Додаткова копія: Щодо підписання генеральних кредитних договорів та генеральних договорів репо

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 03.10.2018 р. N 55-0008/53239

Операційний департамент

Банкам України

Щодо підписання генеральних кредитних договорів та генеральних договорів репо

За результатом розгляду наданих банками документів, з метою укладення Генеральних кредитних договорів відповідно до вимог постанови Правління Національного банку України від 17.09.2015 N 615 (Положення N 615) (зі змінами) та Технічного порядку проведення Національним банком України операцій за стандартними інструментами регулювання ліквідності банківської системи, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 12.11.2015 N 783 (Порядок N 783) (зі змінами) (далі - Технічний Порядок), звертаємо увагу банків на необхідність урахування наступного.

Відповідно до частини першої статті 70 Закону України "Про акціонерні товариства" рішення про надання згоди на вчинення значного правочину, якщо ринкова вартість майна або послуг, що є його предметом, становить від 10 до 25 відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності акціонерного товариства, приймається наглядовою радою.

Згідно з частиною п'ятою статті 59, частиною першою статті 70 Закону України "Про акціонерні товариства" повноваження Голови колегіального виконавчого органу акціонерного товариства на вчинення правочину складають менше 10 відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності акціонерного товариства.

При цьому, згідно з частиною другою статті 70 Закону України "Про акціонерні товариства" статутом акціонерного товариства можуть бути визначені додаткові критерії для віднесення правочину до значного правочину.

Генеральний кредитний договір (додаток 5 до Технічного Порядку (Порядок N 783)) включає в себе як умови щодо кредитування, так і забезпечення виконання зобов'язань за кредитним договором, тобто є одночасно й договором застави. Для визначення повноважень підписанта правочину - Генерального кредитного договору (Голови правління банку або уповноваженої ним на підписання Генерального кредитного договору особи) необхідно, окрім максимально можливого розміру зобов'язань (суми кредиту), враховувати також суму пулу активів, які передаються в заставу в якості забезпечення виконання зобов'язань за кредитним договором.

Підсумовуючи вищевикладене, звертаємо увагу банків на необхідність урахування даного роз'яснення при наданні повноважень особам, уповноваженим банками на підписання правочинів, а також урахування змін до формулювання пункту 15 розділу I Генерального кредитного договору (Порядок N 783), а саме: "15. Максимально можливий розмір зобов'язань за цим договором становить _________ млн грн. та є більшим, ніж сума всіх кредитів, наданих відповідно до цього договору та непогашених на момент його дії, а максимально можливий розмір зобов'язань за цим договором з урахуванням вартості пулу активів (майна) становить _________ млн грн.".

У разі виникнення питань звертайтесь за телефоном (044) 230 16 16 та на електрону адресу: cs@bank.gov.ua

 

Директор Операційного департаменту
Національного банку України

С. М. Подік
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали