НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 06.09.2011 р. N 6599/11/17-11

Виконавчому комітету Черкаської міської ради
18000, м. Черкаси, вул. Гоголя, 285
ВАТ "Черкасиобленерго"
18000, м. Черкаси, вул. Гоголя, 224
Черкаському ТП НКРЕ

Щодо надання роз'яснень

Національна комісія регулювання електроенергетики України (далі - НКРЕ) розглянула лист Виконавчого комітету Черкаської міської ради від 29.07.2011 N 49 щодо надання роз'яснень та в межах своєї компетенції повідомляє.

Взаємовідносини між громадянами (споживачами електричної енергії) та енергопостачальниками регулюються Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 N 1357 (із змінами) (далі - Правила).

Правила обов'язкові для виконання всіма споживачами і енергопостачальниками незалежно від форм власності (абзац другий пункту 1 Правил).

Споживання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією між споживачем і енергопостачальником, що розробляється енергопостачальником згідно з Типовим договором про користування електричною енергією (додаток 1 до Правил) і укладається на три роки (абзац перший пункту 3 Правил).

Відповідно до положень пункту 10 Правил, прилади обліку встановлюються відповідно до вимог Правил улаштування електроустановок (ПУЕ).

Прилад обліку повинен мати пломбу з відбитком повірочного клейма територіального органу Держспоживстандарту та пломбу з відбитком клейма або логотипу енергопостачальника.

При цьому, положеннямипункту 8 Правил встановлено, що прилади обліку електричної енергії мають бути придбані, встановлені, підключені енергопостачальником, а їх вартість та вартість послуг з встановлення оплачена:

а) для новозбудованих будинків - забудовниками;

б) у разі розділу обліку електричної енергії - організаціями, які здійснюють розділ обліку.

Звертаємо увагу Виконавчого комітету Черкаської міської ради, що укладення прямих договорів про користування електричною енергією між енергопостачальною компанією та мешканцями гуртожитків можливе лише за умови набуття гуртожитком статусу житлового будинку та приведення поквартирного обліку та внутрішньобудинкових електричних мереж у відповідність до вимог нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів, а саме, документального оформлення права власності або користування за мешканцями будинку, реконструкції електричних мереж та схеми розрахункового обліку електричної енергії з метою забезпечення окремого обліку за кожним з об'єктів права власності (об'єктом споживача) та загальнобудинкових потреб (на технічні цілі), а також визначення житлово-експлуатаційної організації, відповідальної за утримання внутрішньобудинкових електричних мереж.

 

Член НКРЕ

Ю. Андрійчук

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали