ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 09.02.2012 р. N 1706/5/15-3416

Державна податкова служба України розглянула лист <...> щодо нарахування податку на додану вартість на поштовий збір та повідомляє.

Відповідно до підпункту 196.1.5 пункту 196.1 статті 196 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI (далі - Кодекс) не є об'єктом оподаткування операції з надання послуг з інкасації, розрахунково-касового обслуговування, залучення, розміщення та повернення коштів за договорами позики, депозиту, вкладу (у тому числі пенсійного), управління коштами та цінними паперами (корпоративними правами та деривативами), доручення, надання, управління і відступлення прав вимоги за фінансовими кредитами фінансових установ, кредитних гарантій і банківських поручительств особою, що надала такі кредити, гарантії або поручительства.

Перелік типових операцій з розрахунково-касового обслуговування, які відповідно до підпункту 196.1.5 пункту 196.1 статті 196 Кодексу не є об'єктом оподаткування, затверджений постановою Правління Національного банку України від 15.11.2011 р. N 400 (Постанова N 400).

Розрахунково-касове обслуговування відповідно до Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" - це послуги, що надаються банком клієнту на підставі відповідного договору, укладеного між ними, які пов'язані із переказом коштів з рахунка (на рахунок) цього клієнта, видачею йому коштів у готівковій формі, а також здійсненням інших операцій, передбачених договорами.

Таким чином, послуги з розрахунково-касового обслуговування, що надаються УДППЗ "Укрпошта" та з яких сплачується поштовий збір, оподатковуються податком на додану вартість на загальних підставах.

 

Заступник Голови

А. Ігнатов

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали