НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.09.2011 р. N 7117/14/17-11

ПАТ "Криворіжгаз"

Щодо надання роз'яснень

Національна комісія регулювання електроенергетики на Ваш лист від 12.09.2011 N 08/5724 щодо механізму зарахування коштів на погашення заборгованості, які надійдуть від споживачів відповідно до вимог Закону України "Про деякі питання заборгованості за спожитий природний газ та електричну енергію" (Закон N 3319-VI), в межах компетенції, повідомляє.

Згідно з частинами 7 та 8 статті 18 Закону України "Про засади функціонування ринку природного газу" споживачі оплачують вартість спожитого ними природного газу шляхом перерахування коштів виключно на поточний рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування коштів, що надходять за спожитий природний газ, відкритий в установах уповноваженого банку гарантованими постачальниками та їх структурними підрозділами.

Кошти перераховуються з поточних рахунків із спеціальним режимом використання для зарахування коштів, що надходять за спожитий природний газ, відкритих в установах уповноваженого банку гарантованими постачальниками та їх структурними підрозділами, згідно з алгоритмом розподілу коштів виключно на:

1) поточний рахунок із спеціальним режимом використання підприємства, що здійснює продаж природного газу гарантованому постачальнику;

2) поточний рахунок газотранспортного підприємства;

3) поточний рахунок газорозподільного підприємства;

4) поточний рахунок гарантованого постачальника.

Відповідно до пункту 2.1.2 статті 2 Закону України "Про деякі питання заборгованості за спожитий природний газ та електричну енергію" (Закон N 3319-VI) (далі - Закон) кошти, які надходять суб'єктам господарювання, що здійснюють постачання природного газу за регульованим тарифом, від споживачів на погашення заборгованості за спожитий природний газ, що обліковувалася станом на 1 січня 2010 року, зараховуються на окремий поточний рахунок цих суб'єктів та використовуються ними виключно для виконання інвестиційних програм.

Таким чином, Законом України "Про засади функціонування ринку природного газу" визначено, що кошти, які надійшли від споживачів, зараховуються виключно на відповідний поточний рахунок із спеціальним режимом використання. Після цього кошти перераховуються на окремі поточні рахунки кожного із учасників платіжно-розрахункових відносин, зокрема на поточний рахунок гарантованого постачальника.

Далі, згідно з вимогами Закону (Закон N 3319-VI), з поточного рахунка гарантованого постачальника кошти, які надійшли від споживачів на погашення заборгованості за спожитий природний газ, що обліковувалася станом на 1 січня 2010 року, мають бути самостійно перераховані на окремий поточний рахунок, який відкриває ліцензіат.

 

Член Комісії

В. Меркушов

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали