ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 01.02.2012 р. N 2334/03-30

Щодо нарахування ЄСВ на суму винагороди, яку отримує державний виконавець

На звернення <...> Пенсійний фонд України розглянув листа <...> щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму винагороди, яку отримує державний виконавець згідно зі статтею 46 Закону України "Про виконавче провадження", і повідомляє.

Базою для нарахування єдиного внеску для підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, відповідно до пункту 1 частини першої статті 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"є суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Згідно зі статтею 2 Закону України "Про оплату праці" додаткова заробітна плата - це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

Враховуючи зазначене, сума винагороди, яку отримує державний виконавець згідно зі статтею 46 Закону України "Про виконавче провадження", входить до складу додаткової заробітної плати та є базою для нарахування та утримання єдиного внеску.

 

Директор Департаменту
надходження доходів

В. Литвиненко

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали