НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 24.10.2011 р. N 8057/25/17-11

Голові правління житлово-будівельного кооперативу "Маяк-2"
Гарбузову Л. В.

Національна комісія регулювання електроенергетики розглянула лист житлово-будівельного кооперативу "Маяк" від 21.09.2011 N 79 та надає інформацію.

Відповідно до Законів України "Про електроенергетику", "Про державне регулювання у сфері комунальних послуг", Указу Президента України від 14.03.95 N 213/95 "Про заходи щодо забезпечення діяльності Національної комісії з питання регулювання електроенергетики України", НКРЕ на відкритому засіданні Комісії 14.12.2010 затверджено АЕК "Київенерго", постановою НКРЕ від 14.12.2010 N 1729 тариф на теплову енергію для населення 171,25 грн. за 1 Гкал (без ПДВ), що відповідає 205,50 грн. за 1 Гкал (з ПДВ), у разі відсутності будинкового засобу обліку теплової енергії або приналежності його балансоутримувачу житлового будинку - 169,38 грн. за 1 Гкал (без ПДВ), що відповідає 203,25 грн. за 1 Гкал (з ПДВ). Зазначена постанова набрала чинності з 1 січня 2011 року.

Законом України "Про житлово-комунальні послуги" визначено основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки.

Предметом регулювання цього Закону є правовідносини, що виникають між виробниками, виконавцями, споживачами у процесі створення, надання та споживання житлово-комунальних послуг.

Відповідно до статті 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та статті 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" повноваження щодо управління об'єктами житлово-комунального господарства, які перебувають у комунальній власності, забезпечення їх утримання та ефективної експлуатації, визначення виконавця житлово-комунальних послуг та укладання договорів з підприємствами різних форм власності на вироблення та/або виконання житлово-комунальних послуг, встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону, затвердження норм споживання та якості цих послуг, контроль за їх дотриманням покладені на органи місцевого самоврядування.

Згідно статті 13 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, централізоване опалення відноситься до комунальних послуг, тобто кінцеві споживачі (зокрема, населення) отримають не теплову енергію, а послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води.

Враховуючи вищевикладене повідомляємо, що регулювання тарифів саме на комунальні послуги для кінцевих споживачів за послуги з централізованого опалення на 1 м2 та постачання холодної та гарячої води за 1 м3 (за наявності лічильників) або вартість місячного нормативного споживання холодної та гарячої води на 1 людину, згідно чинного законодавства, відноситься до компетенції органів місцевого самоврядування.

Розділом IV Закону України "Про житлово-комунальні послуги" визначений порядок укладання договорів між виконавцем/виробником та споживачем у сфері житлово-комунальних послуг. Підпунктом 3 пункту 1 статті 26 цього Закону передбачено, що до істотних умов договору між виконавцем/виробником та споживачем відноситься вичерпний перелік житлово-комунальних послуг, тарифи та їх складові на кожну з цих послуг, загальна вартість послуг, тобто за роз'ясненнями щодо складових тарифу на послугу з централізованого опалення для населення (у разі укладання договору) Вам необхідно звернутися до виконавця/виробника даної послуги.

Статтею 30 цього Закону передбачено основні принципи тарифоутворення та оплати житлово-комунальних послуг.

Відповідно до статті 31 Закону виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів.

Органи місцевого самоврядування встановлюють тарифи на житлово-комунальні послуги в розмірі не нижче економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.

При встановленні цін/тарифів на послуги, які виробляються суб'єктами природних монополій, діяльність яких регулюється національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, та національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, відповідно до законодавства, повноваження органів місцевого самоврядування поширюються виключно на тариф (складову тарифу), який (яка) не підлягає встановленню цими національними комісіями.

Щодо інформації, зазначеної в останньому абзаці листа, стосовно обсягу нагрівання води однією Гігакалорією повідомляємо.

1 калорія - це кількість тепла, необхідного для нагріву 1 г води на 1° C. 1 Гкал = 109 кал. Звідси, для нагріву, наприклад 5 м3 = 5 · 106 г до температури 60° C необхідно 0,3 Гкал (5 · 106 г · 60° C = 0,3). Температура холодної води в опалювальний період приймається 5° C.

 

Член Комісії

В. Т. Меркушов

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали