ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 08.09.2011 р. N 6988

ТзОВ "ДЕЗКО"
вул. Виборзька, 70, оф. 2
м. Київ

Щодо надання роз'яснення

Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянуто лист ТзОВ "Дезко" від 10.08.2011 N 118 щодо регламенту проведення дератизаційних, дезінсекційних та дезінфекційних робіт та в межах компетенції повідомляється.

Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб" (далі - Закон України про захист населення) визначено правові, організаційні та фінансові засади діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, спрямованої на запобігання виникненню і поширенню інфекційних хвороб людини, локалізацію та ліквідацію їх спалахів та епідемій, встановлює права, обов'язки та відповідальність юридичних і фізичних осіб у сфері захисту населення від інфекційних хвороб.

Згідно з визначенням, наведеним у статті 1 Закону України про захист населення, дезінфекційні заходи (дезінфекція, дезінсекція, дератизація) - заходи щодо знищення у середовищі життєдіяльності людини збудників інфекційних хвороб (дезінфекція) та їх переносників - комах (дезінсекція) і гризунів (дератизація).

Статтею 33 Закону України про захист населення визначено види і порядок проведення дезінфекційних заходів.

Крім того, відповідно до частини четвертої статті 33 Закону України про захист населення порядок проведення профілактичних, поточних і заключних дезінфекційних заходів встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров'я з урахуванням особливостей збудників інфекційних хвороб, факторів передачі інфекції тощо.

Дезінфекційні засоби передбачено статтею 34 Закону України про захист населення.

Крім того, частиною першою статті 4 Закону "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" передбачено, що виключно законами, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру, встановлюються, зокрема, необхідність одержання документів дозвільного характеру та їх види.

Виходячи з аналізу чинного законодавства України, необхідності одержання документів дозвільного характеру на проведення дератизаційних, дезінсекційних, дезінфекційних робіт не передбачено жодним законом України.

Більш детальні роз'яснення можуть бути надано Міністерством охорони здоров'я України.

 

Перший заступник Голови -
голова ліквідаційної комісії

Г. М. Яцишина

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали