МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 10.01.2012 р. N 2521-04/557-07

Державній архівній службі України

Щодо надання роз'яснення

На лист Державної архівної служби від 14.12.2011 N 1704/04 Мінекономрозвитку повідомляє.

У Тимчасовому порядку надання адміністративних послуг, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2009 N 737 "Про заходи щодо упорядкування адміністративних послуг", визначено, що адміністративна послуга - це послуга, яка є результатом здійснення суб'єктом повноважень щодо прийняття згідно з нормативно-правовими актами на звернення фізичної або юридичної особи адміністративного акта, спрямованого на реалізацію та захист її прав і законних інтересів та/або на виконання особою визначених законом обов'язків (отримання дозволу (ліцензії), сертифіката, посвідчення та інших документів, реєстрація тощо).

Адміністративний акт - це прийняте суб'єктом рішення індивідуальної дії, спрямоване на набуття, зміну чи припинення прав та обов'язків особи,

Законодавством України не встановлено обов'язку щодо отримання чи надання архівними установами майнових, історичних, біографічних та інших довідок, отже їх надання не спрямоване на реалізацію та захист прав і законних інтересів та/або на виконання особою визначених обов'язків.

Отже, видача таких довідок, на нашу думку, не може розглядатися як видача адміністративного акта.

Враховуючи зазначене та підтримуючи позицію Мін'юсту, викладену в листі від 18.03.2011 N 3647-0-26-11-21, стосовно того, що послуги з видачі архівними установами зазначених вище довідок не належать до адміністративних послуг, Мінекономрозвитку погоджується з пропозицією Укрдержреєстру про виключення Державного архіву в Автономній Республіці Крим, державних архівів областей, міст Києва та Севастополя, архівних відділів райдержадміністрацій та місцевих рад з переліку виконавців доручень щодо надання адміністративних послуг.

 

Заступник Міністра економічного
розвитку і торгівлі України -
керівник апарату

В. П. Павленко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали