ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ В АВТОНОМНІЙ РЕСПУБЛІЦІ КРИМ

ЛИСТ

від 29.04.2011 р. N 3988/8/15-229

(Витяг)

ДПА в АР Крим, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула лист і повідомляє.

Статтею 207 Кодексу встановлюються правила оподаткування туристичних послуг, що надаються особою, яка діє від свого власного імені, не є агентом іншої особи і використовує товари чи послуги інших осіб у процесі надання цих туристичних послуг.

При цьому дата виникнення податкових зобов'язань з ПДВ у туристичного оператора визначається відповідно до п. 187.1 ст. 187 Кодексу, а саме на дату, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

У разі отримання туристичним оператором передоплати за ще не сформовану туристичну послугу, датою збільшення податкових зобов'язань відповідно до п. 187.1 ст. 187 Кодексу буде перша подія - надходження грошових коштів. При цьому податкові зобов'язання нараховуються виходячи з розрахункового розміру винагороди, а коли туристична послуга буде сформована і буде можливим точно визначити суму понесених витрат, необхідно провести відповідний перерахунок раніше нарахованих податкових зобов'язань.

 

Заступник Голови

В. Мешкова

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали