ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 10.02.2012 р. N 11.1/3-16.3/1233-ЕП

Начальнику Київської регіональної митниці
Начальникам митниць
Департаменту митних інформаційних технологій та статистики

Щодо переміщення через митний кордон України засобів захисту рослин, сільськогосподарської продукції, сировини рослинного походження

Для врахування в роботі надсилаємо лист Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України від 01.02.2012 N 15-7-10/698 (див. окремо в базі).

При цьому повідомляємо, що відповідно до переліку товарів, що підлягають державному контролю (у тому числі у формі попереднього документального контролю), у разі переміщення їх через митний кордон України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 N 1031, засоби захисту рослин при ввезенні у пунктах пропуску через державний кордон підлягають екологічному контролю у формі попереднього документального контролю (перевіряється наявність в програмно-інформаційному комплексі ЄАІС Держмитслужби України інформації про державну реєстрацію пестицидів та агрохімікатів, а в зонах митного контролю на митній території України - екологічному контролю посадою особою територіального органу Держекоінспекції України). Сільськогосподарська продукція, сировина рослинного походження при вивезенні з митної території України підлягає фітосанітарному контролю посадовою особою територіального органу Держветфітослужби.

Відповідно до статті 27 Митного кодексу України митне оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, завершується лише після здійснення встановлених законодавством України для кожного товару видів контролю.

Беручи до уваги вищевикладене, для митних органів підставою для завершення митного оформлення при ввезенні засобів захисту рослин є відбитки штампів на товаросупровідних (товарно-транспортних) документах територіальних органів Держекоінспекції України "Ввіз/вивіз дозволено", а підставою для завершення митного оформлення експортованої сільськогосподарської продукції та сировини рослинного походження - відбитки штампів територіальних органів Держветфітослужби України "Вивезення з України дозволено".

Додаток: на 1 арк.

 

Директор Департаменту класифікації
товарів та заходів регулювання ЗЕД,
член колегії Держмитслужби

А. Є. Гутник

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали