ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 17.10.2011 р. N 11.1/2-16.2/14361-ЕП

Начальникам регіональних митниць
Начальникам митниць

З метою упорядкування системи організації контролю за класифікацією товарів при спрацюванні профілю ризику "Контроль класифікації товарів групи "прикриття" (питання ввізного мита)" (далі - Профіль) надаємо наступні роз'яснення

Контроль правильності класифікації товарів згідно з УКТЗЕД під час митного контролю та митного оформлення здійснюється шляхом:

перевірки повноти опису товару у митній декларації згідно з установленими вимогами, у тому числі опису його упаковки;

перевірки відповідності відомостей про товар, заявлених у вантажній митній декларації, відомостям про товар (найменування, опис, визначальні характеристики тощо), зазначеним у наданих для митного контролю документах;

визначення завдань для перевірки характеристик товару з метою його ідентифікації та класифікації згідно з УКТЗЕД у разі ініціювання проведення митного огляду (якщо шляхом митного огляду можливо достовірно встановити характеристики товарів, визначальні для їх класифікації).

При спрацюванні профілю ризику під час проведення процедури контролю за класифікацією товарів згідно з УКТЗЕД, за наявності Рішення про класифікацію товару, у повідомленні Профілю (тобто повідомленні до митної процедури при спрацюванні Профілю) відкривається таке Рішення та порівнюється відповідність товару, заявленого декларантом до митного оформлення, товару, описаному у Рішенні. При цьому відповідність поділяється на три категорії:

1) ідентичні товари;

2) подібні товари;

3) товари, які не підпадають під пункти 1 та 2, але мають схожі:

- характеристики, які є визначальними для класифікації товару;

- призначення або принцип дії яких є основним для класифікації товару.

За умови виконання пункту 1) класифікація товару згідно з УКТЗЕД проводиться без додаткових форм контролю. Тобто виконується тільки митна процедура за кодом 131 "Перевірка правильності класифікації та кодування товарів" (згідно Класифікатора окремих митних процедур, затвердженого наказом Держмитслужби від 31.01.2011 N 66). Інші митні процедури по напрямку класифікації (за кодом 231 "Проведення митного огляду з метою перевірки відповідності опису товарів, характеристик, визначальних для класифікації, даним, зазначеним у ВМД", 715 "Ідентифікація товарів шляхом залучення фахівців експертних підрозділів митної служби") виконувати не потрібно.

При виконанні пункту 2) перевіряється відповідність характеристик товару критеріям, притаманним для класифікації товару згідно з УКТЗЕД за наведеним у Рішенні кодом товару.

При виконанні критеріїв пункту 3) наведене Рішення береться до уваги.

У разі, якщо заявлений товар не відповідає критеріям пунктів 1 - 3, процедура контролю за класифікацією товару здійснюється на загальних підставах.

У разі, якщо питання класифікації товарів є складним, або є підозра на те, що код товару у Рішенні, зазначеного у повідомленні Профілю, визначено з порушенням вимог УКТЗЕД, уповноважена особа підрозділу митного оформлення готує відповідно до п. 5 та п. 6 Порядку роботи відділу номенклатури та класифікації товарів регіональної митниці, митниці при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України, затвердженого наказом Держмитслужби України від 07.08.2007 N 667 (у редакції наказу Держмитслужби України від 18.04.2007 N 316 (Наказ N 316)) (далі - Порядок), запит до відділу контролю митної вартості та класифікації товарів для прийняття рішення. При цьому в обов'язковому порядку вказує на виявлені невідповідності.

Спеціалізованим підрозділом з вирішення питань класифікації товарів виноситься Рішення у згідно з вимогами УКТЗЕД та Порядку та у разі підтвердження виявленнях невідповідностей, протягом не більш як 24 години повідомляється Управління класифікації товарів.

Контроль за дотриманням порядку проведення контролю по Рішеннях, наведених у повідомленні Профілю, покладається на керівників підрозділів контролю митної вартості та класифікації товарів та керівників підрозділів митного оформлення.

У разі спрацювання Профілю з наявним Рішенням про класифікацію ідентичного товару проведення митного оформлення за невірним кодом згідно з УКТЗЕД вважати грубим порушенням.

 

Перший заступник
Голови Держмитслужби

О. М. Дороховський

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали