ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 27.09.2011 р. N 15/1-15.1/931-ЕП

Харківській обласній митниці

Департаментом митних платежів опрацьовано ваш лист від 20.09.2011 N 19/02-11399-ЕП щодо надання роз'яснень з питання оподаткування товарів, що ввозяться на митну територію України в режимі тимчасового ввезення.

Оподаткування товарів, що ввозяться на митну територію України в режимі тимчасового ввезення, регулюється Податковим кодексом України, Митним кодексом України, Законом України "Про Єдиний митний тариф" та з приєднанням України до Конвенції про тимчасове ввезення також і на засадах, визначених цією Конвенцію.

Відповідно до статті 17 цієї Конвенції її положення встановлюють мінімальні пільги, що надаються. Вони не створюють перешкод для застосування більших пільг, що надаються або будуть надаватись Договірними Сторонами односторонніми положеннями чи на підставі двосторонніх або багатосторонніх угод.

У відповідності до підпункту "а" підпункту 206.2.4 пункту 206.2 статті 206 Податкового кодексу України та статті 2 вищезазначеної Конвенції при тимчасовому ввезенні товарів, зазначених у статтях 117, 119 і 206 Митного кодексу України та в Додатках B.1 - B.9, C і D до Конвенції про тимчасове ввезення ПДВ не сплачується.

Згідно з підпунктом "б" підпункту 206.2.4 пункту 206.2 статті 206 Податкового кодексу України в разі тимчасового ввезення на митну територію України товарів з метою виробництва чи виконання робіт (крім підакцизних та визначених підпунктом "а" підпункту 206.2.4 пункту 206.2 статті 206 Податкового кодексу України) та відповідно до вимог статті 4 додатка E до Конвенції про тимчасове ввезення застосовується часткове умовне звільнення. Перелік товарів, щодо яких під час тимчасового ввезення на митну територію України застосовується часткове умовне звільнення від обкладення податком на додану вартість, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 N 1195.

Статтею 23 Закону України "Про Єдиний митний тариф" встановлено, що товари та інші предмети, що тимчасово ввозяться на митну територію України і призначені до зворотного вивезення за її межі у встановлені строки у незмінному стані або відремонтованому вигляді, пропускаються через митний кордон України без сплати мита.

Цією статтею встановлено звільнення для будь-яких товарів, що тимчасово ввозяться на митну територію України.

Разом з цим, статтею 206 Митного кодексу України, який згідно зі статтею 3 Податкового кодексу України у частині регулювання правовідносин, що виникають у зв'язку з оподаткуванням ввізним або вивізним митом операцій з переміщення товарів через митний кордон України, визнано податковим законодавством, визначено перелік товарів щодо яких може надаватися дозвіл на тимчасове ввезення (вивезення) з умовним повним звільненням від оподаткування.

Враховуючи відсутність в податковому законодавстві норм щодо часткового оподаткування ввізним митом товарів, що тимчасово возяться на митну територію України, такі товари оподатковуються на загальних підставах.

З метою однозначного тлумачення порушеного питання Держмитслужба листом від 27.09.2011 N 11.1/2-15/13523-ЕП направила відповідні роз'яснення керівникам митних органів.

 

Заступник директора
Департаменту митних платежів

М. В. Гайшунов

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали