та гарячого водопостачання, за умови ведення такими суб'єктами окремого приладового та бухгалтерського обліку тепла і гарячої води), граничний рівень ціни на природний газ встановлено постановою НКРЕ від 13.07.2010 N 813 на рівні 1309,20 грн. за 1000 м3 з урахуванням податку на додану вартість, збору до затвердженого тарифу на природний газ у вигляді цільової надбавки, тарифів на транспортування, розподіл і постачання природного газу за регульованим тарифом.

Таким чином, оплата за природний газ, що використовується для виробництва теплової енергії для надання населенню послуг з опалення та гарячого водопостачання гуртожитків, у яких проживає населення, здійснюється за ціною 1309,20 гривень за 1000 м3, за умови:

- наявності підтверджуючих документів, що засвідчують реєстрацію гуртожитків відповідно до вимог чинного законодавства;

- ведення окремого приладового та бухгалтерського обліку тепла і гарячої води, які використовуються населенням, що проживає у гуртожитках.

Що стосується реалізації природного газу для об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), то необхідно зазначити, що підприємства комунальної теплоенергетики, в тому числі і товариства (об'єднання) багатоквартирних будинків, що експлуатують модульні дахові котельні, закуповують природний газ з метою вироблення з нього теплової енергії. У цьому випадку членами товариства споживається не природний газ безпосередньо, а теплова енергія, вироблена з нього.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про електроенергетику" теплова енергія, що виробляється на об'єктах електроенергетики, є товарною продукцією, призначеною для купівлі-продажу. Оскільки постачання теплової енергії населенню (членам товариства) відбувається за технологією, як і на підприємствах комунальної теплоенергетики (члени товариства безпосередньо природний газ на опалення від постачальника не одержують, як населення для індивідуального опалення), тому функції блочних (модульних) котелень фактично нічим не відрізняються від підприємств теплоенергетики.

Модульні котельні різняться від котелень іншого типу тільки технічними характеристиками.

Як зазначено вище, вартість природного газу, який використовується підприємствами теплоенергетики для виробництва та надання населенню послуг з опалення та гарячого водопостачання, встановлено постановою НКРЕ від 13.07.2010 N 813 на рівні 1309,20 грн за 1000 м3 з урахуванням податку на додану вартість, збору до затвердженого тарифу на природний газ у вигляді цільової надбавки, тарифів на транспортування, розподіл і постачання природного газу за регульованим тарифом.

Таким чином, об'єднання співвласників багатоквартирних будинків повинно закуповувати природний газ за ціною, яка затверджена для підприємств комунальної теплоенергетики (в частині надання населенню послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання), затвердженою постановою НКРЕ 13.07.2010 N 813, за умови ведення окремого приладового та бухгалтерського обліку тепла і гарячої води.

Одночасно повідомляємо, що відомчий житловий фонд - це жилі будинки, що перебувають у віданні міністерств, державних комітетів і відомств і, як правило, є складовою державного житлового фонду країни. Відомчий житловий фонд має цільове призначення - забезпечити житлом, як правило, осіб, які перебувають у трудових відносинах з певним підприємством, організацією чи установою.

Відповідно до положень статті 5 Житлового кодексу Української РСР (далі - Кодекс) державний житловий фонд перебуває у віданні місцевих Рад народних депутатів (житловий фонд місцевих Рад) та у віданні міністерств, державних комітетів і відомств (відомчий житловий фонд), а згідно з положеннями статті 4 цього Кодексу до цих будинків застосовуються правила, встановлені для громадського житлового фонду.

При цьому до житлового фонду не входять нежилі приміщення в жилих будинках, призначені для торговельних, побутових та інших потреб непромислового характеру.

Крім того, відповідно до статті 6 Кодексу жилі будинки і жилі приміщення призначаються для постійного проживання громадян, а також для використання у встановленому порядку як службових жилих приміщень і гуртожитків. Надання приміщень у жилих будинках для потреб промислового характеру забороняється.

Таким чином, у разі якщо громадянин зареєстрований і постійно проживає у житловому фонді, оплата за послуги з газопостачання здійснюється за цінами як для населення.

 

Член Комісії

В. Меркушов

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали