ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ФІНАНСОВОГО МОНІТОРИНГУ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 07.07.2011 р. N 3235/0820-6-4

Міністерству фінансів України

вул. М. Грушевського 12/2,
м. Київ,
01008

Державною службою фінансового моніторингу України розглянуто лист Міністерства фінансів України від 25.06.2011 N 31-08010-10-6/16210 щодо надання роз'яснень окремих положень Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму" (далі - Закон) та повідомляється наступне.

Відповідно до підпункту "б" пункту 8 частини другої статті 5 Закону спеціально визначеними суб'єктами первинного фінансового моніторингу є суб'єкти господарювання, які здійснюють торгівлю за готівку дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням та виробами з них, якщо сума фінансової операції дорівнює або перевищує суму, визначену частиною першою статті 15 цього Закону.

Виконання обов'язків суб'єкта первинного фінансового моніторингу забезпечується суб'єктами господарювання, які здійснюють торгівлю за готівку дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням та виробами з них, якщо сума фінансової операції дорівнює чи перевищує суму, визначену частиною першою статті 15 цього Закону, при проведенні операцій з предметами високої вартості (зокрема з дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням, антикварними речами, предметами мистецтва тощо) або при організації торгівлі такими предметами, у тому числі аукціонної, що передбачено частиною третьою статті 8 Закону.

Положення вказаної норми поширюється на суб'єктів первинного фінансового моніторингу, визначених підпунктом "б" пункту 8 частини другої статті 5 Закону, при здійсненні ними фінансових операцій за готівку з предметами високої вартості або при організації торгівлі такими предметами (в тому числі антикварними речами, предметами мистецтва у випадках якщо вони містять дорогоцінні метали або дорогоцінне каміння).

На підставі пункту 4 частини першої статті 14 Закону державне регулювання і нагляд у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму щодо суб'єктів господарювання, які здійснюють торгівлю за готівку дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням та виробами з них, як суб'єктів первинного фінансового моніторингу, здійснюється Міністерством фінансів України.

У разі проведення фінансових операцій за готівку з предметами високої вартості, які не містять дорогоцінних металів або дорогоцінного каміння, виконання обов'язків суб'єкта первинного фінансового моніторингу забезпечується фізичними особами - підприємцями та юридичними особами, які проводять фінансові операції за готівку, за умов, визначених частиною п'ятою статті 8 Закону.

 

Перший заступник
Голови Державної служби
фінансового моніторингу України

О. Ю. Фещенко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали