НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

ЛИСТ

від 20.01.2012 р. N 332/11/47-12

08171, Київська обл., Києво-Святошинський р-н,
с. Хотів, вул. Богдана Хмельницького, 3
Парафія св. Олександра
Невського в с. Хотів

Щодо надання роз'яснень

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі - НКРЕ), розглянула лист Парафії св. Олександра Невського в с. Хотів, Києво-Святошинського р-ну, Київської області щодо надання роз'яснень та в межах своєї компетенції повідомляє.

Згідно з положеннями частини другої статті 7 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації", релігійними організаціями в Україні є релігійні громади, управління і центри, монастирі, релігійні братства, місіонерські товариства (місії), духовні навчальні заклади, а також об'єднання, що складаються з вищезазначених релігійних організацій. Релігійні об'єднання представляються своїми центрами (управліннями).

Відповідно до статті 55 Господарського кодексу України релігійні установи підпадають під визначення суб'єктів господарювання.

Взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії), регулюються Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ від 31.07.96 N 28, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за N 417/1442 (із змінами) (далі - Правила).

Дія цих Правил поширюється на всіх юридичних осіб та фізичних осіб (крім населення) (абзац другий пункту 1.1 Правил).

Відповідно до положень пункту 3.25 Правил, споживачі, які бажають здійснювати розрахунок за спожиту електричну енергію за тарифами, диференційованими за періодами часу, в тому числі за годинами доби, мають забезпечити облік електричної енергії для власного споживання відповідними засобами диференційного (погодинного) обліку електричної енергії.

Відпуск електричної енергії релігійним організаціям на виробничі потреби проводиться за тарифами, визначеними відповідно до Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, для відповідного класу напруги відповідної групи споживачів.

Одночасно слід зазначити, що згідно з постановою НКРЕ від 20.12.2001 N 1241 "Про тарифи, диференційовані за періодами часу", енергопостачальні компанії, які визначають роздрібні тарифи на електричну енергію для споживачів згідно з Умовами та Правилами здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, для розрахунків із споживачами I та II класів напруги формують тарифи, диференційовані за періодами часу, виходячи із рівня роздрібних тарифів на електричну енергію, встановлених для відповідних класів споживачів.

Разом з тим, згідно з абзацом сорок третім пункту 1.2 Правил, населення - це споживачі електричної енергії - фізичні особи, які з метою задоволення власних побутових або господарських потреб споживають електричну енергію для потреб електроустановок, що належать їм за ознакою права власності або користування, за винятком електроустановок, які використовуються для здійснення в установленому законодавством порядку підприємницької діяльності; населений пункт - це юридична особа - споживач (власник електроустановок населеного пункту або уповноважена власником (співвласниками) експлуатаційна організація, в господарському віданні якої є електроустановки населеного пункту), об'єднує населення на визначеній території та утримує ці електроустановки з метою забезпечення електричною енергією споживачів населеного пункту.

Водночас повідомляємо, що на виконання вимог Указу Президента України від 31.05.95 N 405/95 "Про надання пільг релігійним організаціям" НКРЕ прийнято постанову від 11.03.2010 N 218 "Про затвердження тарифів на електричну енергію для дитячих центрів "Артек" і "Молода гвардія", релігійних організацій та міського електричного транспорту", якою передбачено, що відпуск електричної енергії на комунально-побутові потреби релігійних організацій, які створені і функціонують відповідно до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації", в тому числі, на потреби опалення та гарячого водопостачання, проводиться за тарифом 30,4 коп. за 1 кВт·год. (без ПДВ).

Оскільки релігійні організації мають як не комунально-побутові (виробничі/культові), так і комунально-побутові потреби для об'єднаного певним чином населення, релігійні організації підпадають під визначення "населений пункт", в частині використання електричної енергії для електрозабезпечення комунально-побутових потреб об'єднаного певним чином населення.

Таким чином, релігійні організації відносяться до категорії споживачів "населений пункт" і, відповідно, на них поширюється дія Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, затвердженого постановою НКРЕ від 10.03.99 N 309, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.03.99 за N 152/3445 (із змінами), в частині споживання електричної енергії на комунально-побутові потреби населення.

Враховуючи вищенаведене, НКРЕ повідомляє, що у разі встановлення та використання на об'єктах релігійних організацій засобів диференційного (погодинного) обліку електричної енергії для обліку електричної енергії, спожитої на:

комунально-побутові потреби релігійних організацій, - вказана електрична енергія відпускатиметься релігійним організаціям за тарифами на електричну енергію, встановленими постановою НКРЕ від 10.03.99 N 309, та з урахуванням тарифних коефіцієнтів, встановлених постановою НКРЕ від 10.03.99 N 309;

виробничі/культові (не комунально-побутові) потреби релігійних організацій, - вказана електрична енергія відпускатиметься релігійним організаціям за роздрібними тарифами на електричну енергію, встановленими для відповідних класів споживачів, з урахуванням тарифних коефіцієнтів, встановлених постановою НКРЕ від 20.12.2001 N 1241.

Надані раніше листи-роз'яснення НКРЕ з даного питання, які не узгоджуються з цим листом, вважати недійсними.

З повагою,

 

Член НКРЕ

Ю. Андрійчук

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали