ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 23.08.2011 р. N 15333/6/17-0215

Виданню "БАЛАНС-БЮДЖЕТ"

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України, в межах своєї компетенції та згідно з нормами чинного податкового законодавства розглянула ваш лист від 26.07.2011 р. N 22 щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходу у вигляді підйомної допомоги в розмірі місячного грошового забезпечення на військовослужбовця і 50 відсотків місячного грошового забезпечення на кожного члена сім'ї військовослужбовця, який переїжджає з ним на нове місце військової служби, і повідомляє.

Податковим кодексом України від 02.12.2010 р. N 2755-VI (далі - Кодекс), який з 1 січня 2011 року регламентує порядок оподаткування доходів фізичних осіб, у тому числі військовослужбовців, не передбачене звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходів у вигляді підйомної допомоги.

Вказані доходи є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб, до яких застосовуватиметься 15 (17) %-ва ставка, встановленап. 167.1 ст. 167 Кодексу.

При цьому суми податку на доходи фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, у зв'язку з виконанням обов'язків несення служби спрямовуються виключно на виплату рівноцінної та повної компенсації втрат доходів цієї категорії громадян (п. 168.5 ст. 168 ПКУ).

 

Заступник голови комісії
з проведення реорганізації
ДПА України, заступник
Голови ДПС України

С. Лекарь

 

* * *

ВИДАННЯ "БАЛАНС-БЮДЖЕТ"

ЛИСТ

Державній податковій адміністрації України

<...>

Редакція видання "БАЛАНС-БЮДЖЕТ" звертається до Державної податкової служби з проханням надати роз'яснення щодо такої ситуації.

Суть запитання

Чи обкладається ПДФО підйомна допомога в розмірі місячного грошового забезпечення кадрового військового або контрактника та 50 % такого забезпечення на кожного члена його сім'ї при переїзді на нове місце військової служби згідно з п. 3 ст. 91 Закону від 20.12.91 р. N 2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей"?

 

В. о. головного редактора
видання "БАЛАНС-БЮДЖЕТ"

В. Помогаєв

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали