ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 30.08.2011 р. N 6946

Виконавчому комітету Червоноградської міської ради Львівської області
пр. Шевченка, 19,
м. Червоноград, 80100

Щодо надання роз'яснення

Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянуто лист виконавчого комітету Червоноградської міської ради Львівської області від 11.08.2011 N 3/13-3377/3-16 щодо необхідності подання заяви до декларацій з питань будівництва (початок виконання підготовчих робіт, виконання будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів), та в межах компетенції, повідомляється.

Згідно з частиною першою статті 34 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (Закон N 3038-VI) (далі - Закон України) замовник має право виконувати будівельні роботи після, зокрема, реєстрації відповідною інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт - щодо об'єктів будівництва, що належать до I - III категорій складності.

Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що належать до I - III категорій складності, та об'єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації відповідною інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації.

Форма декларації про готовність об'єкта до експлуатації, порядок її подання і реєстрації визначаються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частини другої статті 35 Закону України (Закон N 3038-VI) виконання підготовчих робіт, у тому числі з винесення інженерних мереж та видалення зелених насаджень, може здійснюватися на підставі зареєстрованої декларації про початок виконання будівельних робіт чи дозволу на виконання будівельних робіт.

Згідно з пунктом 8 Порядку виконання підготовчих робіт, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 N 466, замовник (його уповноважена особа) заповнює і подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до Інспекції два примірники декларації за формою згідно з додатком 2.

Пунктом 9 Порядку виконання будівельних робіт, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 N 466, замовник (його уповноважена особа) заповнює і подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до Інспекції два примірники декларації за формою згідно здодатком 2.

Згідно з пунктом 18 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 N 461, замовник (його уповноважена особа) подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до Інспекції два примірники декларації за формою згідно з додатком 1.

Декларація з латинської мови declaratio, від declare - заявляю, оповіщаю.

Суттю декларативного принципу є подання документу, що надається до відповідного державного органу, із зазначенням відомостей, на підставі яких він виконує певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності, що належать до його компетенції.

Виходячи з аналізу чинного законодавства України, для реєстрації декларацій з питань будівництва необхідність подання суб'єктом господарювання заяви відсутня.

 

Перший заступник Голови -
голова ліквідаційної комісії

Г. М. Яцишина

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали