ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 02.10.2009 р. N 9903/6/23-7015/931

ДПАУ розглянула лист з питань оформлення продажу перевізних електронних документів і в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до ст. 1 Закону України від 06.07.95 р. N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон про РРО) реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - СПД), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Встановлення норм щодо застосування або незастосування РРО в інших законах не допускається.

Згідно з п. 4 ст. 9 Закону про РРО реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу проїзних і перевізних документів із застосуванням бланків суворого обліку на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів.

Враховуючи вищевикладене, ДПАУ вважає, що дія п. 4 ст. 9 Закону про РРО поширюється на операції з продажу проїзних і перевізних документів, якщо вони роздруковуються на бланках суворої звітності, випущених відповідно до постанови КМУ від 19.04.93 р. N 283 "Про встановлення порядку виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку".

 

Заступник Голови

Н. Рубан

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали