ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 01.08.2011 р. N 15757/02-20

(Витяг)

<...>

1. Постановою Кабінету Міністрів України "Деякі питання оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів, що фінансуються з бюджету" від 20.05.2009 р. N 482 не передбачено підвищення заробітної плати державним службовцям, а визначено лише необхідність встановлення на рівні відповідного розміру мінімальної заробітної плати тих посадових окладів, які відповідними постановами Уряду встановлені в менших розмірах, ніж передбачений законом розмір мінімальної заробітної плати у відповідний проміжок часу.

При цьому змін до відповідних постанов Уряду, якими визначені умови оплати праці державних службовців, не вносилось.

Відтак у органів Пенсійного фонду України немає підстав для здійснення перерахунку пенсій відповідно до ст. 371 Закону України "Про державну службу" (далі - Закон) у зв'язку зі зміною розміру мінімальної заробітної плати, що визначений законом.

2. Згідно зі ст. 37 Закону пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 - 90 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 - 90 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.

Відповідно до ст. 33 Закону заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

З огляду на зазначене, обчислення пенсії відповідно до ст. 37 Закону здійснюється з урахуванням вищезазначених складових заробітної плати державного службовця. Такі види виплат, як матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, допомога на оздоровлення, грошова винагорода державним службовцям за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов'язків, не включаються до заробітної плати державного службовця при обчисленні пенсії.

Звертаємо вашу увагу на те, що до Закону України "Про державну службу" та постанови Кабінету Міністрів України "Про пенсії" від 31.05.2000 р. N 865 не вносилось змін щодо розширення переліку складових заробітної плати державного службовця, які враховуються для обчислення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу".

Водночас на виконання рішення Окружного адміністративного суду м. Києва у справі N 2а-4753/09/2670 (Постанова N 2а-4753/09/2670) постановою правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011 р. N 5-1 (Постанова N 5-1) затверджено форму довідки про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону, а не які враховуються при обчисленні пенсії згідно з цим Законом.

В зазначеній довідці (Постанова N 5-1) в графі "Інші виплати*" вказуються усі інші види виплат, що були нараховані та виплачені державному службовцю у відповідний період, з обов'язковим зазначенням найменування цих виплат (розшифруванням) в рядку під назвою "*Інші виплати".

 

Заступник Голови правління

Є. Максимчук

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали