ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 29.08.2011 р. N 23177/7/15-3417-26

Щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України періодичних видань, що не мають статусу вітчизняного виробництва

З 01.01.2011 р. набрав чинність Податковий кодекс України від 02.12.2010 року N 2755-VI (далі - Кодекс).

Згідно з підпунктом 197.1.25 пункту 197.1 статті 197 розділу V Кодексу звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання (передплати) періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книжок (крім видань еротичного характеру), учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників вітчизняного виробництва, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови, доставки таких періодичних видань друкованих засобів масової інформації на митній території України.

Відповідно до пункту 197.4 статті 197 розділу V Кодексу звільнення від оподаткування товарів, передбачене пунктом 197.1 цієї статті, поширюється на операції із ввезення на митну територію України.

В той же час, згідно з пунктом 197.1.25 пункту 197.1 статті 197 розділу V Кодексу надання пільги передбачене для перерахованих у цьому пункті вітчизняного виробництва, а саме: періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книжок (крім еротичного характеру) учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників.

Таким чином, операції з ввезення на митну територію України та операції з постачання на митній території України періодичних видань друкованих засобів масової інформації, книжок, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників від оподаткування податком на додану вартість не звільняються, якщо такі товари не мають статусу товарів вітчизняного виробництва.

Операції з постачання на митній території України видань еротичного характеру (як ввезених на митну територію України, так і виготовлених в Україні) підлягають оподаткуванню у загальновстановленому порядку із застосуванням ставки податку на додану вартість 20 %.

 

Перший заступник голови комісії
з проведення реорганізації
ДПА України, заступник
Голови ДПС України

О. В. Клименко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали