ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 18.05.2018 р. N 2215/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення ТОВ "_" (далі - Товариство) щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Чи можливе перенесення термінів проведення перевірки на підставі пункту 44.5 статті 44 Податкового кодексу України при проведенні фактичної перевірки суб'єкта господарювання з причини втрати документів первинного бухгалтерського обліку?

Чи є можливим перенесення термінів проведення фактичної перевірки? З яких підстав?

Чи є граничним строк проведення фактичних перевірок відповідно до пункту 82.3 статті 82 Податкового кодексу України?

Відповідно до підпункту 75.1.3 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника.

Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Згідно з пунктом 82.3 статті 82 Кодексу тривалість фактичних перевірок не повинна перевищувати 10 діб, а продовження строку таких перевірок здійснюється за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу не більш як на 5 діб.

Подовження строку фактичної перевірки можливе за наявності заяви суб'єкта господарювання (підпункт 82.3.1 пункту 82.3 статті 82 Кодексу) або у разі змінного режиму роботи чи підсумованого обліку робочого часу суб'єкта господарювання та/або його господарських об'єктів (підпункт 82.3.2 пункту 82.3 статті 82 Кодексу).

Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 80.1 статті 80 Кодексу фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).

Стосовно зупинення перевірки повідомляємо, що Кодексом таке зупинення передбачено лише для документальної виїзної планової та позапланової перевірки великого платника податків.

Тобто чинним законодавством зупинення фактичних перевірок не передбачено.

Враховуючи викладене, перенесення термінів проведення перевірки на підставі пункту 44.5 статті 44 Кодексу при проведенні фактичної перевірки суб'єкта господарювання з причини втрати документів первинного бухгалтерського обліку чинним законодавством не передбачено, а тому граничними строками проведення фактичних перевірок є строки, встановлені пунктом 82.3 статті 82 Кодексу.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.




 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали